Leden 2011

Telepatické meditace s Marcelkou

24. ledna 2011 v 17:33 Meditace
V nitru..smích!
Další skvělá zpráva: Alžbětka požádala Marcelku o pravidelné společné telepatické meditace a stalo se. Denně od 20h se můžete spojit s Vědomím a meditovat s podporou Marcelky na Vědomí Já, sebe sama v nejhlubší podstatě.
Včera jsme si to poprvé vyzkoušeli a okusili Její vedení a sílu takové meditace, která vede mysl k rozpuštění v nitru a prožívání toho, co je v nás jediné pravdivé a skutečné!
Jak meditovat? Můžete vyslat prosbu anebo myšlenku na Marcelku, představit si třeba její obrázek a poté se dívat do svého nitra s utišenou myslí a otázkou, kdo jsem já? Pak už jen pozorovat své nitro, svůj dech, a tak se udržovat v Prázdnu vědomí. Občas si možná představit mentálně, že spolu s vámi medituje Marcelka a další přátelé. Můžete si je představit v kruhu s vámi. Energie se zvýší a povede vás! Další techniky v rubrice Meditace. Dále spočívejte v tichu, pozorujte, co je uvnitř, nic s tím nedělejte, učte se jen nezaujatě, s minimem úsilí pozorovat svoje nitro. Pokud ještě nedovedete najít své nitro, uvědomujte si nádech a výdech uprostřed hrudi. Můžete také ve svém nitru mentálně zpívat/opakovat: ómmm marcelka ómmm. A tak udržovat mysl neustále tichou, soustředěnou a naladěnou. V Meditaci cítím, jak její energie míru vstoupí do mého břicha a nedovoluje mé mysli bloudit. Tak její naladění na nás zlepšuje meditaci.
Smích.

Hellingerovské konstelace

24. ledna 2011 v 17:23 Rodinné konstelace
V neděli, 23. ledna jsme se s Janičkou v ostravském Centru harmonie zúčastnili konstelací s paní Zdeňkou Tuškovou z Prahy, přímou žačkou protagonisty této fantastické metody Berta Hellingera. Byl to vynikající den a skvělá nabídka, spíš pobídka od Vědomí. Týden předtím jsem totiž po čtvrt roce spontánně kliknul na její stránky a objevil seminář v Ostravě... Sledovali jsme popravdě jedinečný Hellingerovský rukopis práce. Naprostou pokoru, odpoutanost, klid, cítění a přítomnost terapeutky. Nelehké popisovat, co jsme prožívali a co jsem viděl při její inspirované práci. Mistrovské vedení, jakého jsem dlouho nebyl účasten. Celým dnem se linulo téma matka. "Terapie začíná a končí matkou..." Slavné úsloví Berta Hellingera. Obohacení bylo ohromné. A navíc jsme prožili vlastní konstelace, aniž bychom si je postavili! Vřele doporučujeme. Ale pouze otevřeným lidem! Zavření, nechť zatím přemýšlejí, času mají dost... Poselství, které mi utkvělo v hlavě: Matka vždy ví... Doplňuji pro partnerství: Partner vždy ví... Jak hluboké, není možné vysvětlovat, ale zamyslet se a pochopit!
Za týden jsou konstelace u nás. V sobotu 29.1. od 9h jako obvykle, viz níže.

Konstelace 29.1.

20. ledna 2011 v 17:32 SEMINÁŘE
Nejbližší seminář KONSTELACÍ: So, 29.1. 2011, 9-18h, Óm Arunáčala, Oldřichovice 522.

Budeme dále hledat to, co podporuje partnerské vztahy a vyzkoušíme si některou z technik  na hluboké propojení partnerů. Samozřejmě, že všechna témata jsou vítaná. Budeme se těšit z objevování nového v nás.

Příspěvek: 500 Kč - konstelace na vlastní téma
250 Kč - účast bez vlastní konstelace

Přihlášky: Konstelaci je třeba přihlásit předem e-mailem (rtomanec@seznam.cz), sms, nebo telefonicky (736205756, 558 348 012).
Pro objednání konstelace pošlete zálohu 250 Kč na účet u ČSOB (majitel účtu R. Tomanec): 154 205 201/0300, VS - Rodné číslo, zpráva pro příjemce: Jméno a RK. Účast bez vlastní konstelace také hlaste předem, kvůli informacím o případných změnách. Pro další informace sledujte také stránky http://arunacala.blog.cz

Místo: Od Frýdku Místku dole před Třincem (Na Tyrské) odbočit vpravo směr Tyra a po 3km kostel a naproti obchod, za kostelem doleva a zase doleva - 200m rovně mezi domky, malý dům červená střecha naproti 2 vilám

Bohatství

17. ledna 2011 v 12:41 Cesta poznání
Blízko Srdce
Jsem nyní naplněn bohatstvím. Cítím se od dětství bohatý, ale nyní se cítím naplněn ještě více, mnohonásobně více. Mám potřebu to sdílet.
Strávili jsme víkend u hodně bohatých lidí, jedněch z nejbohatších a část toho bohatství přeskočila na nás. Trávili jsme většinu času v jedné místnosti tři krát tři metry, protože venku dva dny pršelo nebo sněžilo. Hudbou nám bylo Ticho, televizním programem byla živá horská příroda za oknem. Mýt jsme se běželi polonazí do vany venku, záchodem nám byly rozlehlé stráně. Bavily nás vyprávěné příběhy a vnitřní mentální přenos sdílených pocitů a duševního, hlubokého míru a lásky a bavil nás téměř neustálý smích a spontánní radost duše. Odcházeli jsme v neděli večer za nádherného západu slunce. Trysková letadla křižovala oblohu nad náma, jako by chtěla zamřížovat vysílanou energii štěstí, tryskající z našich srdcí do Vesmíru. Smáli jsme se a radovali jako malé děti bez příčiny, leda z vrchovatého naplnění našich srdcí. Poskakovali jsme vnitřním štěstím, které přetékalo a těšili z bohatství, kterého jsme si byli vědomi, a z toho, že jsme jej poznali a našli. Lidé, které jsme navštívili, dokážou žít nesmírně skromně, a přitom by ihned řekli, že se cítí být bohatí i materiálně. Ano, je to tak, vždyť vlastní celou přírodu a možná i celý vesmír, vlastní - nevlastní, spíše mají k dispozici a uvědomují si to. A kdo nemá? Kdo zde na zemi není takto bohatý? Jen ten, kdo si to odmítá uvědomit, odmítá vidět. Rozdíl mezi ním a jimi, je jen v tom, že si své bohatství uvědomují. To je celé tajemství bohatství. My si jej uvědomujeme, ale také se z něj naplno těšíme! Tak si ho přiznejte a těšte a užívejte si jej také. Teď hned! Těšte se ze všeho, i kdyby to mělo být trápení - a tak se promění Není to ani o zdraví, i když nás zdraví těší, je to o Vidění!
Pak také znám lidi materiálně hodně bohaté. Je zajímavé, že tihle nikdy nepřiznávají - a mají pravdu - že jsou bohatí. Stěžují si na dluhy a na potíže s tím a s tím, a právě v tom se projevuje jejich zdánlivá chudoba. Přes touhy a obklopení materiálními věcmi, stres, nedostatek času (zdánlivý - každý má 24h denně k dispozici) nejsou schopni spatřit své skutečné bohatství - také užít. Oni opravdu nemají čas - neudělají si čas, čas vidět, cítit, prožívat svoje bohatství! Opravdu bych hodně pátral ve svém vědomí po někom materiálně bohatém, který se cítí skutečně bohatý, ale jistě jsou. Zřejmě to vyžaduje umění - mít hodně věcí a cítit se bohatý.
Tedy si uvědomte již teď hned, jak jste nesmírně bohatí a užívejte si teď hned toto bohatství. Nemá to žádných podmínek. Leda, a to je podstatná podmínka, opustit představu, že to není pravda, a že to přijde, "až...". Ne, musíte znovu získat správné přesvědčení a vidění, že to již je teď. A neklást si podmínky, že bohatství je to, to, a to a bohatý budu, až tyto podmínky splním. Tak se vypodmínkujeme zcela mimo Existenci, říkává Bhagat. Ne, jste bohatí již teď, začněte si jej užívat již teď. Začněte si například užívat nádech a výdech a vychutnávat si jejich slast. Anebo poslouchejte vnitřní zvuky anebo se dívejte a řikejte si - to je nádhera, moci vidět všechny tyto věci a lidi, vnímat tyto pocity, dotýkat se s láskou, cítit chutě, vůně...a dál a dál, co všechno ve svém bohatství objevíte!!! Jen to dělejte s láskou a plnou pozorností! Pozornost a Láska jsou snad nezbytnými podmínkami. Vůli na cestu!
Janička s Marci a Romkem

Z mého srdce do vašeho!
Slunce Arunáčaly

Novoroční meditace v pyramidě

1. ledna 2011 v 19:37 Meditace
Základní meditace: Po, 31.1., 18h, dále každých 14 dní v Po
Cena: 50 Kč

Na Vědomí Já: Čt, 17.2. 17h
Cena: 100 Kč