Listopad 2011

Síla výpovědi Monforta

30. listopadu 2011 v 12:03 | Slunce Arunáčaly
"Držte se své intuice, to je jediná správná volba!" Henri Monfort... A nejtěžší, protože rozum se vzpírá... Slunce

Úplňkové meditace v pyramidě

25. listopadu 2011 v 15:00 | Slunce Arunáčaly |  Meditace
Další úplňkové meditace v pyramidě v Óm Arunáčala proběhnou ve čtvrtek 8.12. od 17,30h. Dva dny před meditačním seminářem!

Vstup: 100 Kč

Henri Monfort v Ostravě, 24.11.2011. Na novoluní v kině Luna!

25. listopadu 2011 v 14:47 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Tak to bylo včera v Ostravě úžasné setkání, úžasný a hluboce inspirující večer s opravdovým maha rišim, velkým mudrcem. Jeho pole, které vyzařoval bylo mohutné a nádherné, všechny, kdo se mu otevřeli to muselo náramně vyživit.Dnes je nov, takže hladovíme a Henri nám včera také odkryl tajemství jak: Nadechovat z vesmíru bílé světlo prány do hrudi a vydechovat do celého těla. On nejí už 9 let fyzickou stravu, on jí 9 let jen pránu. Ale už ji nepotřebuje nějak vědomě nadechovat, prostě v ní neustále žije. Jakož i my, ovšem je vibračně tak čistý, že nepotřebuje mezičlánek - nepotřebuje ji "rozkousat" v něčempevném, jeho tělo si ji bere přímo. (Taky z pevné stravy podle něj dostaneme jen patnáct procent prány! Zbytek je odpad a toxiny.)

Nejde tolik o to, nejíst, jako příklad vnitřní transformace směrem ke svobodě ducha, který nám včera ukázal. Bylo tam i hluboké vnitřní sdělení beze slov pro toho, kdo umí naslouchat srdcem. Nádherný příklad člověka, kde už nepracuje to ego. S jakou pokorou, přímostí a rovností vystupoval, i když odpovídal na otázku, zda ještě má nějaké neduhy, či závislosti, v klidu: "Ne".

Co dělat na cestě transformace (myšlení), kterou on ukazuje? Dělat dva, tři denní půsty, ne víc. Pít hodně vody a sledovat, jak na půst reaguje tělo, emoce, myšlenky. Jak se cítíme energeticky. Upravovat kvalitu a kvantitu stravy (hubit naše pažravé závislosti). Pak první týden procházíme detoxikací - nejíst, ale hodně pít - vše krom cukru, tedy ovocných šťáv, mléka, alkoholu. Kávu bez cukru můžeme. V době pravidelného jídla dýcháme v představě bílé světlo do těla. Druhý týden vyčišťovat emoce, které se při nejezení vynořují - ale to už s ním na jeho kurzech (za rok v říjnu ve Francii). Všechny emocionální připoutanosti a náhrady v jídle vymazáváme z pamětí buněk nejezením pevné potravy. Třetí týden vymazávat paměťové návyky buňek už od dávnějších inkarnací, předků apod. Kdo po třech týdnech splní tři body: 1. Sníží dobu spánku na polovinu. 2. Necítí ztrátu energie. 3. Neztrácí váhu. Může dále pokračovat bez jídla jak dlouho chce. Orgány přestávají stárnout, přestává únava. Monfort říká: "Nikdy nejsem unavený, nikdy neprožívám trápení. Jsem mimo dualistické vnímání světa. I když jsem ve městě, žádné znečištění mi nemůže ublížit, protože toxiny jsou na hlubší úrovni také jen pránou. V mém těle už žádné toxiny nejsou, takže toxiny nemají co napadnout."
Jsou tři způsoby pránických osob, těch, které se živí výhradně pránou: 1. Občas jedí něco pevného a pijí, ale dokáží žít i bez toho. 2. Pijí nápoje, ale nejedí. 3. Nejedí, ani nepijí. Henri pije, aby se vyčišťoval, protože pracuje veřejně a léčí. Když má dovolenou, je sám, tak ani nepije.
Pro začátečníka v duchovní praxi, jsou to zcela jistě nepochopitelné výroky, ovšem jsou zcela výmluvné pro toho, kdo žažívá, co prána je. Je to blaženost, je to láska. "V ústech ji vnímám jako med," říká Henri.
Co ještě večer zaznělo: "Jsem v jednotě se vším, co je, co by mohlo na mě útočit a na co? S ničím už nebojuji, dokonce ani hmyz už mě nebodá. Není žádná minulost ani budoucnost, to je konstrukce toho mechanismu v hlavě, vše se děje teď. Jsem stále tady, ať jsem kdekoli, a tím jsem naprosto naplněný. Nepotřebuji nic mlsat, protože to, čím jsem, je najvětším potěšením. Něco chcete, protože vám to chybí, když jste naplněni vším, čím byste se mohli ještě doplnit? Nepotřebuji nikoho přesvědčovat, jsem tu jen pro ty, kteří potřebují mou podporu. Starý svět musí zaniknout, nechávám to na něm, nebojuji s ním."

Bylo to opravdu jako setkání s Maharišim z Indie, naprostá přirozenost, je nemožné tlumočit, co probíhalo v jeho přítomnosti, musí se to zažít. "Nejsem duchovní guru, jsem šaman a jeho posláním je pomáhat. Spím hodinu a půl denně od deváté hodiny večer. V té době přijímám vize a komunikuji se Světlem, které je mým průvodcem. Pak vstanu a pracuji na internetu, vyřizuji denně přes sto e-mailů. Pak léčím lidi na dálku, medituji a dělám šamanské rituály. Od rána do devíti večer léčím lidi. Někdy nespím vůbec, když jsem jel tady, jel jsem vkuse dvacet dva hodin. Nikdy nepociťuji únavu. Jezdím taky na kole a rád chodím na tůry." Na otázku, zda je nějakým nadčlověkem odpověděl: "Naopak, cítím se plně jako obyčejný člověk s přirozenými schopnostmi, vy jste stejnou bytostí, ale nevíte o tom." Tak podobně odpovídal Sri Ramana Mahariši z Arunáčaly před více než šedesáti lety. Také z něho zářil podobný klid a vyrovnanost.
Zmiňoval se též o Jasmuheen, která ho svou knihou inspirovala. Ona podstoupila test před zraky novinářů, vědců alékařů, bylo to reality show a zkolabovala. Řekl, že podle něho vlezla do pasti, která na ni byla přichystaná, podlehla nejspíš tlaku a stressu, ne nejzení pevné stravy. Henri nehovoří o hladovění, on jí, celáým povrchem těla nasává pránu. Sám nemá chuť něco podobného podstupovat, protože nepřišel nikoho přesvědčovat, poze nabízí svoji zkušenost. (Hned se totiž v sále našel člověk, který to chtěl zorganizovat i zaplatit.)

Zažíváme něco podobného v horách. Nepotřebuji téměř pít i jíst a výkonnost mého těla je neuvařitelná, jidne nepoznaná. Je to tedy ve vyšší energetické hladině snadnější. Henri to však prožívá všude. Znamená to tedy, že se musíme vyčistit a zvýšit svou vlastní energii, aby to, co do nás vchází, se v našem vibračním poli proměňovalo zase jen na pránu. Tj., abychom splynuli s pránou, čistou základní energií!

Krásnou inspiraci do života přeji.

Další informace o jeho životě a poselství se objevilo na mnoha duchovních serverech. Tento kopíruji z Jitřní země, s jejímž autorem se znám:

Spisovatel Henri Monfort žije v Nantes v Jihozápadní Francii a žije již více než sedm let bez jídla a nemá v úmyslu již více jíst fyzické potraviny.
Henri se narodil se šamanskými schopnostmi, od mala měl duchovní zážitky, se kterými se kromě dědy nemohl nikomu moc svěřovat. Jako malý viděl pránu v atmosféře - malé bílé částice, které se velmi rychle pohybují.
V 18 letech se Henri rozhodl jít cestou poznání sebe sama. Co se potom naučil, se stalo později základem pro životní styl nezávislý na jídle.
Henri přešel na vegetariánskou stravu, která je v souladu s konceptem "ahimsa" nebo-li nenásilí. Zabýval se transcendentální meditací. Vyrůstal v Bretani, kde lidé jedí enormní množství masa, v rodině, kde ho rodiče nutili jíst maso. Byl často nemocen, měl slabá játra.
Po té, co se oženil a měl děti, žil 18 let normálním životem a pracoval v bance. Jako důsledek závislosti na jídle měl nadváhu 120 kilogramů. Až mu děti vyrostly, zaměřil svůj život znovu na duchovno.
Přišla mu do cesty kniha od Jasmuheeny s názvem "Žití ze světla." Přečetl tuto knihu během jedné noci a rozhodl se přejít na výživu z prány. Co to je prána? To je to, co nazýváme energií života…
"Žiji tím, že jsem jedno se vším, co existuje. A z toho důvodu se můžeme nasytit vším, co existuje."
Pomocí knihy od Jasmuheeny, která ho provázela, prošel Henry 21. denním procesem. Ačkoli se Henri přes noc rozhodl žít z prány, měl již dva roky zkušenosti s půsty.
Člověk se nemůže začít vyživovat z prány přes noc. Je nezbytné, aby proběhla příprava a ta může být dlouhá, neboť se musí dosáhnout rovnováhy mezi čtyřmi úrovněmi bytí - mentální, fyzická, citová a duchovní.
Kromě toho je nutno pochopit rozdíl mezi půstem a žitím z prány.
"Pránická výživa je pro mě jídlo," říká Henri.
Půst má časový limit, začnete určitého data a skončíte určitého data. Maximální doba půstu je 4 měsíce. Pak tito lidé nemají žádnou energii a skončí ležící na zemi na infuzích. Pokud pokračujete k bodu, kde je váhový limit, nemůžete se vrátit zpět a váha bude i nadále klesat i když začnete opět jíst, budete takto pokračovat až k smrti.
Půst je dualistický náhled: zde jsem já a tam je vesmír. Použiji své rezervy a odříznu se od vesmíru.
S pránickou výživou budeme získávat energii z vesmíru, to je jednotná vize. Spojil jsem se s vesmírem a on mě bude přímo vyživovat.
Podle Henriho je půst velmi důležitý na buněčné úrovni. Budeme držet půst, abychom se vyčistili, ale ne moc dlouho - den, dva, tři dny, týden - ne měsíce. Po čase díky půstu dojde k pročištění těla, které nazýváme detoxikací. Půstem se poodhalí tzv. buněčné vzpomínky - jsou to všechna onemocnění, kterými jste prošli, stres, který jste nashromáždili v průběhu života, dokonce i když jste byli vyléčeni, zanechá stopu ve vašich buňkách. Takže půstem vymažeme tyto vzpomínky. Existuje něco, co nazýváme "rodinná paměť," což znamená, že existují lidé, kteří ve stejném věku zopakují nemoci, které měli jejich rodiče nebo prarodiče. Tohle se odstraní také.
To se stane během prvního týdne tohoto procesu. Musíme si uvědomit, že když jíme 3x, 4x denně, nikdy neprojdeme detoxikační fází. Shromažďujeme toxiny v těle, v tucích, v kloubech a to je příčinou onemocnění. Takže půst je nezbytný a dobré detoxikace můžeme dosáhnout po třech měsících půstů. Takže když budeme držet čas od času půst, naše tělo bude vyčištěno.
A na citové úrovni musíme dostat ven nutkavý vztah k jídlu a také emocionální náhradu, kterou v něm nacházíme.

Cesta k Tichu

23. listopadu 2011 v 14:55 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Skupinový seminář: MEDITACE, cesta do Ticha

Celý den v Tichu a jak k němu dojít

Sobota, 10. 12. 9h-18h. Oldřichovice č. 522, rozc. ke Karpentné, rodinný dům

Oshovy dynamické meditace, dechová cvičení - pránajáma, zejména vnitřní, tiché meditace zaměřené na vědomí samotné, procházka přírodou v tichu a samotě a závěrečná Kundalíni meditace v temnotě. Část mentálních cvičení proběhnou ve tmě, aby zrakové vjemy nevířily mozek.

Ticho je zdrojem veškerého pohybu, veškeré energie, veškerého života. Spojit se vědomě s Tichem, znamená začít žít nádherný bohatý a tvořivý život v přítomném okamžiku, který není bez těžkostí, někdy je velmi náročný, nýbrž je bez pocitu osamělosti, bez depresí a strachu, je to život ve vnitřní neustálé blaženosti, ať se děje, co se děje. Bez ohledu na to, co prožívá osobnost. Osobnost může prožívat stress, napětí anebo hněv. To, co tak neradi prožíváme, ale vy se můžete v tomto vnitřním spojení rozhodnout, co právě teď budete prožívat, s čím se spojíte. S prostorem nekonečné blaženosti, který velmi rychle vaši osobnost utiší anebo s osobností, která vytváří neustálé problémy sama sobě. K této volbě si je ale nutné otevřít a doslova proklestit cestu svoji myslí. Prodrat se její zvířenou hladinou a uvidět, co je na jejím dně, co je za jejím oknem!
Na této cestě budeme společně pomocí meditace, pránajámy i hathajógy a nějakých pouček, leštit okna naší mysli, abychom spatřili tichý prostor, ve kterém si hoví duše, naše pravé Já. A budeme s Aštavákrou prožívat: "Já tiše přihlíží, je věčné, vše vyplňující - všude osamocené, svobodné, prosté ducha i skutků, bez doteku, bez žádosti, všemu kolotání uniknuvší v míru - jakoby bylo vydáno životnímu proudu bez cíle"!
Práci budou podporovat síly úplňku.

Cena: 500 Kč

Přihlášky: rtomanec@seznam.cz, sms, nebo telefonicky 736205756.
Zálohu 250 Kč na účet u ČSOB: 154 205 201/0300, VS - číslo telefonu,zpráva: Jméno,M. Místo: Od Frýdku Místku, Nebory, Oldřichovice Na Tyrské, odbočit vpravo směr Tyra a po 3km kostel a naproti obchod, za kostelem doleva a zase doleva - 200m rovně mezi domky, malý dům červená střecha naproti 2 vilám.

Chodíme bosky po zmrzlině

12. listopadu 2011 v 9:54 | Slunce Arunáčaly |  Terapie
Je krásně zmrzlá tráva, ráno se po ni krátce projdeme bosky, je to jako chodit po zmrzlině. Pak rychle teplé ponožky a zaskákat si, zahřát nohy. Krátké ochlazení aktivuje horko. "Teplo léčí, voda uzdravuje," Priessnitz. Krásně si aktivujeme celé tělo a také je to příjemné probuzení a zábava. Slunce se opírá do prázdné náruče stromů a kreslí na zelenobílé koberce své heliogryfy.