Červen 2011

Svatojánské meditace v King údolí

24. června 2011 v 13:32 | Slunce Arunáčaly |  Meditace
Cesta labyrintem (mysli) a souznění v kruhu


Dovnitř džungle (mysli)

Údolím potoka do vnitřního ticha
Očista vodou (Vědomím)
V kruhu u posvátného dubu, ve svém středu (s ohněm)Žijme Srdcem, naším pramenem!

22. června 2011 v 11:29 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznáníPracujte pro svou Duši, ne pro své ego a Duše bude pracovat pro vás. Je nádherné denně zažívat, jak se to děje, jak nám vyšší energie pomáhají, jak věci, události, do sebe zapadají a najednou to nestojí tolik síly. To je ono! Když vaše záležitosti řídí ego - vědomí, jste vyčerpaní, vystresovaní a sotva dosáhnete úplně žádoucí výsledek. Vždyť to známe! Když si dáte pozor a necháte se vést Srdcem, Vědomím, promluvíte si s ním, umíte požádat a odevzdat se, svoje ego, to na čem tak lpíme, pak jdou věci kolikrát přímo zázračně. To jsou naše zkušenosti s Janičkou a jsme taky na začátku, a tak se dělíme o své prožitky a poznatky, abychom vás inspirovali a třeba povzbudili. V dnešní době jde vše opravdu rychleji, mnohem rychleji se materializují touhy a myšlenky. Proto je také zvýšeně třeba dávat pozor na to, jak myslíme, na co myslíme! Myšlením, představováním tvoříme! Pamatujme na to! Soustředění do nitra otevírá dveře energiím Duše, pak vám může pomáhat! Zavíráteli si dveře do nitra, nejde to, drhne to. Toto je život ega. My si to volíme, čemu dáváme přednost, opravdu. Je to naše rozhodnutí, následovat staré programy mysli - ego, anebo budeme odvážní a následujeme Srdce. Tj. hlubinu sebe sama. Pak je třeba pátrat a odhalovat, co Srdce je. V dnešní době "very important, very, very". Prožitky si často nevolíme, ale utrpení s nimi anebo mír ano.
Z mého srdce do vašeho

Přítomnost a program v Oldřichovické Arunáčale

21. června 2011 v 12:29 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Ve čtvrtek je Svatojánská noc. 23.6. V 18h se začneme scházet u pyramidy a do 19h vyrazíme pěšky, v mauně, do King údolí na společné bubnování, zpěv a meditaci. Zapalíme oheň a budeme se spojovat s živly, Matkou Zemi, přírodními bytostmi a samozřejmě především "vlastním" Vědomím, které toto vše proniká a nese. Asi do 20,30, a pak půjdeme zpět a pokud bude zájem, my s Jani určitě, ještě posedíme v pyramidě (a přespíme).
Tato meditace je zdarma

Konstelace plánujeme na So, 9.7. 9-19h. Máme už dvě přihlášky, tak kdo chce dál, tak se přihlašujte, a když bude určitý počet, tak vás poprosíme o zálohy.
Cena: 500 Kč, záloha: 250 Kč na účet 154205201/0300, VS-číslo telefonu, zpráva: RK,jméno
Jídlo pouze racionální s sebou na celý den, udělají se společné hody. Čaj a melta bude k dispozici.
Bližší informace najdete ve starších seminářích níže.

Úplňková meditace v pyramidě a King údolí bude ve čtvrtek 14.7. od 18h. Sejdeme se ale již 17,30h na zahradě. Zase nejprve půjdeme bez mluvení, v mauně, do Kingu, a potom zpět. Meditace v pyramidě i prožívání sebe i života poté, je pak hlubší. Vědomá chůze vykoná tu njlepší práci v naší mysli. Učíte se navíc vědomě chodit, vědomě být. Což je alfou a omegou sebepoznání, poznání Boha a šťastného života. Žít šťatsně v iluzi našich myšlenek, což je i materiální svět, prostě nelze, o to se civilizace marně snaží dva tisíce let. A jako civilizace jsme v otázce lásky a štěstí vlastně ještě méně než na začátku, před dvěma tisíci lety. Žít šťastně - jak nám od nepaměti - ne od stvoření světa, svět, vesmír, nemá žáden počátek, protože ani nemá žáden konec, to je další iluze - jak nám od nepaměti sdělují mudrci a Mistři všech dob i té naši, je možné jen s vědomím zabodnutým do Přítomnosti. Štěstí je možné pouze dosáhnout vědomým životem v neustálém přítomném okamžiku. Jedině tak, už prosím nemusíte znovu beznadějně hledat ve svých touhách a nadějích a vytvářet nová utrpení. Trénujte pozornost. Šťastný život je možný jen jako pozorovatel. A to není tak jednoduché - dnes, pro nás, když jsme si tu mysl tak rozjeli a zahltili zbytečnostma.
Cena: 100 Kč


Ještě bych tady rád sdělil něco O PŘÍTOMNOSTI.
Lidé vyzkoušejí, jaké to je být v přítomnosti. Chvíli dokáží něco dělat a naplno se na to soustředit a nebýt myšlenkami jinde. Pak řeknou, "no a co? Je to nuda. Radši budu myslet na jídlo, sex, výlet, večerní setkání, film atd..." Prosím, není tak lehké napoprvé vklouznout do přítomnosti a poznat, co to je. Zde má místo meditace, jako trénink, bez které si nedovedu představit, že to lze. Protože vědomá činnost je taky meditace. Když se trénovaný jogín zaměří na přítomný okamžik, jeho vnitřní prostor se rozepne, podle hloubky jeho sjednocení, či prozření a on naplno zažívá, co přítomný okamžik je! Naprosté vnitřní naplnění! Naprosté štěstí anebo aspoň dost velký pocit štěstí a lásky. Je to absolutní blaženost, která vytryskne z nitra a vy se do ní doslova rozlejete! Pak je vám všechno lidské pachtění směšné, netoužíte po ničem dalším a smyslovém a užíváte si naplno Přítomný okamžik, ať děláte, co děláte. Je vám to jedno. Konáte své povinnosti, které jsou zároveň vašimi radostmi. A jste šťastni. To je ten přítomný a Přítomný okamžik. Pak víte, že vám to žádná společnost nemůže dát, ale vy to můžete prožívat i ve společnosti, pokud vás tam vnitřní Vedení posílá. Samozřejmě to je mnohem těžší v nevědomé společnosti než ve vědomé nebo té, která se snaží jít vědomou cestou! Jistě, že celá potíž spočívá zase jen v mysli a jejích tendencích, protože, i když jste už připraveni zažívat tak mocný pocit naplnění, mysl vás zase za chvíli nepozorovaně vyhodí a vy si to musíte co nejdříve uvědomit a šupitat rychle svojí pozorností zpátky do přítomnosti. Po pár letech výcviku ovšem už určitá hladina pocitu naplnění, štěstí a blaha prorazí i do vaši mysli a zůstane tam. Pak už chápete, co znamená být v přítomnosti a těšíte se nejvíce z "pouhé" přítomnosti.Takže takhle to je a je to velmi spravedlivé. Za vnitřní práci dostáváte vždy koláče! Ale bez vytrvalosti a pravidelnosti to nejde. Nepůjde to zadarmo. Jde nebo šlo to kdysi zadarmo, ale dnešní mysl vám to nedovolí. Když se nebudete cvičit každodenně, tak stále budete říkat. "Přítomnost? Trochu klidu a co?" I ta trocha klidu je jako poklad podle toho, co mají a žijí běžní lidé, ale opravdové Bohatství Přítomnosti se vám neotevře.
Samozřejmě i tichá meditace, zaměřená striktně na vědomí sama sebe, kdy držíte mysl na uzdě svojí pozorností v Duchovním srdci - mírně vpravo od středu hrudi a pozorujete tam nádech a výdech - (nebo máte jinou techniku, ale žádná světla a obrázky, to na Přítomnost neplatí, leda na počáteční ztišení), je tady nezbytná, bez ní se vám kolotoč mysli prostě nezastaví. To je moje zkušenost a zkušenost mých učitelů! Od Ramany Maharšiho, knižně, přes Bruntona, Tomášovy, Drtikola...až po Konfršta, Marcelku, Miroslava, Gaiu, Moojiho, Sharmu, Meeru, Saí Babu, Brahmama a dalších.


Tolik z mého srdce do vašeho!
Omlouvám se, miluji vás a děkuji!
Krásné dny v inspiraci!
Slunce Arunáčaly

Hovory s Bohem II

9. června 2011 v 20:01 | N.D. Walsch |  Cesta poznání

Bůh:..."Většina lidí chce dosáhnout materiálního úspěchu. Protože chcete dosáhnout všechno, co svět nabízí, celý svět je v neustálém konfliktu.
Menší skupina lidí se může spolehnout na existenční minimum, ale snaží se získat něco víc - určitou jistotu, malý dům, lepší zítřek. Jejich mysl je zaměstnána neustálými problémy.
Nejmenší skupina lidí má všechno, co si lze přát - všechno, co si přejí předešlé dvě skupiny, ale přesto si mnoho z nich přeje ještě víc. Přemýšlejí jen o tom, jak rozmnožit svůj majetek.
Existuje však ještě čtvrtá skupina, ta je ze všech nejmenší. Je vlastně nepatrná. Tato skupina překonala potřebu hromadit materiální statky. Zabývá se duchovní pravdou, duchovní realitou a duchovním životem. Lidé v této skupině považují život za duchovní zážitek - za vývoj duše. Na všechno v životě reagují v tomto kontextu. Celý život hledají Boha, rozvíjejí své Já a snaží se vyjádřit pravdu.
Jak se postupně vyvíjejí, jejich život přestává být zápasem. Stává se přirozeným procesem, procesem sebeurčení (nikoli sebeobjevování), růstu (nikoli učení) a Bytí (nikoli činnosti). Zatímco předtím usilovali především o materiální statky, teď se snaží prožívat nebeské zážitky. Zatímco se předtím snažili uspokojovat své tělo, nyní uspokojují svou duši. Jejich hodnoty se změnili, cíl jejich života se změnil a s ním celý jejich život.
Hodnotu člověka neposuzují podle toho, jaký má majetek, světové zdroje považují za majetek celého lidstva. Věří, že ve světě, kde je dostatek pro všechny, budou uspokojeny potřeby všech.

Až se rozhodnete být tím, čím skutečně jste - ztělesněním Boha - přestanete se chovat bezbožně a nelidsky. Už si nebudete muset lepit na auta nálepky:
BOŽE ZACHRAŇ MĚ PŘED TVÝMI STOUPENCI
...

Úplňkové meditace v pyramidě, 15.červen

9. června 2011 v 19:42 | Slunce Arunáčaly |  Meditace

Ve středu, 15. 6. se bude konat velká úplňková meditace za podpory silné energie vesmíru v té době.
V pyramidě Óm Arunáčala, Oldřichovice od 17,15 zhruba do 20,30h. Přijde více lidí, přihlašte se dopředu a rezervujte místo. Bude něco na rozšíření a budování energetického, světelného těla, zpívání mantry a hlavně vnor do Toho, co je podstatou nás samých, míruplné prázdnoty velkého Vědomí.