Listopad 2010

Hledání svého Já

28. listopadu 2010 v 20:21 SEMINÁŘE
Nad Arunacalaisvarou
Tuto sobotu proběhl intenzívní seminář Hledání svého Já. Sešli jsme se nakonec v úzkém kruhu dvou mužů a dvou žen. Panovala důvěra a naprostá otevřenost, což nám umožnilo ponořit se hlouběji do svého vědomí a mít silné energetické prožitky, pro někoho úplně první. Při dechových cvičeních šly emoce ven prudkou silou a nakonec většina vklouzla do nadsmyslové radosti a lásky. Bylo to objevné archeologické kopání ve svém vědomí, které nás proměňuje a inspiruje. Cílem bylo poznat sebe jako proudění energie a nedotčené čisté vědomí, které to zažívá. Poznávat realitu jako tanec energie a vědomí a zůstávat nejen tvůrcem, ale zejména klidným nedotčeným pozorovatelem - Vědomím. Loučili jsme se velmi nabití novou energií, pochopením a v neděli si ji užívali a odpočívali.

S láskou a v míru Slunce Arunáčaly


Tančící strom, meditativní koncert

25. listopadu 2010 v 9:48 SEMINÁŘE
Pavlovy mísy
Pavel Vank
SO, 4.12. 2010,16 - 20h Óm Arunáčala, Oldřichovice 522

Nádherný vnor do světa zvuků nám zprostředkuje hudební improvizátor Pavel Vank z Ostravy na etnické nástroje: didgeridoo, tibetské mísy, bubny, píšťaly, brumle ...

Můžete poslouchat, tančit, zpívat anebo meditovat. Uděláme dva bloky, jeden dynamičtější, jako pohybová meditace a druhý bude cestou do ticha do světa vnitřních zvuků, do vnitřního vesmíru vlastní bytosti.

Příspěvek: 100 Kč

Přihlášky: rtomanec@seznam.cz
                M:736 205 756, 605 584 035

Nejbližší program v Óm Arunáčala Oldřichovicích

17. listopadu 2010 v 22:41 SEMINÁŘE

Semináře: 27.11. 9h - 19h, Hledání                                            svého Já
                 18.12. 9h - 18h, Vánoční     
                                              konstelace                   
Koncert: 4.12. 16h - 20h, Tančící strom
                                            Pavla Vanka

Meditace: 18.11. 17-20,     Na vědomí Já
                 22.11. 18-20, základní meditace
  
                    6.12.    "     ,základní meditace
                 16.12.17h-20h,  Na vědomí Já

22.12. a 26.12. 18-21h zpívání manter v pyramidě
30.12. 18-21h. Na Maharshiho narozeniny - Zpívání Ramanamantry a ponoření do Ticha s otázkou "kdo jsem já?"

Jediný pevný bod ve vesmíru

8. listopadu 2010 v 10:30 Cesta poznání
17
Ze školních lavic gymnázia ve mně nevím proč utkvěla jedna věta. Nevím, zda ji pronesl Koperník, Bruno, či Galileo. Galileo asi ne, ten byl osvícený... Ta věta zní: "Ukažte mi jediný pevný bod ve vesmíru a já pohnu Zeměkoulí!"
V dnešní době rozkvětu informatiky, kdy je člověk denně zavalen děsivými zprávami, najednou neví, co má cenu, kde se pohnout, co dělat a je zmaten. Trápí se často přešlapováním na místě mezi trápením a euforií a duševní díry se beznadějně snaží zalepit zážitky a věcmi. Ztrácí třeba lásku, partnera nebo i rodinu (to si myslí, skutečnost to není...). Hledá stále pevný bod, o který by se opřel. Hledá záři v přítmí svého života.
Ten pevný bod jasně existuje a moudří a šťastní jej znají odpradávna. (A také na něj poukazují, ale dlouho jsme neposlouchali..). A odpradávna stojí trochu vděčné námahy jej odhalit. Je ve vás. Jste jím zrozeni a on udržuje váš život. Když to víte, hledejte ho, hrabejte v sobě svou pozorností a uspějete. Jakmile jasně vnímáte vnitřní záři lásky a míru, energie a naplnění, co vás pak může ohrozit?, vystrašit anebo zklamat? Vidíte, že je to tam pořád, bez ohledu na to, co se děje kolem vás anebo s vámi. No s vámi... S tělem se něco může dít, s myslí jen potud, pokud jste ztratili pozornost, ale i tak osobnost ještě žije, takže duševní bolest může přijít. Ale co jste vy? Kde jste vy? Děje se něco s vámi? Ne, s vámi se přece neděje nic. Stále uvnitř prožíváte, jak jste prázdní, nádherně bytostně prázdní a opravdově živí! A to i navzdory jakémukoliv duševnímu stavu, který v mysli probíhá. Vy si uvědomujete, že jste za tím, že duševní pochody přesahujete, protože si je uvědomujete. Díky tomu si můžete uvědomit klidný prostor, ve kterém si je uvědomujete, vy ovšem přesahujete i tento prostor, protože si jej uvědomujete. Cítíte jaký klid a ticho z vás, odkudsi z hlubiny, vyvěrá? Jděte po těchto stopách s uklidněnou myslí a s pevně, ale volně, bez napětí uchopenou pozorností a najdete onen "jediný pevný bod ve vesmíru"! Pak už zmatení končí, končí nekonečné otázky, které si vaše mysl tvoří, pokládá a odkládá. Podíváte se do nitra a tam to stále září, tak jakýpak strach a před čím? Poznáváte, že jste ve škole, ale že ze školy se zase vracíte domů. Tak, musíme se učit, to jo, aby se nám v těch lavicích života klidněji sedělo, ale co se jinak děje? Nic, klid a mír. Tak ať se ti lidé navzájem straší zprávami a strhávají reklamami, vás se to vůbec nemusí týkat. Máte už ve svém životě jasno. Doslova. Září to ve vás a z vás! Vzdali jste se většiny povrchních tužeb, odmítli jste naskočit na ten věčný kolotoč, vydělávat peníze, nakoupit věci a toužit po dalších a stále spěchat a máte najednou bohatství, po kterém se druzí pachtí na marných cestách. A to bohatství, které uvnitř září a zevnitř vás obdarovává a znáte jej jen vy, vytváří pro vás mikrovesmír, ve kterém se cítíte dobře. Poznáváte, že pro každého zde leží toto bohatství a poznáváte také, jak si jej lidé odpírají, jak si brání, aby se u nich také objevilo. Dokonce, jak tvrdošijně lpí na svém utrpení a odmítají ten vnitřní poklad. Takže už vás jejich utrpení přestává bolet. Poznáváte, že oni většinou chtějí své utrpení, protože jinak by se setkali se strachem, že najednou nebudou mít nic, ani to utrpení. Že starosti si drží, aby aspoň něco měli. Protože obrazně řečeno, abyste objevili a obdrželi poklad, musíte mít prázdné ruce. Být bez představ a osobních tužeb, pak se to velké odhalí.
Ta poslední překážka je strach, že ztratím i ten obyčejný šedý kamínek svého ega a co budu pak mít? Budu úplný bezdomovec? No, ten kamínek se vás bude ještě dlouho držet i potom, ale přijmout fakt, že jej ztratíte, že se jej vzdáte, je klíčem k bráně, za níž je poklad mentálně ukrytý. A to se nám nechce, nechceme se vzdávat ubohého kamínku, protože už ani nevěříme, že nějaký poklad v nás může ležet. A čím budu pak, úplný bezdomovec? Ne, budeš pak žít jako dřív, a měl-li si hodně peněz, tak je zas budeš mít, ale lépe se je naučíš využívat. Zato v mysli budeš bezdomovec, prázdný, nepřipoutaný a svobodný. Ne bez domova, ale bez svazujícího strachu o hmotné věci, protože už konečně jasně budeš cítit fakt, že Vesmír se stará, že musíš pustit otěže svého života na to, aby se mohl starat ještě lépe. Že ta "Supreme power", jejíž záři si v sobě odhalil, nese tvůj život. Že se ti děje jen to, co děláš anebo jsi kdysi udělal druhým a ne víc a dokonce v tom bolestivém méně, protože jakmile už je v tobě soucit a vědomí jednoty, tak jsi postoupil do vyšší třídy a tam už se neučí pomocí akce - reakce, čin - následek, ale podobenstvím, obrazem, pocitem a pocit tě varuje dříve, než bys provedl něco, co by ti vážněji ublížilo. Přestáváš ubližovat a jsi chráněn. Miluješ a jsi milován. Nejistoty a zmatky končí. Začíná nový Život. Naplněnější, radostnější a klidnější!
Ómmmm Tat sat ómmm

Hledání pravého Já

1. listopadu 2010 v 15:26 SEMINÁŘE
Martin stastny na trunu Sivy
Změna na 27.11. Cena 400!
Celodenní seminář. So, 27. listopadu 2010, 9h - 19h. Óm Arunáčala, Oldřichovice 522.

Pomocí pohybu, zvuku, tance, meditace a trochy sdělování budete odkrývat to, co skutečně jste. Během semináře pochopíte, jak se vymanit z kontroly ega a plynout jako energie a vědomí. Budete se poznávat jako tanec energií a pozornost, která bdí nad nimi a je tou největší silou, která tvoří celé vesmíry, nejen vás.

Tantrický přístup nám ukáže, jak osvobodit svou energii a radostně ji prožívat, dechová cvičení nám pomohou se odhmotnit, vyčistit a prožívat své energetické tělo, zvuk a zpěv bude měnit a harmonizovat naši energii v jemných psychických centrech, naučíme se jednoduchou energetickou masáž, tanec se stane naší meditací a závěrečný rituál smrti nám ukáže cestu jak se osvobodit z věčné kontroly superega, se kterou jsme někdy nevědomě souhlasili a vytvořili si jí, čímž můžeme prožívat čistou radost netělesného anebo alespoň hluboce relaxovaného stavu vědomí. Pohybová dynamická meditace nám pomůže vyřadit mysl a vstoupit do říše čisté radosti a vnitřního ticha.
Setkání je určené k objevování našeho skrytého potenciálu, toho, co pravdivě jsme, objevování sebedůvěry a vlastní pravé síly, o kterou se můžeme opřít vždy. Protože JSME VŽDY.

Vše je jen mysl
Utrpení je myšlenkou
Osvobození je myšlenkou
Vše, čím člověk je a co žije si (nevědomě) vytváří
Žít radost, znamená tvořit vědomě a svobodně

Cena: 400 Kč
záloha: 200 Kč

Přihlášky a zálohy: Přihlašujte se e-mailem na rtomanec@seznam.cz, telefonem: 736 205 756.  
                              Přihláška je platná po zaplacení zálohy 200 Kč na účet 154205201/300, VS -
                              číslo telefonu. Zpráva - jméno, Já.

Strava: Vegetariánská. Každý může přinést svůj oblíbený příspěvek na společný stůl.

Místo: Od Frýdku v Oldřichovicích na Tyrské odbočit směr Tyra, minout restauraci Grafitti, hospodu Tyras a u kostela (naproti obchod) na křižovatce Ke Karpentné (po 2,7km z Tyrské) odbočit vlevo a hned za kostelem znovu vlevo a rovně mezi domky. 522 s červenou brankou i střechou stojí naproti dvěma stejným vilám za křižovatkou, kde necháte auto.

Hudba a konstelace v říjnu

1. listopadu 2010 v 13:33 SEMINÁŘE
Pavel rozeznívá duše
Parádní koncert, skvělá nálada a náročné konstelace, to byl sobotní seminář 23. října. "Sklonit se před matkou", tak bych nazval její ústřední téma. Co všechno my lidé podstoupíme, abychom se vyhnuli přímému kontaktu s maminkou, přímému pohledu do očí a vzdali úctu její velikosti, která "nepochází z tohoto světa". A co se děje, když to po dlouhých ceremoniích a dramatech nakonec dokážeme. Svět je najednou zbaven tíže a naše otázky rázem dostávají odpovědi. Být sám sebou taky znamená být pevně spojený se svými kořeny, tj. otcem matkou a skrze ně s Bohem. Toť nevyhnutelná cesta k vnitřní síle a pevnosti. Opakem je věčný zmatek a bloudění a třeba i hledání v terapiích. Běžné terapeutické přístupy budou pracně hledat ariadninu nit vedoucí na světlo v bludišti klientova života, konstelace ukáží na matku a vše skryté začne najednou vyplouvat na povrch. I partnerství začne dostávat pochopení..."Terapie začíná a končí matkou," Bert Hellinger, duchovní otec moderních konstelací.
Pavel Vank se svými "rytmy duše" nás harmonizoval, uvolňoval, čistil i nabíjel, inspiroval, roztančil i bavil. Bylo to moc krásné vnitřní setkání různých a jedinečných bytostí. Nakonec hrál, kdo chtěl, protože nejsilnější je hudbu tvořit, nikoli poslouchat. Jo, ještě Lucka zahrála svoje francouzské šanzony nebo co na harmoniku a skákali jsme přitom s dětmi na matracích v Zikuratu.
Seminář byl tedy hodně živý a vážná práce se střídala se spontánní zábavou. Poprvé si v konstelacích také zahrály děti a moc se jim to líbilo. Další seminář konstelací plánujeme v lednu. Koncert Pavla Vanka někdy začátkem prosince, sledujte tyto stránky!
Na setkání volně navázalo za týden páteční setkání při intuitivním tančení s Andreou Murdock v Jablunkově (organizoval a tančil Karel Larish) na zvuky Pavla s Danem a Míšou Plecháčkovými. Myslím, že si říkají Rytmy země, ale my jim říkáme podle jejich CD Tančící stromy. My jsme byli určitě tančící stromy a stromečky neboť tančily i děti. Rozhodně doporučujeme tento zážitek všem, kteří touží dotknout a žít se svým velkým Já.