Únor 2011

Jediný pevný bod ve Vesmíru, 16.4.

24. února 2011 v 11:23 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Poznání středu svého Já
So, 16.4. 2011, 9h - 19h, Óm Arunáčala, Oldřichovice 522
Půjde o intenzivní proces uvědomování a techniky, jejichž cílem je vypojit na chvíli mysl a přeladit uvědomování tak, aby bylo zachyceno To, co je jediné skutečné a skutečně bohaté v nás.

Pochopíte, jak na to, abyste mohli žít v blaženosti a radosti bez ohledu na to, co zrovna prožívá vaše osobnost.

Jde o to, umět se kdykoli zastavit a pozorovat, uvědomovat.
"Běžíte za štěstím a nemůžete jej dohonit, protože ono běží za vámi!" Bert Hellinger
"Každý chová lásku ke svému já, protože intuitivně cítí, že jeho Já je láskou." Ramana Maharši
Cena: 500 Kč
Záloha do 12.4.: 250 Kč
Informace: Nejprve se přihlaste a po naší odpovědi pošlete zálohu. Seminář bude probíhat bez mluvení, mobilů, v uzavřeném kruhu po celý den. Sdílení a otázky pouze v kruhu. Striktní začátek 9,30h. Příchod plus formality 9,00h!
S sebou: Oblečení do lesa podle počasí, možná posedíme i u ohně. Volné, teplé oblečení na cvičení, tužku, papír.
Jídlo: Vlastní, zdravé, které dáme na společný stůl.
Přihlášky: rtomanec@seznam.cz, sms, nebo telefonicky 736205756.
Zálohu 250 Kč na účet u ČSOB (majitel účtu R. Tomanec): 154 205 201/0300, VS - Rodné číslo, zpráva pro příjemce: Jméno, JPB. http://arunacala.blog.cz

Místo: Od Frýdku Místku, Nebory, Oldřichovice Na Tyrské, odbočit vpravo směr Tyra a po 3km kostel a naproti obchod, za kostelem doleva a zase doleva - 200m rovně mezi domky, malý dům červená střecha naproti 2 vilám.

Hovory s Bohem

24. února 2011 v 11:19 | Neale Donald Walsch |  Cesta poznání
Pro inspiraci přidávám další úryvek z krásné knihy Hovory s Bohem 1:

Bůh: .... Chci říci, že v této hře nemůžete prohrát. Nemůžete nic zkazit. To není součásti plánu. Není možné, abyste se nedostali tam, kam jdete. Není možné, abyste se chybili cíle. Je-li Bůh vašim cílem, máte štěstí, protože Bůh je tak velký, že se nemůžete chybit.
Walsch: To nám samozřejmě dělá starosti. Máme strach, že něco zpackáme a nikdy se k tobě nedostaneme.
Bůh: Tím chceš říci, že "se nedostanete do nebe".
(Bůh: Nemusíte se snažit dostat do nebe. Musíte si jen uvědomit, že tam již jste.)
Walsch: Ano, všichni se bojíme, že půjdeme do pekla.
Bůh: A proto jste si udělali peklo ze života, abyste tam nemuseli jít. Hmmm. Zajímavá strategie.
...............
Walsch: Proč tedy svět nenapravíš?
Bůh: Proč jej nenapravíte vy?
Walsch: Nemáme takovou moc
Bůh: To je nesmysl. Máte moc a schopnosti skoncovat s hladem a vyléčit nemoci v tomto okamžiku. Co kdybych ti řekl, že vaše lékařská obec odmítá alternativní způsoby, protože to ohrožuje strukturu vašeho lékařství? Co kdybych ti řekl, že vlády nechtějí skoncovat s hladem? Věřil bys tomu?
... Protože pro ně je to otázkou přežití
Každý útok je voláním o pomoc.
...
Chápete, jak jsou i hromadné výpovědi lékařů součástí Božího plánu? Oni dostávají impulsy zevnitř a myslí si přitom, že bojují za vyšší platy. Samozřejmě, že jejich egoismus je využit. A co lidé? No, konečně mohou hledat lékaře uvnitř sebe a v přírodě. Vždyť jsme přece všichni velkými léčiteli! Je nutné to znovu přijmout a objevit! A někdy se Duše rozhodne už jít. Je třeba umět přijímat i smrt a nebojovat s ní, nebojovat stále s něčím jako ego. Naší přirozeností je Duše, Duch, jinak řečeno, jsme Bohy, jak říkal Kristus a všichni Mistři. A pro Duši je smrt i život jedno a totéž. Je to věčný život v různých formách zkušeností. Duše přirozeně přijímá obojí a těší se z nich. Možná se ještě více těší na smrt než na život s tím tvrdohlavým egem...:-)
Z mého srdce do vašeho
Slunce

Termíny meditací v pyramidě

21. února 2011 v 17:06 Meditace

Základní meditace: Po, 28.2., 28.3. 18 - 20,30h


Na Vědomí Já, úplňkové: Čt, 17.3., 14.4., 12.5.  

                                        17-21h


Systemické konstelace 19.března

16. února 2011 v 14:46 SEMINÁŘE
Nejbližší seminář KONSTELACÍ: So, 19.3. 2011, 9-18h, Óm Arunáčala, Oldřichovice 522.
Pavel rozeznívá duše

Budeme dále hledat to, co podporuje náš život, co nám dává novou energii, uvolňuje nás a osvobozuje pro radostný život. Budeme hledat vyloučené, zapomenuté a vracet je na jejich právoplatné místo a prožívat, jak to podporuje nás samé. A všechna další témata, která se objeví.

Příspěvek: 500 Kč - konstelace na vlastní téma
250 Kč - účast bez vlastní konstelace

Přihlášky: Konstelaci je třeba přihlásit předem e-mailem (rtomanec@seznam.cz), sms, nebo telefonicky (736205756, 558 348 012).
Pro objednání konstelace pošlete zálohu 250 Kč na účet u ČSOB (majitel účtu R. Tomanec): 154 205 201/0300, VS - Rodné číslo, zpráva pro příjemce: Jméno a RK. Účast bez vlastní konstelace také hlaste předem, kvůli informacím o případných změnách. Pro další informace sledujte také stránky http://arunacala.blog.cz

Místo: Od Frýdku Místku dole před Třincem (Na Tyrské) odbočit vpravo směr Tyra a po 3km kostel a naproti obchod, za kostelem doleva a zase doleva - 200m rovně mezi domky, malý dům červená střecha naproti 2 vilám.

Příběhy konstelací

16. února 2011 v 14:35 Rodinné konstelace
Spolu pod naší Arunáčalou
Pro bližší pochopení, jak konstelace a náš život funguje, uvádíme příklady z konkrétních konstelací a terapiíí.

Jedna klientka řešila obraz, kdy přítel s sebou přiváděl (vmysli anebo i fyzicky) kamarádku, ke které měl vazbu. Tato situace se jí dvakrát opakovala a zraňovala jí. Oba vztahy skončily. Ptal jsem se, jestli neví, zda někdo z předků měl tajného milence. Ukázalo se, že maminka. Postavil jsem jeho zástupce. Klientka ihned cítila vztek. Stejný vztek, jako když se musela konfrontovat s kamarádkou přítele. Partnerství maminky však bylo zachováno a byla v něm cítit láska. Proto jsem se zeptal, kdo chybí mamince, koho ztratila? Milenec evidentně v jejím životě zastupoval něco, co jí nemohl dát manžel a co jí chybělo. Vyšlo najevo, že maminka v 11ti letech ztratila otce. Postavili jsme zástupce za dědu. Klientka ihned pocítila teplo a zmizel jí tlak v hrudi. Najednou se cítila volná, radostná a ve své energii. Mohla milenci odpustit a přijmout jej. Byla volná z této vazby.
V další konstelaci klientka měla sen smutné holčičky ve dveřích. Bylo to velmi intenzívní a žena holčičku viděla i po probuzení a otevření očí. Tak silný to byl zážitek. Nejprve se mi zdálo, že to je ona jako dítě, ale posléze vyšlo najevo, že to je jisté nepřijaté dítě. Když jsme je postavili, byla zde cítit velmi hustá energie a klientce bylo těžko. (Předtím sdělovala, že se jí nedaří tvořit a rozjet žádnou novou práci.) Řekl jsem klientce ať se dívá dítěti do očí a řekne jí, "teď tě vidím, teď tě přijímám a otevírám ti své srdce." Bylo to velmi léčivé a těžkou energii vystřídala radost dítěte. Musely ještě zaznít další věty, především omluva klientky, která na ně zapomněla, protože to bylo bolestivé, vytlačila událost do podvědomí. Pak se k sobě klientka a dítě stulili a smáli. Klientka cítila velkou radost a jakoby nový život v sobě a také klid, který hledala.

Dnes je NOV

3. února 2011 v 10:15 Cesta poznání
Vzhůru do bezvědomí..

Dnes je nov, všechno září ve vás i vně vás, vnitřní se spojuje s vnějším.

Držíme půst, abychom mezi vnější a vnitřní nic nevkládali. Meditace krásně probíhají, samy probíhají. Prožíváme hluboké ticho a větší světelný prostor v sobě. Vědomí se bez překážek rozpíná. Včera to bylo mimořádné. Mysl se ponořila. Bylo možné být mimo ni a dívat se do prázdného prostoru. Pozorovat tendenci, jak se "snaží" vytvořit myšlenku a nedovolit jí to. Je v tom neskonale naplnění, nic ve smyslovém světě, nemůže naplnit a obšťastnit, jako tento stav, či prožívání Bytí. Ticho, žádná myšlenka. Nesmírná blaženost. Nezvykle dlouhý čas. Proto je tak důležitá a tak prospěšná (a je to veliký dar pro člověka) meditace na své Já, Vědomí, meditace na tázací postoj, Kdo jsem já?, meditace pozorování. Snad to lze získat i jinou metodou. Ovšem zde Prázdnota byla objevena tak.

Co je Vědomí, Prázdnota, Bůh? Vždyť se jen dívejte a přestaňte reagovat na viděné, opusťte soustředění na tvary. Zkuste i co nejvíce opustit myšlení, proto se co nejvíce uvolněte. A co se nyní dívá z vašich očí? Jemně pozorujte kvality toho, co se pouze dívá z vašich očí. Jak se cítíte? Jak je vám, když se pouze díváte? Vidíte, jak je to jednoduché? Jen udržet se v tomto postoji je vlivem našich tisíciletých zvyků obtížné. Pracujte, odměna skrz utišenou mysl, je nedocenitelná. Pozornost ke své mysli, ke svým tendencím, to je skutečná práce. Zbytek je hra na práci. Je to "člověče nezlob se, ve kterém jsme se zapomněli a zlobíme se, že nás soused vykop a spěcháme do svého domečku." (Marcelka)

Dnes mi přišla odpověď na otázku, jak dlouho se budeme ještě čistit, jak dlouho léčit své díry? Tak dlouho, dokud se nedokážeme plně přijmout. Tak dlouho, dokud si podvědomě budeme říkat, že se přijmeme, až odstraníme naše alespoň největší nedostatky. Tak dlouho, jak budeme nosit představu, že musíme být nějak dokonalí, nějak lepší.
Z určité úrovně je to pravdivé, ale ne konečně pravdivé. Tahle představa vás brzdí v tom, abyste uskutečnili, otevřeli v sobě to, co vám poskytuje větší míru štěstí.

Jak dlouho se tedy budeme léčit? Jak dlouho budeme nosit anebo dokonce posilovat naši ne-pozitivní energie? Tak dlouho, dokud se nedokážeme přijmout celí! Se vším, i s tím, co považujeme za své nedostatky. Teď se přijmout. A vše vidět - i v sobě, jako dobré. jedině tak můžeme proměnit to "negativní" v "pozitivní". Protože, pokud stále budeme mít potřebu něco v sobě odmítat, budeme tvořit něco, co nám bere mír, co nám bere lásku a co nás činí nervźními, budeme tedy to, co odmítáme, tvořit.

Přijměte se teď hned jako dokonalé, krásné a milovánihodné bytosti, které mají a prožívají odlišné zkušenosti, a které si je tvoří. To je vše. Tak získáváme jedinečnost, ale ne "špatnost"!

"Celý život se snažíte přesvědčit sami sebe, že jste špatní...., proto jste se rozhodli, že se zlepšíte. To je v pořádku... - existuje však rychlejší a kratší cesta. Přijetí toho, čím jste dnes. To udělal Ježíš. Je to cesta Buddhy, cesta Krišny, cesta všech velkých Mistrů.
A každý Mistr má totéž poselství: Co jsem já, to jste vy. Co mohu udělat já, to můžete udělat i vy. Jste dobro a milosrdenství a soucit a porozumění. Jste klid a radost a světlo. Jste odpuštění a trpělivost, síla a odvaha... A přesto neposloucháte. Zvolili jste si mnohem obtížnější cestu člověka, který se považuje za zlého.
Říkáte, že je obtížné jít cestou Krista, řídit se učením Buddhy, nést světlo Krišny. Ale já vám říkám, že je mnohem obtížnější to popírat." (Bůh v knize Neale Donalda Walsche "Hovory s Bohem, neobvyklý dialog")

Z mého srdce do vašeho

Trička od Marcelky

1. února 2011 v 10:28 Marcelka
Nabízíme pro zájemce - pro duši i tělo léčivá, intuitivně malovaná trička od Marcelky


Marcelka je plně vědomá bytost, žijící v plném vědomí o sobě, žijící a smějící se ve stálé Přítomnosti, ve stálém teď. Je Poznávajícím, jak se říká v tradici džňána jógy. Je příkladem člověka, žijícího intuicí, bez přemýšlení, doslova bez myšlenek, ve stálém klidu. Je pro nás inspirací a zároveň živou studnicí lásky, míru a pochopení.
Pro zájemce maluje trička, která nesou energii a obrázek určený pro aktuální duševní vývoj žadatele. Obrázek ji přichází ve vizi. Ruce malují automaticky. Každé tričko je originál, který už nikdy není zopakován. Přesně pro individuální duševní potřebu.Tričko má několik
týdnů silné vyzařování, návštěvou Marcelky (je třeba omezovat, zájemců je příliš hodně) a také telepatickou meditací s Marcelkou (denně ve 20h večer), lze opět energii aktivovat, nabíjet.
Marcelka se svým mužem žije v dřevěnce ve slovenských horách.

Ceny jsou orientační, závisí na typu a nákupní ceně triček v daném čase:

Dámské, krátký r: S,M,L - 350 Kč
XL,XXL - 390 Kč
Dámské,dlouhý: S,M,L - 490Kč
XL,XXL - 520 Kč
Dámské tílko: SML - 300 Kč
XL,XXL - 350 KčPánské, kr. rukáv:SML - 390 Kč
XL,XXL - 420 Kč
Pánské, dl. r.: SML - 490 Kč
XL,XXL - 550 Kč

Čekací doba 1 měsíc

Platba a vyzvednutí osobně na některém ze Setkání s Marcelkou. Viz: www.zhlavydosrdce.cz
Objednávka u Marcelky přes sms: +421904202579
Marcelka maluje a Romek ji vysílá podporu...