Leden 2012

Láska v pohledu

24. ledna 2012 v 17:20 | Slunce Arunáčaly |  Rodinné konstelace
Často s ženou sedíme desítky minut a hledíme na sebe z Ticha, prostoru za myslí, za osobností. Z tohoto prostoru bez prostoru nás zaplavuje mír a láska, kterou přidáváme k osobní lásce, a pak se objímáme a radujeme, v jaké vnitřní nádheře žijeme. Naše láska tím roste.


Lidé si nedopřejí čas, aby cítili tento prostor, ze kterého vyvěrá láska, v sobě. Příliš rychle utíkáte z klidu. S omluvnou (s)myšlenkou, že přece musíte něco dělat nebo vidět v televizi atd. Nemůžete pak zachytit tento vnitřní stav lásky, který tak mádherně živí partnerskou lásku. Pak stále hledáte uspokojení ve věcech a druhých lidech a zaplétáte se více a více do otroctví smyslů a utrpení. Vymýšlíte si nové a nové povinnosti a ta nejdůležitější - vnímat a vyzařovat lásku - vám uniká! Protože musíte stále víc a víc vydělávat a strachovat se, že všechny ty věci neuživíte a máte míň a míň času jenom sedět a hledět v tichu na sebe anebo jenom před sebe. Protože jestli váš partner tohle nesdílí, což tak většinou je, pak můžete sedět a pouze hledět před sebe, na cokoli, i tehdy vás časem začne zaplavovat tato vnitřní láska anebo blaženost a průzračné Vědomí plné blaha. celý prostor vašeho těla a fyzického prostředí se projasní a vyplní energií Lásky. Pak můžete vysílat vděčnost své Duši a láskou zahrnout kohokoli, kdo zrovna přijde... Život se již pak nebude zdát tak marný, stressující a nešťastný!
Vyžaduje to pouze trénink na zklidnění mysli.
Ale později už ani to ne!
Stačí v klidu sedět a hledět do prázdna,
myšlenky, nemyšlenky.

Semináře a meditace

19. ledna 2012 v 14:52 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Skupinový seminář: MEDITACE, cesta do Ticha

Celý den v Tichu a vyživováni pránou
(tedy bez pevné stravy)
Sobota, 11. 02. 2012. 9h-18h. Óm Arunáčala, Oldřichovice č. 522, rozc. ke Karpentné, RD


Oshova meditace, dechová cvičení - pránajáma, zejména vnitřní, pránická meditace, tiché meditace zaměřené na vědomí samotné, procházka přírodou v tichu a samotě, meditace zvuku a vlastní koncert v temnotě, závěrečná Kundalíni meditace v temnotě. Část mentálních cvičení proběhne ve tmě, abychom lépe mohli vnímat, kdo jsme.

Cena: 500 Kč

Přihlášky: rtomanec@seznam.cz, sms, nebo telefonicky 736205756.
Zálohu 250 Kč na účet u ČSOB: 154 205 201/0300, VS - číslo telefonu,zpráva: Jméno,M. Místo: Od Frýdku Místku, Nebory, Oldřichovice Na Tyrské, odbočit vpravo směr Tyra a po 3km kostel a naproti obchod, za kostelem doleva a zase doleva - 200m rovně mezi domky, malý dům červená střecha naproti 2 vilám.


Ticho je zdrojem veškerého pohybu, veškeré energie, veškerého
života. Spojit se vědomě s Tichem, znamená začít žít nádherný, bohatý a tvořivý život v přítomném okamžiku.

Meditace v pyramidě: Čtvrtek 2.2.2012,17,30h

Systemické konstelace: So, 3.3.2012, 9h-18h

Láska a partnerství 2012

19. ledna 2012 v 12:51 | Slunce Arunáčaly |  Rodinné konstelace
Když vidím, jak se rozbíjí i nově vzniklá duchovní partnerství, musím se zase vrátit na začátek a zdůraznit základní řády lásky, které nejsou na začátku vztahu dodržovány a láska tak opět mizí v neznámu...


1. Nejprve je nutný rozchod s bývalým partnerem jak u vás, tak u toho druhého. Musíte si dopřát čas cítit bolest z rozchodu. Urovnat vzájemné věci. To trvá dlouho, takže to zřejmě zcela nedodržíte, ale jasný rozchod, který opouštěná strana přijímá je nevyhnutelnou podmínkou. Jakmile zde utečete k jinému, nový vztah se opět rozpadá, to děláte nejčastěji. Když se takhle nepovede, třetí vztah se také rozpadne, protože jste lehkovážně zasáhli do prostoru lásky někoho druhého...
S tím také souvísí to klíčové: Sex může začít, když předchozí partnerství je jasně ukončeno a proběhl alespoň měsíc bez sexu s bývalým partnerem a měsíc bez sexu vůbec. Jinak vytváříte dvě vzájemně propojená energetická pole a výsledkem je, že nejste propojeni nikde. Takže skončí zamilovanost a skončí i nový vztah. To vyžaduje čelení bolesti, cítit bolest, trápit se, než můžete za novým partnerem. A tato bolest vás očistí a přivede do větší hloubky bytosti, odkud vyvěrá pravá láska. Jenže chcete všechno hned a lehce, takže skutečná láska vám uniká...

2.Většinou už jste měli nějaké vztahy, nějaké děti. Chápejte, už nikdy nejste volní a chováte se, jakobyste byli. S novým partnerem si toto všechno berete. Nejen jeho původní rodinu, ale i jeho zásadní předchozí partnery a to není sranda. Tohle musíte nést, vzít a říci tomu ano a vzdát těm všem úctu. Pak může láska volně proudit a tohle všechno v pozadí může naopak přilít více lásky do nového vztahu, ale jen za cenu, že celé pozadí partnera přijmete i s ním, že to zahrnete do své lásky. Tohle není snadné nést, ale když se tomu člověk vystaví s plnou zodpovědností, začne lásku cítit ještě hlouběji. Nechcete vesměs tohle slyšet, kloužete na povrchu, ale tam je jen povrchní zamilovanost. Musíte se ochotně vystavit těžkostem i strádání, pak teprve může něco většího přijít zevnitř. Láska je v hloubi duše, ne na povrchu, skutečná láska není povrchní, cení si i zamilovanosti, ale směřuje hlouběji. Kdo se tomu poddá s plnou zodpovědnosti a ve službě životu, pozná její naplnění. Jeho srdce se zcela naplní velkou láskou, která plyne skrz partnera a partnerovo srdce se vyplní naši láskou. Pak jste jeden! Ne dva, ale jeden. A cítíte to ohromné naplnění a propojení s partnerem i na dálku. To je láska. Vy to nepopíšete, ale víte. Zamilovanost vytváří podobný stav, ale je to více na úrovni mysli, takže si nevšimnete, že něco odmítáte, a že tím odmítáte i lásku, a že se ona pozvolna vytrácí. Až nemáte nic, tak je pozdě hledat terapeuta.

3. Děti. Partnerovy děti z předchozího vztahu jsou před vámi, vy to musíte ctít, tím v nich ctíte a milujete i předchozího partnera, jejich rodiče. Nemůžete si myslet, že je budete vychovávat lépe! Jste v pozadí, jste za nimi a za předchozím partnerem svého nového partnera, ale často se chovete, jako byste byli první a to vás opět vzdaluje od lásky.
Taktéž ve svých dětech musíte se naučit dále milovat jejich rodiče a svého bývalého partnera. Nedáváte mu často dost úcty jenom proto, že jste s ním nenašli lásku. Ale to byla vaše chyba, ne jeho a to si neuvědomujete!

4. By mělo být asi za 1. Odcházíte ze vztahů příliš lehce, lehkovážně, nedáte si čas trpět, kdy můžete poznat, co na sobě potřebujete změnit. Neuděláte žádnou zásadní změnu na sobě, takže jak můžete vytvořit nový vztah založený na lásce? Nemůžete. Myslíte si, že lásku vám přinese nový partner, protože jste zamilovaní, to je omyl. Jen když jste našli lásku - a ta vás vyplnila - i v předchozím vztahu a ten se prostě naplnil, vyžil a skončil, můžete vytvoři lásku i v novém. Jinak se brzy objevíte s novým partnerem na stejném místě jako s předchozím. A to právě teď v širokém měřítku vidím kolem sebe. Co to vypovídá? Nechtěli jste se od partnera učit. Chybu jste hledali především v něm a neberete, že to byl váš výtvor! Partner třeba odešel za jiným (jinou), ale to jste taky zapříčinili alespoň z poloviny vy, ale děláte, jakože to není vaše věc!

Víc se ptejte na konstelacích. Více se ptejte v začátcích vztahu systemických terapeutů, než nasekáte plno dalších překážek lásce.
Je tu ještě dost méně významných podmínek, které ale když se neplní, lásku oslabí. Když podmínky plníte a vytrvale pracujete na odstranění překážek ve svém srdci, oba, tak vás oba láska zaplavuje a nese. Přes všechny těžkosti, které pak vnímáte také jako lásku, protože nic bez ní popravdě neexistuje.

5. Pak už zbývá se neustále učit projevovat partnerovi lásku. Ale vy se díváte hlavně na to, jestli on ji projevuje vám! Kolik času dopřejet naslouchání, dotekům, masážím, tichu, vzájemnému cítění...než se fyzicky spojíte? Denně kolik času? Vidíte, že láska je velmi náročné téma a zadarmo je jenom zamilovanost, a proto netrvá dlouho.

A co je láska? To nejsou žádné definice, jako přátelství, soucítění, úcta atd., to jsou jen vlastnosti přirozeně z ní vyplývající. Láska je spodní proud vaší bytosti, který je v srdci, čistém vědomí, nezakrytém neustálými představami. Tento proud vás spojuje se vším v lásce a radosti, nejen s milovaným partnerem. Ale v něm jasně poznáváte, kdo je druhým paprskem vaši světelné duše. Kdo je druhou částí vaši jediné duše. A tato část vás doplní a jste naprosto naplněni a šťastni. Ale ne bez práce, ta pokračuje dál, protože neustále se vynořují staré energie, které jste kdysi stvořili, a které se vás snaží od lásky oddělit. Neboť všechny síly rodinných vědomí, vaši rodiny a partnerovy, chtějí být ve vás přivedeny k lásce. Avšak když jim neporozumíte, nezpracujete je, nebudete jim věnovat pozornost, opět vás od lásky oddělí!!! Takže opět vidíme, že součástí partnerství je nevyhnutelně také společná duchovní cesta do svého nitra. Musíte společně hledat a objevovat své nitro, abyste nalezli lásku a naučili se ji vnímat, nechávat proudit, vyzařovat, projevovat a sdílet.
Mnoho štěstí!

Howgh
Namaste!
Slunce Arunáčaly

Francouzské lyžování

17. ledna 2012 v 18:15 | Slunce Arunáčaly |  Terapie
Tak a už je i v Oldřichovicích 30 cm sněhu a začalo francouzské lyžování. Tj., lyže se nasazují už pod schody. Brankou projíždím jako běžkař, rozbruslím cestu až ke kostelu, tam krátké ómmmm, aby se naši milí věřící také začali probouzet...(kdo věří, udržuje vzdálenost, kdo poznává, sjednocuje se...), přeplácám hlavní posypanou cestu a opět rozbruslení na max. rychlost kolem obchodu k Tyrce. Sjezd mostu až k úbočí a tady lyže dolů a šlapat 80 výškových metrů a sjezd k lanovce. Lanovka samozřejmě těsně ujíždí - to je malý rozdíl oproti Francii, kde vleky začínají za brankou a jezdí nepřetržitě až do tmy... - nevadí, šlapu lesem půlmetrovým prašanem až k druhé cestě. Přejezd slalomáku do půli sjezdovky. To už mlhu doplňuje i tma, a v těchto vprvdě ideálních podmínkách, kdy sjezdovka vypadá ideálně rovná, i kdyby nebyla, vrhám se dolů nádhernou jízdou plnou radosti a euforie. Lyže rýsují širokou spirálu až těsně k okrajům lesa, kde je prašánek skutečně panenský. Zatáčka na první cestu, trocha "hůlkování" rovinkou, spustit se lesem, překročit ohradník pro býky a krávy a úžasným sjezdem zavátým úbočím zpátky k Tyrce. Zajet až těsně ke břehu. Vysvléci všechno kromě čepice a sjet po holém zadku hlubokým sněhem až do vyhřáté vody. Voda je opravdu v zimně náramně vyhřátá a horké jehličky po vylezení z vody rozpálí celé tělo do ruda... Co asi dělá náš Ruda...na Lysé... To je velká meditace. Stále pozorovatel, kdo jsem já? Čistá energie se rozpíná v blaženosti v těle i kolem těla, radost pryští jako vodopád. Toť cesta k probuzení...velkého Já Jsem... Meditace, hory, vědomá práce, láska, partnerství, děti, svobodný život beze strachu, meditace, hory, vědomá práce, která je láskou, láska, milování, radování s dětmi i zlobení s dětmi v radosti, svobodný život beze strachu s plnou zodpovědností za to, co ze sebe tvořím a co prožívám!

Ómmm tat sat ómmm
Janička dole cvičí pránajámu
Dům plný světla a míru
Rozesíláme do dáli i blíž
Všem všem všem
Ačkoli není komu,
protože všude už to je
a všichni už to mají
Tak snad
aby si to taky uvědomovali
Co je opravdu důležité
Co je opravdu obohacením...
A kolik těch věcí opravdu potřebujeme...
a kolik toho jídla...
Subham astu srvadžagatam
Šťastny nechť jsou všechny bytosti
Ómmm

Zimní království u Marcelky

16. ledna 2012 v 16:45 | Slunce Arunáčaly |  Marcelka
Tak jsem vyrazil. Doma v Oldřichovicích černo, ve Fatře metr sněhu. Nasadil jsem sněžnice a vyrazil na večrní radostnou tůru těžkým panenským sněhem...


...Doprovázely mě bludičky


Ta radost, když se v chaloupce ještě svítilo


A přivítal mě známý smích...a...


Začaly příběhy:

O prodeji a koupi auta - "To bys až nevěřil jaké podobnosti se nám odehrály. Nádherný příklad, jak všechno řídí Vesmír. Ty se můžeš jenom odevzdat a žasnout anebo zapojit mysl a vše si zkomplikovat: Jeli jsme kupovat auto. Staré už rezivělo. Zavolali jsme známému, který má autobazar na Moravě a on řekl, že autíčko vezme. Přijeli jsme, ale částka kvůli ekologické dani byla nízká. Ale přišla informace do toho jít, tak jsme souhlasili. Známý nám poradil dobrý bazar v Olomouci, kde jsme mohli koupit nové. Přijeli jsme tam a našli přesně to auto, které si Romek přál. Bylo však skoro o třetinu dražší, než jsme měli penízky. Tak se zeptalo srdíčka a přišla informace, že je to ono, ať se nebojíme do toho jít, že to přesto vyjde, auto je v bezvadném stavu, atd. Majitel bazaru nám sdělil, že je konec roku, auto chtějí prodat a snížil cenu přesně na částku, kterou jsme měli. Chlapi ale začali všechno zkoumat a přemýšlet a nakonec, že to necítí. Člověka se nikdo neptal, tak jsme odjeli zpátky do Zlína. Tam mě teprve vzal Romek za rameno a ptal se - "a co říkáš ty, Marcelko?" - "Mysl všechno ví, že?" - Muži si uvědomili, že pořád jen přemýšleli a vůbec si neudělali čas, aby šli nejprve do nitra. Uznali to a zeptali se, co tedy říká srdce? Bylo jim odpovězeno, že Srdce říká: "Ano. Je to pro nás." - "Tak to jedem hned zpátky!"
Jako se vším, i tady se ukázalo, že jsme nejeli do Zlína zbytečně. Nasedl s námi kamarád automechanik a jeli jsme zpět. Ten auto prohlédl a řekl, "bezvadné, to berte, za tu cenu perfektní kup."
A jelo se do Žiliny s novým autíčkem na dopravní inspektorát. A tam začalo to hlavní. Řada až pod schody. Poslední člověk říká, že dnes už to nevyřídíme, že čeká od včerejška. Vyšel jenom smích nad tím, jak to asi Vesmír zařídí. Dali jsme se do řeči a muž říká, že to auto nemáme prodané, protože nejprve mělo projít prohlídkou na Slovensku a zaplacením poplatků dohromady na 600 Eur. Zase nato vyšel jen smích. - "Nám zbylo jen 55 Eur, všechno jsme dali do nového autíčka..." - "Cože? To jste odvážní!" - "Aby se studna mohla naplnit, tak je ji třeba vyprázdnit a my jsme ji dnes vyprázdnili..." - To už jen kroutil hlavou a dál jsme se bavili. Nakonec z něho vypadlo - "Já to vaše staré auto kúpim. Aj tak ho fakticky němátě predané a všetky papiere vybavím, lebo sa živím predajom aut." - "No, jo, ale my teď už nemáme žádné penízky, abychom ho vykoupili z bazaru." - "Něvadí, iděme do bankomatu a já vám je dám." - Odešel a vrátil se s balíčkem českých tisícikorun. - "A to nám důvěřujete, i když jsme cizí lidé?" - "No, tiež sa niestačím čudovať, čo robím!" - Odjeli jsme tedy do Zlína znovu, vykoupili naše staré autíčko a jeli zpět do Žiliny. Romek vyřídil plnou moc, aby nový známý mohl vyřídit odhlášení vozu a dohodli jsme se, že za tři dny se sejdeme v Rajeckých Teplicích, kam se chodíme koupat. Když jsme se setkali, chlapík se smál a vyprávěl. - "Všetko je eště ináč." - "Jak jinak?" - "Keď stě auto prihlasovali pred tromi rokmi, tak vám zapísali zlú hmotnosť a auto sice išlo odhlásiť, ale nie prihlásiť. Zavolal som však známómu policajtovi a ten to auto kúpil, lebo já bysom ho nemohol prihlásiť, ale on to pre seba nějako vybaví! Také zázraky, ako všetko zapadalo do seba som eště nězažil" ... - Cha, cha,chááá, tak jsme se nasmáli. Nádherná ukázka, jak to funguje. Jak život řídí jiná Síla, která si vždycky najde cestu. Jde jen o to, ji naprosto důvěřovat a zůstávat v přítomnosti a klidu, což ale většina lidí nedokáže, hned začnou přemýšlet a celá záležitost se zadrhne. Kdybychom toitž hned na počátku nejeli do Čech a snažili bychom se auto prodat na Slovensku, zjistili bychom hned, že auto prodat nejde. A přece se prodalo... Každý tak může žít."


O probuzení - "Lidičky se tady často ptají, jak se mohou probudit, říkají tomu někdy osvícení. Je jim odpovídáno, že se nemohou probudit a sdělený příklad. Když sníš sen a vědomí se ztotožní s nějakou postavou, říkejme ji Tomáš, může se tento Tomáš ve snu probudit? To nejde. Ty se musíš probudit ze sna. Vědomí si to rozhodne samo. Co tedy můžeš dělat? Uvědomovat si. Zbývá ti jen uvědomování. Být si vědomý sám sebe, toho, co si uvědomuje a zbytek ti je jedno. A Vědomí si tě samo vede. Neustále si uvědomovat to, co si v tobě vše uvědomuje a neustálé uvědomování přítomnosti a sebe - vědomí - v přítomném okamžiku. Zbytek je na Vědomí samotném, ono si rozhoduje, jak se bude v tomto človíčkovi projevovat. To Probuzení tu je stále. Jde jen o to se naladit na to Probuzení a je to." -
- "A tohle přesně lidé nechtějí, od toho utečou. Jenom si uvědomovat? Co tím získám, vždyť je to takové obyčejné? A běží hledat něco jiného, jiné "osvícení", např. se učí mít vize, vidět čakry, vystupovat z těla. To je konečně něco!" - (autor)
- "Přesně tak. Probuzení je obyčejná věc. A ty tomu můžeš jenom dovolit se stát a nemůžeš nic chtít, ani to probuzení, můžeš jenom být. Ale když se to stane, navždy žiješ v lásce."O lásce - "Byla tu otázka, jak se cítím v Tescu. Odpověď přišla: Je to stejné jako tady. Všude je vnímána jenom láska. To, co je, je jenom láska. Žijeme v oceánu lásky. Jenom když je dána otázka, tak se objeví jiné energie, obrazy, sdělení, to, co je potřeba k odpovědi. A zase se to hned vymaže a zůstává jenom láska. Žádné změny, žádné jiné energie." Výbuch smíchu.


Zkušenosti - "V mnoha knihách se dočteš, že zkušenosti tě obohacují, že jsou to nejcennější. Ti lidičci sem třeba chodí a vědomosti mají obrovské, ale spíš je to překážkou. Marcela měla výhodu, že tehdy ty knihy nebyly. Zkušenosti jsou ti na prd. Je to jen pro mysl, to jsou taky jen programy. Programy, které pak ovlivňují tvé vnímání přítomného okamžiku, ale ten je pokaždé jiný. Samozřejmě, že na určité úrovni ti pomáhají, samozřejmě, že mysl je bez zkušenosti vyřízená, to je pravda, ale je to jen pro mysl. Je to o ničem, protože každá situace je jiná a ty ztrácíš spontánnost a jednáš na základě předchozí zkušenosti, na základě programu a to zkreslí čisté vnímání.

2012 - "Mnozí lidé nám sdělují, že jsou nějací klidnější. Ano, přichází doba, že se Vědomí začíná víc a víc projevovat v lidech a někteří začínají vnímat víc vnitřního klidu, ale jiní jsou třeba drasticky zasahováni. Volala sem mladá žena, která přestala chodit a doktoři si s ní nevědí rady. Tak ji bylo vysvětleno, že teď to tak je, že ta Energie vytlačuje emoční a mentální překážky. Bylo ji řečeno, že se zastavila a odmítala vykročit dále mentálně. Ona mi to potvrdila, že je to tak, a že se od té doby obrovsky posunula dál, ale ptala se, proč jí to zasáhlo tak tvrdě? Protože teď to tak je, je rok 2012 a přicházejí velmi silné energie, které vytlačují všechny bloky ven mnohem silněji než dřív. Dřív by tě ta noha třeba dlouho jen bolela a dnes šup a nechodíš. Taky jiný mladý muž přestal vidět na jedno oko. Tak dlouho se díval jen na svoje podnikání, až na jedno oko oslepl.
A nové myšlenky se tlačí, pronikají i do médií. Tady se na chvíli spontánně zapl rozhlas a objevila se relace o módě a slovo měla známá slovenská módní návrhářka a řekla: Tentokrát budeme mluvit spíš o roce 2012 než o módě. A sdělovala, že minulý rok byl o strašení - žili jsme ještě hodně konzumně a řídili se jen rozumem, ale tento rok je o odvaze, odvaze žít ze srdíčka a budou se lidem otevírat srdíčka. Nebudeme se tolik řídit rozumem, ale srdíčkem, taky to můžeme nazvat intuicí. A také říkala, že v zahraničí už vznikají obchůdky srdce, kde tě prodavač uvítá, nabídne ti čaj, sednete si, popovídá si s tebou a nikam tě netlačí, že si musíš něco koupit a tak, že se ty obchody vrací k přirozenému lidství. To bylo v obyčejném komerčním rozhlase. Zírala jsem, moc pěkně ta paní mluvila."

Prázdno v hlavě - "Byla tady ... objaly jsme se a ona - Ty tak nádherně voníš senem. - A první jenom smích a odpověď - No, jo, když v hlavě je jenom seno. - A zase ohromný smích. A to je doslova. Protože to je úplně prázdné v hlavě. Někdy si tady děláme legraci a říkám Romkovi: Romku, kdyby přestaly chodit informace - samozřejmě, že nepřestanou, nemohou - tak žiješ s debilem. Cha, cha, chááááá."

"Papá, dobrou noc. Až půjdeš spát, tak všechno sfoukni. Tělíčko už chce jít spinkat"

A nastala krásná hluboká a tichá noc s Marcelkou. Sny byly krásné, bohaté, ale nepovím vám je. Nedají se totiž slovy popsat, a tak jsou jen pro snícího. Užijte si také své sny: Dobrou noc.


A návrat ze zimní pohádky do našeho světa, pozvolný a nikdy už kompletní, to už nejde po takových prožitých pohádkách...


Lutiše

Největší bohatství

11. ledna 2012 v 14:01 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
NEJVĚTŠÍ BOHATSTVÍ JE ZACHYCENÍ OKAMŽIKU...

(z osobního deníku 27.2.1990)

132. výročí narození Ramany Maharšiho

11. ledna 2012 v 13:57 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
132. výročí narození těla Šrí Ramany Maharšiho z Arunáčaly v Indii.
Rozvedl učení jak se osvobodit z iluze těla a žít ve věčné blaženosti pravého bytí pomocí nepřetržitého tázacího postoje:
Kdo jsem Já?


Kdo se rodí? Tělo se rodí. Mudrc, přebývající v bytí Já se nerodí ani neumírá, je věčně ponořený v nehybný hluboký a neměnný oceán nejvyšší blaženosti a Pravdy a nikdy nebude zpátky chycený v iluzích tohoto zruinovaného světa a trpět.

O lásce a naplnění

6. ledna 2012 v 13:48 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Když pozorujeme kolem nás, jak si lidé neustále vytvářejí trápení, o to víc se noříme do vlastní práce na odhalování svého nitra, hubení mentálních překážek a uvědomujeme si, jak jsme šťatsni, že jsme se vydali odvážně na tuto cestu.
Můžeme lidem říkat cokoli, a stejně potom vidíme, jak se neustále odmítají měnit a zase hledají, kdo by jim přinesl anebo co by jim přineslo konečně štěstí.
Chápejte už konečně, ačkoli vy, kteří čtete tyto stránky, to již víte. Pro vás je to jen další povzbuzení k další intenzívnější práci na svém otevírání směrem dovnitř a odhalování a odkládání závislostí. Protože závislosti oddělují od lásky. To, co chcete dostat od svého partnera nebo druhých, začněte sami dělat a dávat! Vždyť je to tak jednoduše zařízené a očividné! Když to začnete sami dělat, překvapí vás, jak se cítíte dobře, jakoby to ten druhý dělal vám... Ti, co stále kříčí, "chci, abys mi dal více lásky, chci abys mě víc hladil," toho nikdy nedosáhnou... Ti, co to začnou sami dělat, s překvapením poznají, že se cítí naplněni láskou, že lásku najednou dostali. Ale druhý člověk nic neudělal..:-)
Lidé pořád ještě věří, že naplnění jim může přinést něco druhého, něco vnějšího. Stále ještě věří, že mohou nalézt lepšího partnera, který je konečně učiní šťastným, a že když už budou mít více peněz, tak konečně budou šťastni, Jakoby neviděli, že již jsou zde lidé, kteří získali více peněz a několikkrát vyměnili partnery a ... NIC! Jejich život dále ukazuje, že tápou! Pořád ještě věří iluzi, že kdyby se druzí anebo svět změnil, oni by byli šťastni. Pochopte, že takto to nefunguje. Partner i svět i druzí lidé jsou pouhým naším zrcadlem!!! (Ještě jsem neviděl, že by se v přítomnosti Marcelky někdo rozčílil...)
Využijte stávající partnerství a okolnosti vašeho života jako pomocníky a ukazatele, jak se měnit, na čem pracovat, jak se otevírat lásce a vnímat lásku! Samozřejmě, pokud jste již na cestě, byl anebo bude k vám přiveden partner, který s vámi rezonuje, tady je změna nutná, jinak se nemůžete dobře vyvíjet, ale o to větší tlak na své ego budete cítit. Ego musí ustoupit z cesty, není jiná možnost, aby se láska mohla objevit. Ale jak uhnout, když známe jedině ego. Méně myšlenek. Ego se živí myšlenkami. Znovu jsme u toho, učit se žít a mít na prvním místě - s méně myšlenkami a větší bdělou pozorností k přítomnosti, tedy s větším vědomím.
A neustále obracet a držet pozornost uvnitř, co zde vnímám, co jsem? A láska vystoupí z hlubin na povrch není možné jinak. Začnete lásku pociťovat ve svém těle a začnete být vděčni životu, partnerovu, předchozímu partnerovi a všem lidem okolo vás, protože teprve tehdy jasně pochopíte, že vám celou dobu nepřímio pomáhali! A tím víc vás bude láska zevnitř zalévat, a tím více si budete všímat maličkostí života, milovat jej a být vděční, tím víc budete projevovat lásku druhým, a tím víc opět budete lásku cítit ve svém těle a mysli...A tak stále dokola! Vykročte tedy konečně naplno! Vždyť vidíte, že to upínání se na smyslovou realitu k ničemu nevede! Odbourejte už konečně všechno, co vám bere čas a energii na práci na sobě, na pěstování klidu mysli a uspějete! Dnes už není opravdu čas na přešlapování na místě. Kdo vystartují dopředu na cestě dovnitř, budou zažívat stále větší odměny, kdo bude liknavý, bude prožívat stále větší trápení, strach a podobně...
Nepotřebujete to nijak složitě dosahovat! Práce je jednoduchá. Hubit v myšlenkách pouhým pozorováním vše, co vás odvádí od přítomného okamžiku. Stále odtahovat pozornost od lákadel mysli a cítit naplno to ohromné TEĎ?
Jen pohlédněte z okna, právě teď a zahleďte se do prostoru, vidíte tu nádheru? Vidíte tu lásku? Vidíte, jak kapičky stékají po větvičkách stromů? Jak konečky větví smrků na horách stříbřitě září? Jak dech pomalu stoupá do těla a rozvádí pránu a zase míruplně klesá vzhůru a ven? Cítite v tom tu lásku? Anebo věříte televizi, že to je blbost, je důležitější se právě teď zabývat tím, co si koupit anebo tím, že máte starosti?
A zůstaňte u toho, co vidíte a cítite. V klidu. Dovolte lásce, aby se sama projevila. Pěkně to v jednom videu říká Kateřina Motyčková: "všímejte si jak těče voda, když myjete nádobí a děkujte ji, že je hezky umývá, že je očišťuje, že pěkně hřeje..." Tak tvoříme v přítomném okamžiku budoucí přítomný okamžik, v lásce...

K zamyšlení o štěstí...

6. ledna 2012 v 13:16 | Alan Wats
"Jestliže je v tomto okamžiku mé štěstí široce závislé na šťastných vzpomínkách a na očekávání budoucího štěstí, pak si přítomnost uvědomuji jen matně. I nadále si budu matně uvědomovat přítomnost, až ty dobré události, které jsem očekával, budou právě probíhat. Vytvořil jsem si totiž zvyk hledět nazpět a dopředu, který mně ztěžuje hledět si toho, co je zde a nyní. Pokud tedy mám ve vědomí minulost a budoucnost tak, že si méně uvědomuji přítomnost, musím se s údivem ptát, zda vlastně žiji ve skutečném světě." Alan Watts, 1974

A jedině takhle se udržuje při životě ego vědomí. Stále, v každém okamžiku máme volbu, co budme následovat, čemu budeme věnovat pozornost, bude to zase naše mysl-ego? anebo vědomí, které jedině "žije" v TEĎ..?
Slunce

Novoroční konstelace a koncert Pavla Vanka

3. ledna 2012 v 13:11 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Systemické konstelace a etnický koncert, 7.1. 2012, od 9h, Oldřichovice 522

Přihlášky: rtomanec@seznam.cz, M:736205756

Jídlo vlastní a zdravé jógové se dává na společnou tabuli.
My asi nebudeme jíst pevnou stravu, zůstaneme u prány a nápojů.

Další podrobnosti a cena viz níže anebo rubrika SEMINÁŘE.

OTEVŘENOST, LÁSKA, ÚCTA, POKORA, PŘIJÍMÁNÍ, POUŠTĚNÍ otevírají dveře do nového šťastnějšího života, života v JEDNOTĚ SE VŠÍM, co je i není.
PS: Odvoz z Ostravy nabízí Pavel Vank:724009856

Vize 2012

3. ledna 2012 v 13:00 | Slunce Arunáčaly
Kráčíme novým (duchovním) rokem. Duchovní učitelé zveřejňují poselství. Slunce Arunáčaly, jako živoucí inteligentní energie, která chrání toto místo i naši práci, připojuje také své poselství:

ŽIJTE S MÉNĚ MYŠLENKAMI A VÍCE VĚDOMÍ !

A bude se vám dařit, budete se cítit lépe a budete chápat více. Protože váš pravý mistr, vaše pravé Já neboli Duše, vás bude moci lépe vést a také zevnitř naplňovat láskou, sílou i radostí.
To nám můžete věřit, neboť to zažíváme!


Setkání s Marcelkou (Oživení dávnéhé článku "Indiánka")

2. ledna 2012 v 18:57 | Slunce Arunáčaly |  Marcelka
Inspirace pro nový rok, kdy se intenzívně zhmotňují myšlenky.
Motto: Vejít do říše Marcelky je jako vejít do říše snu, který se nám zhmotnil!

Zvláštní pocit ke vztahu k tělu
Když ho oblékám, jako bych oblékala
panenku v dětství
stejný pocit
Jednoho dne přišel další "posel". Nevěděli jsme, že přináší poselství, ani on to nevěděl. Jen jsme si vyprávěli o svých zážitcích a setkáních a najednou světlo... "Tu ženu bych rád poznal, vypadá, že je osvícená," přerušil jsem hovor.
Za měsíc, i s novou průvodkyní, vstupujeme s několika přáteli do lesa v úbočí hor. Osobnost mizí, vyvanula...nepopsatelné. S přítelem se jenom smějeme, prožívá a poznává to také. Jsme...naprosto šťastni...Jsme štěstím. Kráčíme pomalu a vychutnáváme si každý okamžik...
Najednou se les rozestoupil, objevily se louky, vnitřní energie sílila do intenzity, že jsme už nebyli schopni myslet na něco jiného, než to, co bylo teď... Radost, radost, radost... Vznášení... Jsme neseni vnitřní energií...A hle, louka se svážila, objevil se dolíček, chaloupka. Indiánka vyšla ven a rozzářila se při pohledu na nás. Co se dá sdělit. Naplnění... Boj s myšlenkama, starostma skončil, hledání došlo cíle...
Samota v horách, žádná elektřina, žáden záchod, voda v prameni, vana pod širou oblohou, vaření na kamnech...co víc si přát... Bohatství uvnitř, bohatství venku... "Nic nepotřebuješ, všechno máš!" A zazněl zvonivý smích, který všechny nakazil. Stálá radost, stálá přítomnost. Později se objevil i její muž: Hubený Rambo s mačetou, Dundee s dlouhým stříbrným copem, tichý, pracovitý, laskavý muž. Tady se pracuje mnohdy víc, než dole, rozdíl je pouze v klidu mysli, v lásce a stále přítomné radosti.
Raději necháme působit slova Indiánky:
PŘÍTOMNOST
Nevím, jestli někdy spěchám, jsem stále jen teď, v přítomnosti.
Musíš dát svolení ke svému zániku, ale tady (ukazuje na střed hrudi), ne tady (dotýká se hlavy). Pak všechno řídí srdce, ty už to neřídíš, ty už nejsi... (Zase se z hluboka směje)...A o všechny tvé potřeby je postaráno.
Mnozí říkají: Tady to jde (na horách), ale dole ne (ve městě). To se hodně mýlí. Kdo nemá zpracovanou mysl, tak tady objeví tolik problémů a brzy zjistí, že tady to nejde, a dole to šlo...
Tady se maká, ne, že si sedneš a jenom medituješ. Někdo si myslí, že přijde sem a za týden bude osvícený. Přicházejí takoví. Pak tady běhají po louce v zoufalství, co se jim to v mysli spouští, vždyť chtěli klid, ticho.
HMOTA
Romek celý týden chodí do práce, odchází v sedm, přichází v sedm a celý víkend dělá dřevo, abychom měli čím topit.
Mě taky zprvu říkali, vždyť tady zemřeš, co tady chceš dělat? Ale to (tato starost) tam nebylo. Bylo jim jen odpovězeno, že nyní mám být tady a že bude o mně postaráno. A tak se to i dělo. A ten první rok tady nebyl tento srub. Chaloupka, ve které se bydlelo, to byla kůlna! Maličká, neutěsněná. U země mráz, u pasu příjemně a v úrovni hlavy sauna.
A co je hmota? vždyť tady je všechno hmota, vždyť to je energie, tady v této dimenzi je všechno hmota. Nemůžeš před ní uniknout.
PARTNERSTVÍ
Měnit partnera je naprosto zbytečné. Když je jen jedno Já, tak si vyberu zase jiné Já? Vždyť to jsem všechno Já. A jestli se nechci dívat do jednoho zrcadla, tak si vyberu zase jiné? Ale to, co v něm uvidím, budu zase já. Zase v něm uvidím stejné svoje chyby a nedostatky. Témata, před kterými jsme utekli, se nám zase vrátí v novém partnerství. Je třeba se dívat na partnera, jako nádhernou božskou bytost, kterou je a my také. Indiánka se taky nechtěla dívat do stejného zrcadla a všechno se jí vrátilo s novým ještě silněji. Mysl si to tehdy okecala. Mysl si umí všechno okecat. Také to trvalo, než to pochopila. Hledejte raději sebe, pak hledání sebe vně skončí.
SRDCE
Takže první předpoklad je, dělat to, co cítíš tady (v prsou). I kdyby padaly blesky, hromy, to je jedno, na tebe nepůjdou, ty to budeš vnímat jen jako zametání cestičky.
A pak se všechno děje samovolně.
Jednou jsem říkala, bude třeba chovat zmije, protože máme hodně hrabošů a sežerou nám všechnu zeleninu. Tak Romek řekl, vezmu rukavice a půjdu dolů nějaké chytit. A druhý den tady byly, ani jsi nemusel nikam chodit. Ráno jdu kolem chaloupky bosky a najednou vedle nohy se něco hýbe - a to dvě zmije. Krásně se ovíjely kolem sebe, tančily spolu, pářily se. Tak volám na Romka, už nemusíš chodit na zmije, už jsou tady. A oni ti neublíží, to jsou pověry, proč by to dělaly.
OSVOBOZENÍ
Jde jen o to, pustit to a ono se to stane.
Chaloupka je tu proto, aby se ukázalo lidem, že se dá žít i jinak.
Bůh si to tady pro sebe vyprojektoval a působí si tady sám pro sebe.
MYSL
Jednou přišla krásná informace; Pořád se tu plácáte, pořád něco řešíte úplně zbytečně: My jsme vy v budoucnosti a vy jste my v minulosti. Byl to dlouhý zástup světelných bytostí, který tudy prošel a zase odešel a na stole nechal svítit takový světelný kámen. To byl plamen. Často jsem jej v noci viděla, aniž bych otevřela oči.
VĚDOMÍ SI HRAJE
Vědomí si samo hraje, samo si to určuje. Ale z pohledu jednoty, ta hra je naprosto nedůležitá! Ona jenom je. Jde jen o to, naladit se tady z toho (hlavy) tady do toho (duchovní srdce) a srdce si to už udělá samo, tam už ego vstoupit nemůže. Když budeme pořád něco řešit, budeme zůstávat tady (v hlavě, mysli).
Takže řešení každého problému je, opustit všechna řešení...Smích...a je to. Pak si to uchopí srdce a vyřeší to tím nejlepším způsobem. Ne; "nechci řešit", ale "nepotřebuji řešit". V tom je to - odložit svoji osobnost. Je to v tom, že už nic nepotřebuji řešit, že odevzdávám všechna řešení, zkušenosti, všechno. Bože, vem si i mně.
SCHODY DO NEBE
Po těch schůdkách šlape ego nahoru až do posledního schůdku, až na práh a tam se většinou na dlouho zastavuje, protože dál už nemůže udělat krok ego, tam se můžeš už jenom odevzdat a to se egu nechce. Rději zůstane svaté, ale to je také ego! A proč ne...Smích
Jenomže ego si to umí okecat: Já si tím musím ještě projít, já tohle ještě musím poznat...atd. Ne, to budeš stále v dualitě, v utrpení. To řešení, to nemá konce, to je dlouhá, nekonečná cesta, ego se nemůže očistit, to nejde. Ano, musí se okřesat z toho nejhoršího, ale ten poslední krok musíš udělat ty sám, odložit ego, dát svolení k jeho zániku. Z pohledu ega je to důležité - něco řešit, ale budeš stále v hlavě a budeš stále něco řešit a nikam se neposuneš. Ale když ego odložíš, tak vstoupíš sem (do srdce) a tam všechno končí i to ego.
EGO
Všechno jsou naše programy, naprosto všechno. Musíš to rozpoznat ještě dříve, než tě to vtáhne, protože pak už jedeš v tom programu a neuvědomuješ si to a jsi v pasti svých představ.
Když máš zkušenost, jak je tam a jak je tady, tak proč by ses vracel (do duality), ale ta možnost tu je. Dokud jsme v těle, tak ego je v latentním stavu a můžeš se znovu zapomenout jako na prvopočátku. Vždyť je jen jedno Já a buď je u kormidla Božské Já anebo ego, ale nemůže být obojí zároveň, protože nejsou dvě já. Když se objeví nějaké staré závislosti a nejsi bdělý, může tě to vytáhnout a nepozorovaně se Božské Já opět promění v ego (a promítne dvojnost).
JE TO HRA
Otázka: "Když ty se tak krásně směješ, tak nám ukazuješ, že všechno, co tady děláš, že vůbec nemusíš brát vážně!" - "Ano, vždyť je to jen sen a ty se ráno probudíš - hmmm, to je úleva. Je to jen sen a je to jen hra a jde o to vyvlíknout se z té hry a hrát ji dál. Jako člověče nezlob se. Taky se můžeš zapomenout a zlobit se: 'Tys mě vykop, já nikdy nedojdu do domečku!' Pomáhá říkat si: 'Je to hra, nejsem tím tělem'.
TOUHA
Vědomí toto "naplánovalo", takovou hru, že zapomene samo na sebe a bude se hledat, proto si zašifrovalo v tom projektu těla samo do sebe TOUHU. Aby mělo stále potřebu hledat a nakonec se zase najít. Ale uvnitř sebe se nikdy neztratilo, nikdy nezapomnělo. A člověk touží. Zpočátku po věcech, nových zkušenostech, nových partnerech, až se tím nasytí a začne konečně pátrat v sobě.
DĚLEJ, CO CÍTÍŠ V SRDCI
Nebrat věci příliš vážně, třeba se tak tvářit, když to okolí vyžaduje, ale nebrat vážně. Ctít a respektovat vesmírné zákony, ale nechat plynout. Ale problém je, že i toho se chytne ego a řekne si, neberu nic vážně a skočí pod vlak...Smích...Znovu tak začne problém, protože ego zase brání plynutí.
Za každých okolností dělej, co cítíš tady (v srdci), jinak by ses mohla dostat do obrovských depresí!
VERŠE
Stejně jak voda
vše plyne samo
podle zákona
co osudu je dáno
Jen nestavět žádné pevné hráze
rozevřít dlaně, upustit fráze
vždyť takhle jde plavat
mnohem snáze
Miluješ beze slov a beze jmen
Jak teplý vánek topíš námrazu
včerejších časů
Hladová minulost s otevřenou dlaní
Tiše čeká jen
Však pole plná jsou zrajících klasů
Co ve větru šeptají jen
vem si, vem
Z plnosti prázdna zrozených
mnohosti tvarů
v nekonečném tanci
v rytmu tichých žánrů
tančíme skladby života
Víme, či nevíme, nejsme nicota
Na oltář lásky položit
sebe sama pro sebe
Jen tak otevřít se může nebe
Lehkost bytí vyvane z těl
pak s úsměvem zašeptáš:
Děj se co děj
Hra, co zdá se býti bez konce
ponořen v sobě dotkne se tě
jen lehounce
Jak vánek strunky rozechvěje, cítíš,
Někde uvnitř to hřeje
Jméno tvaru, kde je, kde je?
Lehtivý pocit šťastného bytí
provází každého
bez ega žití
Pokora otvírá knihu poznání
V ní čte se beze slov
A není to klamné zdání
V hlubinách nekonečna
zanikla všechna přání

Probuzení (1/2009)
Na prahu věčnosti s hlavou skloněnou v pokoře,
zmizela přání, radosti, či hoře
Už nic si nežádá. Spásu, ni zatracení
Jak kulisa v prostoru, mysl v mlčení,
je a přece není
Paprsky světla vsákly slzy zapomnění...
Lásko, ty věčná, vše součástí Tebe
Ve smrti proměna, poznání sebe