Prosinec 2008

Přání k Vánocům

24. prosince 2008 v 14:48 Cesta poznání
Otevřete svá srdce dokořán tyto posvěcené dny Vánoc a přechodu roku hlubokým mentálním ztišením a obrácením dovnitř s myšlenkou na to nejčistší, co může existovat. Podržte uvnitř myšlenku jména anebo obrázku Toho, jak si jej nazýváte. Anebo, pokud dovedete, bez myšlenky, bez jména. Ono nemá žádné jméno. Takto dovolte Prostoru, aby se ve vás objevil a rozšířil a rozzářil, nechte jej naplnit - láskou, mírem, tichem, světlem... čím chcete pouhou myšlenkou na vybranou esenci a zahrňte do ní všechny přátelé, ale i nepřátelé a nakonec celou zemi a nakonec celý vesmír.
Ale pozor! Také sebe!
A dejte svolení, aby se vaše malé já, vaše osobnost a vše, co považujete za "sebe", rozpustilo v něm.
Splyňme alespoň na chvíli v tiché posvátné meditaci v Jedno a Jednoho... Jedno Bytí.
JSEM
AMEN
Ómmmm
Slunce Arunáčaly

Umění klidu, seminář

20. prosince 2008 v 12:52 SEMINÁŘE

Umění Klidu

31.ledna, 9h - 19h, Oldřichovice 522

Jednodenní seminář, ve kterém se naučíte klidu mysli, hluboké relaxaci, meditaci, odpoutávání od starostí a proměňování nežádoucích vnitřních pocitů - energií na ty žádoucí jako je mír, ticho, láska, radost, blaženost. Základní esence - kvality, kterými se projevuje vaše přirozené bytí jsou láska, radost, klid, síla. Tyto kvality přinášejí pocit naplnění anebo štěstí. Všechny ostatní pocity vznikají deformací prvotních kvalit vlivem nevhodné reakce mysli.
TECHNIKY

- Blesková relaxace. Rychlé uvolnění celého těla během pár vteřin.
- Polarizace. Hluboká relaxace při níž rozpouštíme strach, úzkost, nervozitu
a nastolujeme rovnováhu. Proudění sluneční a měsíční energie
- Dharana jantra. Soustředění a vizualizace pro vyvolávání vzpomínek a vyčištění mysli
- Pránické omlazování. Léčebné a omlazující cvičení vědomou aktivací jemné energie - prány v těle.
- Nabíjení těla energií pomocí dechu
- Jóni mudra. Blesková meditace pomocí odpojení vědomí od smyslů těla a obrácení mysli dovnitř, kde myšlenky zanikají anebo se proměňují ve světlo.
- Náda Brahma. Meditace zvuku. Monotónní vibrace vlastního hlasu harmonizují mozek a vyprázdňují mysl, pak je možné prožívat sebe sama.
- Latihán. Tanec, který vychází z nitra. My tělem nehýbeme, tělo rozvíjí zvolna svůj vlastní pohyb a my ho jen pozorujeme.
- Pozorování. Vlastní meditace. Kdo je pozorovatel?

Cílem intenzivního semináře je pochopit mechanismus mysli a naučit se schopnosti uvolnění a vytváření vnitřní energie - pocitů, podle své volby. Získání zkušeností, jak začít žít život ze sebe a podle sebe a nebýt unášen nevědomými reakcemi na vnějšek. Pochopit, že být naplněný klidem anebo rozhozený závisí pouze na vlastním vnitřním rozhodnutí.


Cena semináře: 300 Kč

Zálohu 200 Kč pošlete do 26.1.2009 na účet 690423173/0800. VS: Rodné č. Zpráva: Iniciály jména, Klid.
Přihlášky: E-mailem; rtomanec@seznam.cz. Mobilem; 736 205 756
Ubytování: Možné u R. Tomance ve vlastním spacáku. Cena 100 kč



Oldřichovice u Třince: Ze směru od Frýdku - Místku před vjezdem do Třince odbočit doprava směr Tyra. Na křižovatce u kostela odbočit doleva směr Karpentná a hned za kostelem znovu vlevo a rovně mezi domky. Po pravé straně minout plastové kontejnery. Po dvěstě metrech na větší křižovatce u dvou stejných vil nechat auto. Naproti vilám malý domek s červenou střechou. Vítejte doma.



Lektor: Rostislav Slunce Tomanec http://arunacala.blog.cz



Požehnání Duchovního srdce s Kalyani

19. prosince 2008 v 19:56 Cesta poznání

Ve středu 17.12. se konalo společné setkání s probuzenou žačkou Šrí Ramany Maharšiho Kalyani z Brna.
Kalyani skrz sebe a svou přítomnost vysílá hodně intenzivní Světlo a hebkou lásku kvality Panenky Marie, také energii hojnosti a oslavy bohyně Kalyani.
Požehnáni mělo hlavně pročistit jemnohmotné dráhy mezi srdeční čakrou a Duchovním srdcem dva palce vpravo od středu hrudi. Tady se máme uvědomovat a prodýchávat světlem, abychom vrátili naši mysl do Srdce a prožili to, čím jsme. Sebe sama, Budhovskou podstatu, Krista, Vědomí, Nirvánu, Absolutno, či Boha anebo našli velké Osvobození, to podle termínu, který sami máme zažitý ve vztahu k jediné nadsmyslové Realitě.

Meditace a setkání s Kalyáni je velice inspirující. Ukazuje, jak pracovat a nahlížet na tělo, aby se stalo chrámem a ne popelnicí... A jak postupovat na cestě sebe-uvědomění v nejhlubší rovině Bytí, a tím uskutečnit šťastný, naplněný život. Kalyáni: "Podstata se projevuje ve třech základních kvalitách - Láska, Síla a Moudrost. Moudrost v těle symbolizuje oblast hlavy, Lásku srdce a Sílu břicho. Láska bez Síly je slabá a mnoho nezmůže, Síla bez Lásky je chladná a obě bez Moudrosti jsou slepé. Proto je nutné mít všechny tři kvality v sobě vyvážené, abychom se mohli plně sjednotit s tím, čím jsme."
Tyto kvality, esence, nelze zaměňovat, ale ani oddělovat. Lze je zažívat jako inteligentní energetické formy a takto vyciťovat Boží přítomnost v nás.

Slova jsou chabou ozvěnou Ducha v mysli. V souznění přítomnosti skupiny s Kalyáni, může přijít pochopení a procítění samo sebou.

(Vánoční třídenní setkání, oslava a meditace, od út do Pá, je ještě volné. S Kalyani a Pavlem v Železných horách za dobrovolný příspěvek plus ubytování a strava. Viz www.cestoudomu.cz )

Nabitý víkend v Praze

10. prosince 2008 v 20:48 Cesta poznání
29.11. - 1.12. se děly v Praze věci, tedy na duchovním poli. Dopředu jsem věděl jenom o 100. výročí narození Eduarda Tomáše a programu v Malém Nosticově divadle. Tam jsem se dozvěděl o příletu Dalajlamy druhý den. V neděli večer byl na programu v Lucerně Swámí Mahéšvaránanda a na něm bylo zase řečeno, že v pondělí je na programu sázení stromu míru na Vyšehradě.

Jak to tak bývá, když se chystá něco obzvlášť velkého, pocítil jsem v pátek velkou nechuť jet. Dokonce ještě z vlaku jsem uvažoval vystoupit, tak to bylo silné. Samozřejmě, že do toho zapadaly vnější okolnosti, ale ty pouze zrcadlí ty vnitřní, nic víc.

Program na památku našeho největšího mystika minulého století Eduarda Tomáše a jeho ženy Míly, začal báječnou inscenací jeho románu Milarepa. O cestě k probuzení jednoho z největších avatarů na zemi - Milarepovi. Ze známých herců učinkovali Bára Hrzánová, V. Javorský a další. Bylo to natolik silné, že mi tekly slzy.

Pokračovala meditace, velmi hluboká. Odpoledne začalo promítáním Genu o Eduardovi a Míle Tomášových. Tuším že 86-ti letý Eduard plaval pětkrát denně v zahradním bazénu, od jara do podzimu spal na balkóně ... a meditoval. Zazněly hluboké moudrosti o cestě poznání sebe. Následovala jeho hodinová Meditace. Opět velmi našlapaná klíčovými informacemi o procesu pronikání do svého nitra.
Večer patřil hudbě. Mohl jsem poznat osobně Evu Henychovou a byl jsem překvapený, jak vypadá mladě. Vyprávěli jsme si o chození po střeše kostelu. Také jí se to alespoň jednou podařilo. Pro mě je to častá práce. Také jsme hovořili o meditaci, ztišení. Nevěděl jsem, že koncertuje především v kostelích, takže nemusí zpracovávat rušivé energie. Představila velmi meditativní koncert.
Když vystoupil bývalý zpěvák Vitacitu Dan Horyna s kytaristou Arakainu Michalem Knoppem, nečekal jsem, že půjde o duchovní tématiku, že něco takového vůbec znají. Jak už to tak bývá, musí se člověk dotknout dna, aby se probudil. Dan sděloval publiku, jak už byl blízko smrti, když ho oslovil jeden astrolog a ukázal mu, že má dvě možnosti... Vybral si druhou, tu, kterou dosud neznal a hovořil o tom, jaký nový elán dostal do života. Takže už také medituje a pomáhá dalším rockerům dostat se z pekla drog a alkoholu. S jednou španělkou a mikrofonem to byly strhující koncerty. Skoro jsme začali tančit.

DRuhý den odpoledne Dalajlama. Konalo se to v politickém Kongresovém centru. Prostředí nebylo příliš kontemplativní, zvlášť, když ochranka vytvářela nervózní atmosféru. Pod tím vším však vládl hluboký mír nejvyšších sfér ducha. Bylo úžasné se na něho naladit. Dovnitř jsme se nedostali. Bylo beznadějně vyprodáno. Skvělou přednášku jsme si pak vyposlechli na "forum2000.cz". Jednoduché, zato hluboké pravdy. Je až obdivuhodné, jak snadno dokáže Dalajlama zpřístupnit taková moudra i docela světským lidem. Mír, pokora, moudrost, ryzost srdce, upřímnost, srdečnost, bezprostřednost a radost plynule tekly jako řeka z Dalajlamovy bytosti.

Jak jiný přístup byl k návštěvníkům Paramhans Mahéšvaránandovy přednášky v Lucerně. Vpustili by dovnitř každého, i kdyby bylo vyprodáno. Několik tisíc lidí. Klasická stezka rádža jógy a džňány. Oživil jsem si bandhy - uzávěry prány, krijé - pročišťování pránických průchodů, zejména v sušumně, páteři... A vyzařující intenzivní Světlo a Láska. Hned jsem se těšil, že se se Swámím ještě těsněji sejdu druhý den při sázení stromu.

Na Vyšehradě se sadil štěp 200 let staré lípy odněkud z Krkonoš. Přítomni byli zástupci všech církví kromě - jak symbolické - katolické. Místo ní zvonily katolické zvony. Rábi Dušinský, evangelický kněz Svatopluk Karásek, režisér Vachtler a Paramhans Mahéšvaránanda měli nejhezčí projevy. Trošku se neprojevil představitel Islámu, bohužel...¨
Pak jsme se dotýkali stromu spolu s dětmi jedné školy. Tančili a zpívali okolo stromu. A k tomu nás ovíval laskavý mír Jeho Svátosti Paramhansy Swámího Mahéšvaránandy.

Ještě jsem navštívil na dva dny Stříbrňáska v Orlických horách, kde provozuje pobyt ve tmě, a pak hurá domů - vše uskutečnit a projevit v každodenním životě.

Óm Arunáčala