Listopad 2009

Meditace s Atmou v březnu 2010 a Vnitřní klid

20. listopadu 2009 v 20:08 Meditace
Další meditace s Atmou proběhnou v březnu po jejím a mém návratu z Indie. Atma připravila termíny 16. a 17. březen, út, stř od 18 do 21h.
Sobotní seminář Atma zrušila, takže připravím dvoudenní seminář Umění vnitřního klidu: 20.-21.3. Bude to podpořeno silným vyzařováním energie Arunáčaly a ticha Ramanášramu, kde žil velký mudrc minulého století Šri Ramana Maharši. Seminář bude zaměřen na schopnost uvědomovat si vnitřní klid jako přirozenou součást a podstatu nás samých. Struktury cvičení budou odkrývat mechanismy naší mysli, které nás odvádějí od prožívání Ticha v nás.

Motto: "Meditace není o snaze být tichý, snaha vytváří napětí, nýbrž o tom učit se být přítomen, pozorovat, vnímat to, co je. Když už nevolíme to, co chceme prožívat, a když už mezi ničím nevolíme, tak přijde VNITŘNÍ KLID. Dotknout se DUŠE je možné jen, když člověk před sebou neutíká." (Volně podle Bhagata) Slunce Arunáčaly

Cesta na Arunáčalu po stopách Ramany Maharšiho do svého srdce

11. listopadu 2009 v 15:38 Cesta poznání
Rozhodnuto ze dne na den. 1. února letíme z Vídně do Bangalore. Týden budeme v ášramu Ramana Maharšiho v Tadpatri, který vede Šri Brahmam, Ramanův pokračovatel, a poté se přesuneme do Ramanášramu pod slovutnou majestátní Arunáčalu (viz obrázky v galerii).
Další foto míst: www.brahmam.net,www.sriramanamaharshi.org. Pokud by se vážný zájemce, zběhlý v meditační praxi, chtěl přidat, musí tak učinit do čtvrtku. Cena zpáteční letenky: 15 368 Kč.