Duben 2011

Jediný pevný bod v nás...po semináři

27. dubna 2011 v 11:38 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání

Zažili jsme úžasné zážitky během semináře Jediný pevný bod ve Vesmíru - vlastní Já. Bylo až neuvěřitelné, jak nám síly Vesmíru pomáhaly se jej dotýkat. Prožitky byly individuální, ale nadosobní. Účastníci zažívali různými způsoby stavy Jednoty a vnitřního Klidu, esenciálního klidu. Někdo se i dotkl velkého Ticha za myslí. Šířka a hloubka vnímání se prohloubila, což se hned začalo projevovat v běžném životě. Slyšet, že i takový seminář se léčivým či prohlubujícím způsobem dotkl i vztahů, je velmi příjemné. Budeme proto pokračovat navazující přednáškou v čajovně v Třinci - BOHATSTVÍ, jak objevit a žít naše skutečné bohatství 1.6. 18,30h a v navazujícím intenzívním semináři: BOHATSTVÍ, jak se osvobodit z mentálních pout a prožívat bohatství života, 11.6. 9h - 19h. Óm Arunáčala, oldřichovice 522.

Zemřel Satja Saí Baba

26. dubna 2011 v 10:29 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání

V neděli ráno zemřel v Puttaparthi, městečku v Indii, kde má svůj veliký ášram, nejslavnější a nejvýznamnější duchovní učitel současnosti, avatar (vtělení Boží), Satja (Pravda) Saí Baba. Přes všechny nesrovnalosti kolem jeho života je nesporné, že vyzařoval do světa nejvíce Světla a Lásky ze všech známých duchovních osobností této doby na zemi. Na toto energetické pole Lásky, které sem na zemi přenesl, se lze kdykoli naladit myšlenkou na něj, mantrou (dokola opakovanou formulkou) Óm Saí Bába óm, jeho mantrou Óm Saí Íšvarája vidmahé - Satja dévája, dhímahí - Tanno sarvah pračódaját. Vyšleme tichou mlčenlivou vzpomínku Satja Saí, obratem obdržíme tichou mlčenlivou odpověď světelné energie Lásky. Pokud to necítíte, pracujte na otevření svého Vědomí, utišujte svou mysl a důvěřujte vyššímu Já, že vás vede, a že jím jste!

Doplněk!
Lidé se hodně fixují na racionální uvažování, přesné logické formulace, fyzickou realitu, protože naprosto zapomněli, že žijeme v relativním, subjektivním světě nekonečných pravděpodobných možností, ze kterých vědomě, či nevědomě volíme, co chceme nebo budeme prožívat. Pak se zbytečně dohadují, jestli nějaký světec řekl tohle a nakonec se to odehrálo jinak apod. Nebo něco udělal či neudělal a to je úplně zavádí mimo Skutečnost. Prostě jediným dokladem osvícení nebo Božího vtělení bez závoje ega - vědomí, je vyzařování, Míru, Světla a Lásky. Lidé jsou zamotání do svých představ tak mocně, že tyto jasné vibrace necítí. Pak hovoří o osvícených jako šarlatánech nebo podvodnících. Člověk se musí vytravlou mentální praxi z tohoto zámotku vymotat, a pak bude jasně poznávat Pravdu bez zkreslení a bez potřeby viset na názorech druhých. Pak je jasno o avatarech a realizovaných. A poznáváme svou nádhernou realizaci. Šťastné je pak žití na zemi. Bez potřeby něco stále posuzovat, ale naplno prožívat to, co je právě teď!