Srpen 2009

Úplňková meditace

4. srpna 2009 v 21:58 Meditace
Ve středu v 19h proběhne úplňková meditace v pyramidě.
Je to příhodný čas spojit se s tím, co jsem a přijmout vizi pro další cestu sebevývoje.
Ómmmm

Setkání přátel na zahradě

4. srpna 2009 v 12:49 Rodinné konstelace
Další duchovní narozeninové setkání přátel z konstelací, meditací ... prostě ze srdce se uskuteční v sobotu 12. září od 13ti hodin v zikuratu. Na programu bude hlavně sdílení, sblížení, přátelení, radování, meditování a hlavně hudba, jídlo a tanec.
Zahraje Pavel Vank - didgeridy, bubny, mísy ... a zřejmě Marek Hlosta - cingrlátka všeho druhu - jeho magické zvuky jsme již v pyramidě vloni zažili! A Pavel...To je taky třída. Když rozezní svoje dřeva, pak had kundalini se plazí vzhůru pátěří a sladká amrita stéká do úst ze sahasráry!
Přineste lehké, pokud možno racionální jídlo, ovoce, zeleninu a jako vždy uděláme švédské stoly.
Přivezte pěkné počasí. Ohlaste se dopředu. Protože optimální počet je 10 až 15 lidí. Ze So na Ne je možná společná noc v pyramidě. Ovšem maximálně 5 osob. Je třeba se dopředu objednat.
V případě, že to příroda bude chtít, budeme slavit v domečku - na hradě.

Brahmam v Praze

4. srpna 2009 v 12:25 Cesta poznání
Další setkání se Šri Brahmamem po téměř tří letech přineslo novou záplavu Míru do našich Srdcí. Už jenom pomalá procházka na tichý Norbertov s myšlenkou na blížící se setkání s poslem Ticha, vymetala ego z vědomí, s ním všechny starosti i myšlenky, všechny touhy i připoutanosti a stala se plaváním v oceánu šťastného Ničeho. Stav: Nejsem nic a všechno si uvědomuji v míru a s láskou v sobě, je ten nejšťastnější okamžik, který lze na zemi zažít.
Vstup do sálu školy, první pohled na Brahmáma, jeho syna Ramanu Mahéshe, přátelé, známé tváře, posazení se na zem do lotosu, ponoření dovnitř...Tryskání nepopsatelné radosti z nitra... To jsou nesdělitelné a nezapomenutelné prožitky. Ačkoli je potřeba mít trochu meditací za sebou, aby člověk mohl při takovém setkání opravdu pít elixír Věčnosti, Skutečnosti.
Promluvy jsou přímé, ještě detailnější v oblasti posvátné anebo přirozené Prázdnoty. Nana, jak Šrí Brahmama důvěrně oslovujeme, se už ani moc nezabýval podmínkami sebezkoumání, nýbrž nás přímo vedl ke zničení pozorovatele Prázdnoty, zachycení té myšlenky Já, které je tvůrcem ega a veškeré duality a z ní pramenících potíží. Jednoduše nás provázel Prázdnotou.
Odcházeli jsme s Radostí, Klárkou, Radkem.... a mysl se objevovala jenom jako láska, mír, blaženost... Vše bylo náhle jasné, zřetelné, aniž by se o tom muselo přemýšlet. Byl to takový krátký - anebo dlouhý - výlet do Ráje, který si neseme s sebou a v sobě. Ovšem v době přednášek, v době našeho pobytu v Praze, neexistovalo nic jiného, než tento prvotní stav, ráj, stav vědomí před zrozením...zrozením ega-vědomí. A návrat do stavu nerozlišeného, neomezeného vědomí.
Přímá nauka sebezkoumání asi nebude pro každého, ale snad každý, kdo se s Brahmamem setkal, musel alespoň trošku pocítit onen bezbřehý Mír a Lásku, kterou Brahmam je a inspirovat se tak pro svoji cestu sebeodhalení, sebeobjevení...
Víc se asi nedá napsat. Samozřejmě byla udělována požehnání a kdokoli mohl požádat o soukromý rozhovor, který sám o sobě byl požehnáním - přenosem toho, co se nazývá Milost.
Více si najděte na www.brahmam.net. Brzy zde budou audio nahrávky pražských společných meditací.
(Foto nahoře: David s Ramanou Maharshim nad hlavou, otcem sebezkoumání "Kdo jsem já?", a Brahmam u Emila a Adély v bytě v Praze 2006)

Satsang u Emila 2006. Sri Brahmam s Emilem. Na pohovce Rosťa Radost.
Přednáška, satsang, v Praze 2006. V oranžovém zády syn Šrí Brahmama Ramana Mahesh. Vpředu zády zprava: Pepík, David a Rosťa R.
Adélka s Ramanou Mahéshem v kuchyni. Ramanovi úplně září z očí Láska.