Září 2008

Tantrický výcvik s Johnem Hawkenem – Posvátné tělo, vášnivý duch

23. září 2008 v 16:10 TANTRA

Po meditacích a konstelacích ke mně začala přicházet tantra. Zprvu nesměle, postupně ale častěji a intenzívněji. Jakmile jsme rozebírali otázku duchovního anebo komplexního partnerství, došla řeč na tantru. Tzn. Hluboké energetické spojení mezi mužem a ženou.
Pak se letos na jaře objevila konkrétní nabídka - kamarádka mi poslala e-mail se jménem John Hawken. Procítil jsem si ho tak, že mě ohromil - tedy jeho Energie - a podíval se na stránky. Nabídka jeho výcviku mě oslovila jako ta pravá, přesto jsem ještě váhal. Hodně času, peněz… Po osobním setkání v květnu v Ostravě na úvodní tantrické ochutnávce bylo rozhodnuto. Bylo tam takové energetické pole (dočetl jsem se, že věda to nazývá morfogenetické či tvarující pole…J ), že "taková energie, že jsem měl dokonalou intuici a v lidech jsem mohl číst snad úplně všechno," komentoval Radek. Moc jsme si to užili a hodně za ty tři hodiny naučili. Zažil jsem hluboký vnor a velikou extázi - oblečeni a zády k sobě - to, aby to někdo nespojoval se sexem. Bylo rozhodnuto.
Plný tajemného očekávání vjíždím do hlubokého lesa na konci světa kdesi pod Plzní. Dole se les rozestoupí a vítá mě krásný dvůr starobylého mlýna - Tuněchodský mlýn. Vejdu a jsem v náručí Lásky a Štěstí. Vítá mě krásná čistá energie a lidé, ve kterých ihned cítím své blízké duše. A měl jsem správnou intuici. Sešla se opravdu ta pravá skupina pro mě, praví přátelé. Program jel opravdu dobře, intenzivně a hluboce, jak to mám rád. První tři dny jsem si to obrovsky užíval. Potápěl se do nových a nových blažených energií a prodléval v neskutečné euforii. Až jsem si říkal, kam až to může jít, vždyť mě to musí roztrhnout! Takže si mě To pěkně připravilo, a pak přišla pecka - "sharing" - sdílení. Prostě konfrontace. Postavíte se doprostřed kruhu a kamarádi a nakonec John do vás šijí. Tak nešijí, jen vás rozeberou…J
Byl jsem připraven na "všechno", že jo, vždyť už jsem něco zažil… Omyl! Byla to šleha! John pak třemi přesnými zásahy (větami) odpálil základy hradu mého ega z písku a bylo posekáno. Byl jsem za to moc vděčný, protože si na žádné ego už nechci hrát. Prostě tu ještě je, tak co už s ním. Zvláštní pocit - hltat zemskou tíži v letu… Dva dny jsem vůbec nevěděl, co teď budu dělat nebo co se stane. Skoro: Jak teď budu žít? Třetí den ráno měl John jako obvykle krátkou promluvu. Už nevím, co to bylo, ale zazněla klíčová věta pro moji duši, při které se něco ve mně spojilo, zajiskřilo a už jsem cítil, jak se opět duše vrací do těla a vyplňuje ten smutně prázdný prostor. Pak už to bylo opět šplhání na vrcholky Himálají do čistého éteru Vědomí. Tam jsem se posadil a zůstal až do odjezdu. I když nás John na počátku upozorňoval, že tantra je jako housenková dráha - budou velké vzlety a velké propady, nebral jsem ho vážně. Přece se to nemůže stát mně, že, jsem odpoutaný a kdesi, cosi! Tak reagovalo moje ego. Ha, ha, ha.
A cvičení konkrétně? To nelze stručně popsat. Bylo to prostě "rozebírání ega" až do posledního šroubku a setkávání a transformace vnitřních energií. A kdo to podstoupil až na dno a vydržel, musel zažívat duchovní extáze. Některá cvičení byla samozřejmě na psychiku těžší, ale každý večer končil nějakým rozverným programem a tancem. No a pak bylo těžké usínat - tedy, pokud jste si nevlezli do POZOROVATELE a spokojeně nespinkali po báječně stráveném dni.
Intenzivní, dobrá práce. Doporučuji všem, kdo to s ponořením až na dno svého nitra, kde leží ukrytá perla našeho pravého Já, myslí vážně. A doporučuji nevzdávat, když občas uvíznete v bahnité mělčině. Znovu oklepat, pár kroků dál a hurá na další ponor. Stojí zato vytrvat, věřte!
Ale pozor! Na tantru jedině se SVÝM stálým partnerem. Pokud nemáte, tak jistěže jako single, ale pokud máte, tak jedině s ním anebo vůbec. Jinak zde dojde k hlubokému propojení s někým jiným - a to pak doma hrozí rozchodem.
Považuji za důležité: Z meditací znát, kdo to je POZOROVATEL a umět se stát POZOROVATELEM. Jedině tak bez úhony projdete všemi propady i vzlety. Protože jedině pozorovatel nezažívá deprese po předchozích euforiích…ale ani vzlety…J Je věčně blažený, věčně plný klidu a spontánní radosti. Vzlety si můžete užívat jedině s egem a při pádech se od něho zase odpoutat. Tedy, pokud jste vědomě pozorovatel! No a samozřejmě, mít za sebou pár konstelací a zpracované energie ve vztazích, aby se zde neotevíraly staré nezhojené rány - ty pak bolí a brzdí prožitek s dalších cvičení. Ačkoli i na tyto rány je výcvik pochopitelně zaměřen a pracuje s nimi. Ale podle mě je lepší mít nějaké konstelace za sebou a setkat se "na vlastní kůži" s "tvarujícím polem" (Vědomí). (Jakoukoliv skupinu od dvou lidí spojuje energetické pole, které na ně reaguje a ovlivňuje jejich vzájemné chování.)
Další podrobné instrukce najdete na www.skydancing.cz a přírodní krásu Tuněchodského mlýna si můžete prohlédnout na www.molen.cz. Ovšem skutečné kouzlo místa jen stěží vyjádří fotografie. Jsou tu nádherné tůně v malé říčce a opravdu romantická zákoutí jako v nějaké džungli - visící liány do vody apod. a schované loučky. V lese pak mystické kameny a ohromné tančící postavy borovic. Vstoupíte do zapomenutého kraje nedotčené přírody s pravou atmosférou dávných legend a pohádek.
Vaše Slunce