Březen 2010

U Saí Baby

16. března 2010 v 15:05 Cesta poznání
Neměl jsem žáden zvláštní zájem znovu se prodírat davy lidí v Puttaparti, vnitřní mír prožívaný se Šrí Brahmámem byl příliš lákavý a dny se krátily. Přesto ve středu v meditaci se mi před vnitřním zrakem objevil jeho obrázek a druhý den se z Puttaparti vrátil David a zář Saí Baby, kterou si z ášramu přivezl, se automaticky přenesla na nás. Byli jsme nalomeni a vlastně už rozhodnuti.
V So ráno, ještě za tmy, jsme s batohy na zádech opustili bránu ášramu a plížili se prázdným rozespalým městečkem. Občas kolem nás projela motorka naložená prádlem anebo voleček táhnoucí povoz i s pradlenou. Velké prací divadlo se odehrávalo od úsvitu do soumraku v písčitém vyschlém korytě řeky za branou Brahmamova ášramu.
V autobuse směrem Anantapur a poté Puttaparti už nás z nitra zaplavovalo blažené světlo Saí Baby. Více než čtyři hodiny cesty mírně kopcovitou, skalnatou stepní krajinou z Tadpatri jsme prožívali v blažené extázi. Příjezd byl velkolepý. Energie nás nesla...a čistila. Nejprve mi u vchodu zabavili všechny vonné tyčinky, které jsem pracně vybíral od Tiruvannamalai. Jenom jsem to posílal do nitra. Nakonec mi je vojáci všechny vratili. Akorát poslední dva hlty slivovice jsem musel vylít na zem. Neprošlo mi, že je to dezinfekční tekutina... To mi ale bylo naprosto jedno.
Co mi ale posléze vadilo, bylo, že poprvé jsem si nedal pozor a nedojednal cenu předem anebo neodmítl nabídku nosiče, který se nám doslova vnutil. Byl jsem tak rozpuštěný, že jsem to neřešil. Chce nést, tak ať nese. Pohovor s ním na pokoji, kde jsme za pouhých 60 Rs dostali postel, bych však nikomu nepřál. Jenom se ho zbavit nás stálo plnou třetinu...
Odměna na prvním daršanu ve čtyři odpoledne stála nad všechny drobné mrzutosti. Na Saí Babu, už opravdu na odchodu..., jsme čekali do půl šesté, ale to štěstí, vodopád vnitřního štěstí, který nás zaplavoval daleko přebíjel malou námahu a nepohodlí. Ono není sranda vydržet dvě hodiny sedět na dlažbě za nepopsatelného hluku védských manter, řinoucích se na nás z amplionu. A i když se člověk ponoří a nevnímá ruch kolem, přecejenom jej po chvilce strkají někam jinam a už zas je tu ten rámus... Saího přivezli na pojízdné židli, vypadal bídně, ale Energie se z něj valila jako mořský příboj.
Daršan a každé jídlo v North India´s canteen bylo nezapomenutelným zážitkem..:-) Procházeli jsme se také bosky po skalách, kam jsme přelezli jižní hradby, mystickým parkem s meditačním stromem a po svahu s rozesetými balvany a skalními úkryty. Pozoroval jsem jeden vysoký strom obsypaný čtyřiceticentimetrovým netopýry. Tělo chodilo a duše pila z blažené fontány věčnosti.

Největší hody se však servírovaly v pondělí ráno. Laxně a ospalí jsme se až kolem osmé vlekli na daršan. Hrou osudu jsme se dostali s Martinem nejblíže, jak bylo vůbec pro návštěvníka možné. Saí projel pár metrů od nás a vypadal neobvykle svěží. Zdržel se trojnásobek času než jindy, takřka celou hodinu. Dostali jsme poslední největší "pecky" Světla. Neslo nás až domů a nese nás stále. Ty proměny, které jen pozorujeme, jsou neuvěřitelné... Všechny spoje a tři letadla fungovala jak na drátku, vše navazovalo a v předstihu. Středa, 3.března, jsem ve dvě v noci byl najednou doma. Nepochopitelný sen. Bylo snem tamto anebo toto doma? Život je jeden veliký roztodivný sen. Jen ho pozorujme a nezastavujme. Pozorování - klid a štěstí, zastavování - trápení a starosti. Toť jediná skutečná volba člověka.Božské Srdce Lásky:
Bůh tě nikdy nenechává prázdným. Když ti něco bere, tak jen pro to, že má pro tebe něco lepšího.Když odmítne tvoji žádost, tak proto, že ti chce dát to, co je nejlepší.Když po tobě žádá, aby ses něčeho vzdal, tak proto, abys našel něco většího.Bůh není velký odmítač, ale velký dávající, není zloděj, ale obdarovatel každým dobrem a dokonalým dárkem.

Pravidla šťastného života:
Vezmi si jeden den. Pamatuj, že všechny věci pracují dohromady pro dobro. Pod tíhou žádných událostí by ses neměl trápit. Každý den bys měl začínat modlitbou a díkuvzdáním.
Bůh tě nikdy neopouští a neopomíjí, nikdy na to nezapomeň.

Citáty visí v jednom ubytovacím bloku vedle oltáře. Přesně N 2.
Goodbye in India

Meditace s Atmou

16. března 2010 v 11:16 Meditace

Dnes, út a zítra, stř, od 18h do 21h proběhnou meditace s Átmou Schiller, která se právě po páté vrátila od Arunáčaly v Indii, kde meditovala v ášramech Ramany Maharšiho a spočívala v míru u mistrů jako je Mooji a Cesar. Přihlášky zavolejte na 736205756 anebo rovnou přijeďte. Óm Arunáčala, Oldřichovice u Třince 522. Popis cesty viz "semináře".


Vnitřní klid

10. března 2010 v 18:12 SEMINÁŘE
Z důvodu malého zájmu o dvoudenni seminář, bude Vnitřní klid jednodenní. Bude méně času, ale i tak vám přinese jasný pohled na řešení života a řešení duchovní otázky anebo otázky velkého klidu.
Život lze opravdu prožít šťastně, ale ne jako řídící, konatelé, ale pouze jako pozorovatelé. Co to znamená být POZOROVATELEM, je podstatou všech velkých nauk!
VNITŘNÍ KLID
So, 20. března, 9h - 20h. Óm Arunáčala, Oldřichovice u Třince 522
Techniky: Oshovy meditace, meditace na "své" vědomí, zkoumání ve dvou, diskuze o tématech. Procházky přírodou v mlčení apod.
Témata: Co je osobnost, ego a jak vznikají, co je Esence, Vědomí nebo Srdce, což jsou různé názvy pro jedno a totéž. Co ruší vnitřní klid? Koncepty o životě - jak by co mělo být nebo vypadat, strach ze smrti, ztráty, zranění z dětství, vnitřní kritik. Vše zahrnuje jeden stav - ego vědomí a práce s ním.
Cena: 500 Kč Záloha: 250 Kč
Zálohu pošlete na účet 154205201/0300, zpráva Klid a vaše příjmení
Místo: Oldřichovice u Třince. Od Frýdku Místku dole před Třincem (na Tyrské) odbočit směr Tyra a po 3km kostel a naproti obchod (rozc. Ke Karpentné), za kostelem doleva (směr Karpentná) a zase doleva - 200m rovně mezi domky, malý dům červená střecha naproti 2 vilám.
Rostislav Tomanec - Výcvik RK u Bhagata J. Zeilhofera v Lažanech. (www.familyconstellation.org).
Podkladem je seminář Bhagata "Esence vnitřního klidu ".
"Přišli jsme na svět s pokladem - vědomím - a odcházíme s obyčejným kamínkem - egem. Koncepty, představy
ega ovlivňují naše vnímání. Ale jen když se naučíme jasně vnímat, zažijeme přítomnost vnitřního klidu."

Promítání: Cesta na Arunáčalu 2010

10. března 2010 v 17:52 Cesta poznání

V pátek, 12. března, od 17h se koná setkání, sdílení zážitků, promítání a kosmický koncert Pavla Vanka v domečku Óm Arunáčala v Oldřichovicích u Třince 522. Zváni jsou všichni, kdož mají o téma sebepoznání zájem. Pokud se přímo neznáme,ozvěte se na M: 736 205 756