Hovory s Bohem II

9. června 2011 v 20:01 | N.D. Walsch |  Cesta poznání

Bůh:..."Většina lidí chce dosáhnout materiálního úspěchu. Protože chcete dosáhnout všechno, co svět nabízí, celý svět je v neustálém konfliktu.
Menší skupina lidí se může spolehnout na existenční minimum, ale snaží se získat něco víc - určitou jistotu, malý dům, lepší zítřek. Jejich mysl je zaměstnána neustálými problémy.
Nejmenší skupina lidí má všechno, co si lze přát - všechno, co si přejí předešlé dvě skupiny, ale přesto si mnoho z nich přeje ještě víc. Přemýšlejí jen o tom, jak rozmnožit svůj majetek.
Existuje však ještě čtvrtá skupina, ta je ze všech nejmenší. Je vlastně nepatrná. Tato skupina překonala potřebu hromadit materiální statky. Zabývá se duchovní pravdou, duchovní realitou a duchovním životem. Lidé v této skupině považují život za duchovní zážitek - za vývoj duše. Na všechno v životě reagují v tomto kontextu. Celý život hledají Boha, rozvíjejí své Já a snaží se vyjádřit pravdu.
Jak se postupně vyvíjejí, jejich život přestává být zápasem. Stává se přirozeným procesem, procesem sebeurčení (nikoli sebeobjevování), růstu (nikoli učení) a Bytí (nikoli činnosti). Zatímco předtím usilovali především o materiální statky, teď se snaží prožívat nebeské zážitky. Zatímco se předtím snažili uspokojovat své tělo, nyní uspokojují svou duši. Jejich hodnoty se změnili, cíl jejich života se změnil a s ním celý jejich život.
Hodnotu člověka neposuzují podle toho, jaký má majetek, světové zdroje považují za majetek celého lidstva. Věří, že ve světě, kde je dostatek pro všechny, budou uspokojeny potřeby všech.

Až se rozhodnete být tím, čím skutečně jste - ztělesněním Boha - přestanete se chovat bezbožně a nelidsky. Už si nebudete muset lepit na auta nálepky:
BOŽE ZACHRAŇ MĚ PŘED TVÝMI STOUPENCI
...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama