Březen 2009

Hra peněz

31. března 2009 v 22:00 SEMINÁŘE
Vážení přátelé! Ano! Už je to tady. Semínáře o lásce musely jednou (vystřídat) doplnit semináře o penězích. Nemůžeme jedno úplně poznat, pokud ještě odmítáme jiné. Peníze jsou totéž, co láska. A jaký k ní máme opravdu vztah? Láska je často (ať vědomě, či nevědomě) brána jako hra, ale peníze, to už je vážné, to je realita, to je život. Jaký máme vztah k penězům? Dokážeme si jich vážit? Uznáváme je stejně jako naši představu lásky? Nebo se jich bojíme, protože se někde za peníze...to a to... Peníze jsou prázdné jako všechny věci. Obsah jim dáváme my svými emocemi, představami, zkušenostmi a jejich ohodnocením, a tak dále. Jsme s nimi svobodní anebo nás k sobě poutají, ať jsme bohatí anebo chudí? Jsou to naše mylné představy a zacházení s penězi anebo osud, že jsme nebo se vnímáme jako chudí anebo bohatí? Kdy se nám vracejí a kdy o ně naopak přicházíme? Tyto a mnoho jiných otázek v nás vyvolává představa peněz. A na náš vztah k penězům, způsob zacházení, schopnost dávat a brát, množství energie, s jakou jsme ochotni jít do života, nám ukáže HRA PENĚZ.
HRA PENĚZ
Seminář bude celodenní. V podporující a reálné atmosféře zažijete svoje emoce a připoutanosti anebo osvícenost ve vztahu k penězům. Na začátku do hry vložíte určitou částku, která vás při ztrátě bude bolet, ale přežijete bez ní. V průběhu hry, když bude váš part, z ní můžete rozdávat peníze druhým účastníkům anebo si od nich brát, aniž by vám v tom kdokoli bránil. Oni zase ve svém čase mohou brát a dávat peníze vám. Na konci hry bude STOP. Pak realita hromádky před vámi je to, co vám zbylo. Nikdo vám nic nebude kompenzovat, nikomu nebudete nic dávat, ani brát. Jak se cítíte? Jste spokojeni, i když jste přišli o tři tisíce? Dokážete přijmout, že nyní před vámi leží pět tisíc, a přitom jste do hry vložili pět set? Chtěli jste se osvobodit od peněz a teď je vám líto, že vám nikdo nic nevrátil? Hluboko uložené a dosud nepřiznané emoce se vynoří. To je to, co vám brání stále prožívat Vnitřní klid.
Nevím, co se objeví, jaký bude mít hra spád a přínos. Nevím. Bude to tady a teď. Sám ji povedu, ale zřejmě se také zúčastním.
Návrh termínu je konec května, či červen. Můžete napsat svoje návrhy termínu, zájem a připomínky: rtomanec@seznam.cz

Nejbližší termín Rodinných konstelací a meditace

30. března 2009 v 12:01 SEMINÁŘE
Nejbližší termín RK + M je 11. duben od 9h do 19h v Oldřichovicích 522 pod Arunáčalou - Javorovým. Viz. "SEMINÁŘE". Přihlášky e-mailem, telefonem... Večer si už dáme konečně mantry v pyramidě - rampouchy uvnitř roztály...

Pyramida Óm Arunáčala

29. března 2009 v 12:41 Obrázky

Zakladatelská meditační skupina 2005. V této sestavě jsme slavnostně a meditací s požehnáním otevřeli pyramidu pro duchovní účely. Stalo se 4. prosince 2005. Předcházela tomu dlouhá doba představ, sny, cesta do Indie a najednou v září 2005 jasný pocit - teď a tady.
Zleva: Jarda, Pavla, Pavel, dole Rosťa, Svatava (?), Iva (?), Ivana.

Zajímavý byl výbě místa. Měl jsem sen, že kopu základy u třešně - je naproti. (Bylo to tak rok dřív.) Pak jsem tam stál s kolíky a metram a přemýšlel, kde. Najednou přijel na kole kamarád, takový dobrodruh, přítel od dětství - "čau, co děláš? Tady to postav místo toho hnoje, nebude to vidět mezi stromy a Lenka bude mít klid. Čau, jedu na Javošek, nejedeš? Tak čau." A bylo to. Když jsem začal kopat, vykopal jsem kámen v podobě Madony s děťátkem, pak jakoby reliéf Krista na kříži, beránka, srdce a ještě takový pro mě zvláštní trojúhelník. Na konci roku přišel můj nový jasnovidný přítel a řekl: Tady je dávné rituální místo. Sídlí tady ... a teď to nebudu sdělovat, aby se to někoho nedotklo, že si tady na něco hrajeme. Na nic si nehrajeme, zato si všichni hrajeme. A někdo to bere moc vážně...až smrtelně...:-)
První rok jsem tam spával skoro pořád, hlavně v létě. Užíval jsem si tu energii. Mystické sny, sdělení... Ale po třech dnech jsem vždy musel utéct. Bylo to příliš silné. Moje enegetické tělo žhnulo jako žhavá žárovka. No a přítel s tím jasným viděním a dnes skvělý léčitel, tam vloni strávil půl roku... Dnes říká: "To byly krásné časy..." Chybí tady, proč pyramida: Vzpomínka a silný impuls, když jsem v roce 2000 meditoval na Cheopsově pyramidě v Gíze u Káhiry... Good night and day... Slunce

A dnes. Červen 2009. Přijel fotograf Vladimír Šulda Šujan.
Janička, Rosťa, Rosťa, David. Šulda fotí.
Se Šuldou a za námi obrázky Klárky.
Děti a zvířátka patří k sobě. Verča, Viki, Natka a Maťa.

Královská cesta do nitra...kde leží...smích nebo sníh?

28. března 2009 v 20:01 Marcelka
Vyrazili jsme tři. Radost, Meditace a Slunce :-) . Autobusem BMW 353. Dole Jaro. Nahoře neznámo: "No, bude asi trochu sněhu a bláto." Nadhazuji do telefonu ještě v Oldřichovicích a dívám se přitom ven na zahradu. Cha, chá. Jsem připraven na všechno, ale kluci to ještě nevědí, jen se usmívají. A Slunce vlastně taky, ne..? Prý: "Vemte si pláštěnky...A hůlky." Unesená Radost je hned nechala v autobuse. Prý někomu pomůžou...Leda muzeu. Ty budou jezdit autobusem tam a sem ještě do léta...Možná, že se ještě potkáme...:-)


Jsme na místě. Dál už jdou jenom medvědi, vlci a my.. Poslední rozloučení s hůlkami a civilizací. Vepředu jedinéspásné...závodní komperdelky ... z osmdesátých let...Ty ještě pamatují olympiádu...pionýrskou :-). Ale vyhrály.Na začátku cesty do nitra je třeba odpouštět. Radost odpouští... Údolí se chová přátelsky..zatím skrývá tvář..


Tady jsem první výpravu nocoval. Sestoupil jsem v noci, zbitý jak pes. Vrátil jsem se až z vrcholu a přece bez cíle. Spal jsem v maštali. Za stěnou ržál kůň. Venku pod minus deset. Po hodinovém topení v kamnech rtuť teploměru v místnosti vyšplhala na nulu... Nyní nám hajný radostně hlásí: "Už zatápím...Dneska stejně nedojdete. Nahoře napadalo metr sněhu!" Mrazí mě, protože tuším, co to bude znamenat...Ale pravda je vždy relativní...a subjektivní...My jsme ji otočili pro nás. Jednoduše jsme si brali energii z těch obtíží a ta nás nesla dál a dál..a blíž a blíž..
Tady je ještě veselo. Sněhu přibývá a my rozebíráme milostné příběhy, lásku a krásu žen.
Vcházíme do opuštěné osady. "Zatím je to dobrý, ne, Slunce?" Optimisticky volá Radost.
"Hoši, musíme si vážně promluvit," pravím. "Když jsem ráno dobíhal vlak na nádraží, tak jsem si řekl: 'Dávám si svolení, abych ho stihl.' A čas se zpomalil. Dejte si prosím do nitra svolení, že dnes dorazíme do Srdce. A stane se zázrak a dorazíme. Protože to bude víc než tvrdé. Nemáme sněžnice, ani pořádné oblečení. Budeme prošlapávat metr sněhu v místech, kde celou zimu neprošel ani...no ani stopy zvěře jsem tam nenašel. Jenom stopy jednoho rysa." Meditace, která neměla během své meditace ani čepici, ani rukavice odvětila: "Já jsem si dal svolení už doma." - "No tak paráda. Nevím jak, ale dojdeme!" Radost pije ze zamrzlé vany křišťálovou živou vodu.
A jde do tuhého. Zapadáme hluboko v mokrém těžkém sněhu a nohy kvedlají v rozbitém korytě potoka. "Hoši, dáme to, jestli dobudeme hřeben, tak jsme zvítězili." Radost: "Už jsme zvítězili!" Meditace: "Zatím je to dobré..." - "Nahoře budeme mít třetinu za sebou, ale tu největší :-)."
Vítězství..Pyrrhovo.. Dolů už nepůjdeme a před námi se rozkládá "divoká země"..a vlci čekají.
Před námi nejtvrdší část - nekonečný stoupák v hlubokém navátém sněhu. Radost má batoh hodný "účastníků zájezdu", ale ne na hory, v takových podmínkách v životě nešel. Bojujeme s hlubokým sněhem nad metr a přidává se vítr a husté sněžení. Každý chybný krok, kterým zapadáme do hlubšího sněhu stojí nadměrné síly. Stejně se furt smějeme. "Hoši, nahoře budeme v polovině cesty, ale pak už to bude paráda, protože nás ponese na svých křídlech vidina blížícího se cíle. A hlavně už to nebude do kopce." Obloha potemněla a vítr sníh fouká do tváře.
Ztraceni v temném lese a hustém sněžení. Kluci dělají legraci, ale přitom se všichni dotýkáme dna svých sil. Vrchol ne a ne dobýt. Šlapání nemá konce. Musím pečlivě volit směr a přitom se naprosto odevzdat intuici, protože každý metr navíc děsně bolí a viditelnost je špatná. Nehledě k tomu, že tudy jdu teprve potřetí a vždy jsem bloudil. Tady nejsou žádné značky a domorodci se tu celou zimu neukáží, "lebo tam sú veliké medvedě, aj vlky" a hlavně metr sněhu a žádná hospoda... "Máš zo sebou petardy?" Ptali se mě, když jsem tudy v lednu potmě vyrážel sám na první výpravu z této divoké a dlouhé "druhé" strany. Tu jinou "krátkou" stezku do Srdce jsem již půl roku znal, ale už mě nudila. Tady je to pravé dobrodružství. Ty sám a matka příroda. Tehdy v lednu byla tma, mraky, nebe bez hvězd. Přesto jsem plně věřil své intuici. Vlastně ani nevěřil, byl jsem si úplně jistý, ačkoli jsem neznal cestu, jenom směr a ten mi brzy v lesích vymizel...
V lese na vrcholu jsme překonávali zasypané padlé stromy, bylo nebezpečné je překračovat. Každou chvíli hrozilo, že zajedeme kdesi hluboko pod kmen...Uff. No, bál jsem se o kluky. Radost s Meditací přecejen víc meditovali a tančili než ztékali hradby skal... Duch nás nesl na svých křídlech a vlál vstříc našim smělým cílům a vyrval nástrahám... Najednou to bylo za námi. Vrchol zastavil mraky a na druhé straně se rozzářilo slunce. Vstupujeme do něj a konečně dolůůůů.
A dole nás čekají nekonečné opuštěné pláně. Ale ta radost v našich duších, když vidíme do dálky a směje se na nás slunce z roztrhaných mraků. Hned se jde jinak. Běžím rozevlátě strání dolů (ve skutečnosti se pohupuji kolébavě z nohy na nohu a z kalhot odkopávám bambule sněhu). Střídáme se ve vedení. To je úúúleva. Jít druhý je jako ocitnout se ve stavu bez tíže.
Poslední kilometr nám trvá hodinu a půl. Jsme zmrzlí, mokří, hladoví, žízniví, vyčerpaní, a šťastnííí. Vstoupili jsme do energetického pole Lásky a Radosti. Světlo nás nese na svém oblaku. Cítím, jak má duše vzlétá, zatímco nohy ztěžka plavou mořem sněhu. Moci běžet, cíl je tak blizoučko... Namísto toho přešlapujeme skoro na místě. Ale jedno je jisté: Dnes večer ještě uslyšíme hlasitý zvonivý smích. A tato myšlenka omývá a křísí naše vzdorující těla a povznáší naše radující Duše.
A jsme zde... V lůně Lásky zářivé a léčivého smíchu. Co je v nitru? Co je v Srdci? Smích nebo sníh?

Smích, smích, smích a objímání. Energie už zase stoupá výš a dotýká se oblak již. Jsme doma.
Došli jsme domů...a čekal nás tam smích :-)
Srdce se jenom směje
Srdce hovoří tak, že se jenom směje.
"V podstatě by řeč nebyla vůbec nutná! To se naladíš a smíchem řekneš vše, není třeba slov! Smích je odpověď na všechno! Smích je řečí srdce." Indiánka. - Vodopády a gejzíry smíchu všech pěti srdcí...Cha, cha, cháááá... "Srdce se směje a mysl utichá..."
"Je tu špión, krade stíny!" Volá smějící se Lovec: "Nic tam nebudeš mít, tady to zkoušelo lidí, s kamerami a přišli dolů a na filmu nic! Cha, cháá." - "Budu, mám to s Bohem domluvené a dovolené, cha, chááá." Ale fakt byla ve mně malá dušička, když film dojel, že tam není nic, že v té temnotě při svíčkách blesk šlehal naprázdno a jaksi mimo směr...Tak jsem v laboratoři za dva dny radostí oněměl... Zato Lovcovy dlouhé, husté stříbrné vlasy až po pás - známku moci a síly - se mi vyfotit nepodařilo...

A přišel čas loučení, abychom se mohli vracet. Ale kam? A odkud jsme přišli? Nic. Prázdnota se hýbe...a přitom je prázdná...ha, ha, ha, ha, háááá... A tak jsme zase skočili na začátek a potkali našeho dřevorubce z minulých životů a ten nám to hezky povyprávěl o vlcích...a oči mu hořely radostí a Radosti hořel úsměv...cha, cha, chááá.--"Vlk bežal za tým psom a pes za gazdom. Zrazu ten krásný veliký vlk predo mnou. Tak som roztiahol ruky a zareval, čo chceš? A vlk sa otočil..." --
Šťatsný konec, šťastný začátek.

(Názvy míst a jména nejsou z pochopitelných důvodů uvedena. Krédo: "Navštivte nás ve svém srdci..")
"Odložit toho, kdo chce se vrátit do Jednoty..." M.

Tantrická skupina Posvátné tělo... 2009

23. března 2009 v 12:44 Obrázky

Foto: David Penc

Výcvik s Johnem III

20. března 2009 v 12:33 TANTRA
Třetí týden výcviku tantry u Johna Hawkena "Posvátné tělo, vášnivý duch" se odehrál v srdečném přirozeném prostředí centra Skalky u Doks. Nádherná příroda okolo, mystické lesy, skály, kopce, rozlehlé louky...a na nich přírodní domky z hlíny a slámy - objekty naší bezbřehé fantazie i inspirace. Velmi dobře jsme se cítili v meditárně i jídelně. Skromné, přirozené a tím kouzelné.
Trénink rozebíral struktury našeho ega do šroubku a místo těchto nepružných nevábných sítí vkládál Lásku a Mír. Rituál smrti nás konfrontoval s našimi podmíněnostmi, která vkládáme do hry života, obnažoval pravdu o nás samých a nabízel silné prožitky formované individuálním duševním záměrem. Money game nás dostala do varu. Ve hře peněz se opravdu naše osobnost úplně odkrývá. Co všechno se může skrývat za na pohled bohulibým vztahem k penězům. Nakonec jsme léčili svůj vztah k pohlaví, genitáliím a vstupovali, prostřednictvím vyprávění, do našich prožitků v minulosti, které formovaly naše současné pocity i energii vztaženou k sexualitě. Učili jsme se a doufám, že i naučili, milovat své tělo, milovat sexualitu a vážit si jí. Milovat tu část svého Já, která po ní přirozeně touží.
Všechno v energii vzájemné podpory, dávání, lásky...
Bylo obdivující, jak ve mlýnici všech těch energií a emocí, které se uvolňovaly, si John zachovával naprostý vhled z hlubiny Soucitu, ze které nám poskytoval zpětnou vazbu, pochopení a vedení.
Meditace Přímé stezky mi otevřely ohromný svět, skrytý za smysly a tantra a systemické konstelace mi pomáhají jej prozkoumávat a porozumět.
Z mého srdce do vašeho
Slunce Arunáčaly
(Foto: David Penc)

Nenechte si ujít setkání s Gaiou

17. března 2009 v 16:57 | Slunce Arunáčaly |  GAIA

RAMANA MAHARIŠI

Ahoj,

zveme Vás na setkání (satsang) s Gaiou, který přijede na naše pozvání do České republiky na přelomu dubna a května. Gaia navazuje na učení Ramany Mahárišiho a Papádžího.

Skrze schopnost "čtení" v lidech a schopnost cítit je ve svém nervovém systému vede Gaia pozornost přítomných lehce a přirozeně k jejich skutečnému jáství (bytí). Na setkání (tzv. satsangu) může kdokoliv z přítomných promluvit, klást otázky, sdílet své těžkosti, problémy či nejasnosti.

Lidé mohou na setkání prožít přímou zkušenost svobodného bytí. Poznávají, že tuto svobodu a volnost mají neustále k dispozici. Přichází prožitek míru, spokojenosti a uvolnění napětí. Spočíváním v tomto stavu, dochází k rychlému léčení nervového systému či podvědomých vazeb.
Během pobytu v Praze bude Gaia také k dispozici pro individuální setkání pro ty, kteří nechtějí mluvit o svých záležitostech před ostatními ze skupiny, nebo pro ty, kteří se prostě stydí.
"Měla jsem možnost setkat se s Gaiou při mé návštěvě v jižní Indii, ve městě Tiruvannamalai. Gaia na mne působí jako obyčejný člověk, nehraje si na důležitého a netváří se "veleduchovně". Je nevýstřední a nestaví sám sebe na piedestal. Odpovídá na otázky hledajících jasné, ale jemně, se smyslem pro humor. Umí také velmi pěkně pracovat s emoční složkou tázajících. Je sympatické, že je uzemněný a stojí nohama na zemí." Eliška Termíny 4 večerních setkání, 19-21 hodin:
- středa 29. dubna 2009
- čtvrtek 30. dubna 2009
- pondělí 4. května 2009
- úterý 5. května 2009
Na večerní setkání je nutné přihlásit se předem skrze online přihlášku. Do poznámky prosím uveďte na jaké termíny se hlásíte.
Intenzivní víkendový seminář 1.-3. května:
Víkendový intenzivní seminář se bude skládat z jemné mozaiky setkání v tichosti, povídání, odpovědí na otázky a také Esenciálního léčení, které probíhá v pohodlí v leže na matracích. Esenciální léčení přivádí celé tělo a mysl do hluboké relaxace. Pokud chcete kromě satsangů zažít i Esenciální léčení, přijďte na tento víkendový seminář, případně se domluvte na individuálním sezení. Na víkendový seminář se přihlašuje zvlášť, informace zde.
Setkání budou tlumočena a vedena v angličtině a češtině.
Rezervujte si místo předem a při platbě do 1.4. uplatněte slevu na víkendový seminář.
Děkujeme za podporu a těšíme se, že se s Vámi na jednom z večerů uvidíme.Eliška a Joshi


Informace, video, přihlášky:
http://www.maitrea.cz/akce/satsang-s-gaiou-vecerni-setkani


Gaia, pár slov o sobě:
V roce 1985 došlo k velkému zvratu v mém životě. Setkal jsem se s léčitelem z Filipín, který v té době lěčil mou partnerku. Poznal jsem, že svět je jiný než jsem si do té doby myslel.
V roce 1990 jsem se dozvěděl, že mám rakovinu. Šel jsem za německým léčitelem a díky jeho léčbě jsem si uvědomil, že nemoci jsou způsobeny tím, jak k sobě přistupujeme.
V roce 1993 jsem začal docházet na satsangy různých učitelů a začal jsem jezdit do Indie.
V roce 1996 jsem na Kanárských ostrovech potkal svého učitele Isaaca Shapiro (tradice učení Ramana Mahárišiho a Papádžiho).
V roce 1997 jsem zcela jasně věděl, čím skutečně jsem a jezdil jsem ještě další 4 roky s Isaacem po celém světě. S požehnáním Issaca jsem uskutečníl svůj první veřejný satsang v září 2000 ve Francii. Od té doby dostávám pozvání k vedení satsangů z různých částí světa.
V roce 2001 jsem se usadil v Německu a kromě mých vlastních satsangů jsem zde organizoval také Isaacovi satsangy.
V roce 1995 jsem se stal shiatsu terapeutem a mistrem Reiki. Učil jsem se i různým dalším léčivým a masážním technikám. Díky zlomovému zážitku v roce 2000, který jsem zažil na jednom workshopu, jsem mohl tyto všechny naučené techniky opustit a nechat vše působit spontánně a přirozeně. Od té doby tomu, co "dělám" říkám Esenciální léčení, které k mé radosti již vyléčilo i těžké nemoci jako je rakovina, astma i různé psychózy. Samozřejmě, že v některých případech k uzdravení nedojde, i to se stává.


Meditace - Cesta ke svobodě

3. března 2009 v 13:04 SEMINÁŘE

Meditace - cesta ke skutečné svobodě

21.března, sobota,
9h - 19h, Oldřichovice 522
Během jednodenního intenzívního semináře se budeme učit vplouvat do hlubin svého nitra a objevovat to, co skutečně jsme. Prázdnou, blaženou, zářící bytostí. Cílem bude nastartovat proces sebeobjevování a porozumění metodě meditace - pozorování. Tak, aby každý účastník již mohl pokračovat dál sám svoji jedinečnou cestou. Pohovoříme o tom, co podporuje a co naopak brání dosažení stálého Vnitřního klidu.

TECHNIKY
- Oshovy meditace - především dynamická a kundalini, rozebrání mysli.
- Pránajáma - nádi šódhana, pročištění a utišení mysli
- Dotazování - ve dvojicích, cesta do nitra pomocí soustředění na jedno téma
- Konstelace - na Vnitřní klid a to, čím si bráníme v jeho dosažení, na vztah s rodiči
- Rituály Ticha - v rituálním kruhu Duše vždy vyjeví svoji energii
- Zasvěcení do Vnitřního klidu - dle aktuálních možností

Cena semináře: 400 Kč
(účastníci meditací v pyramidě sleva 100Kč)
Zálohu 200 Kč pošlete do 18.3. na účet 690423173/0800. VS: Rodné č. Zpráva: Iniciály jména, Medit.
Přihlášky: E-mailem; rtomanec@seznam.cz. Mobilem; 736 205 756
Ubytování: Možné u R. Tomance ve vlastním spacáku. Cena 100 kč

Oldřichovice u Třince: Ze směru od Frýdku - Místku před vjezdem do Třince odbočit doprava směr Tyra. Na křižovatce u kostela odbočit doleva směr Karpentná a hned za kostelem znovu vlevo a rovně mezi domky. Po pravé straně minout plastové kontejnery. Po dvěstě metrech na větší křižovatce u dvou stejných vil nechat auto. Naproti vilám malý domek s červenou střechou. Vítejte doma.Lektor: Rostislav Slunce Tomanec http://arunacala.blog.cz,
http://rodinnekonstelace.blog.cz