Květen 2012

Rodinné konstelace a Sebepoznání

28. května 2012 v 10:02 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Rodinné a systemické konstelace a Sebepoznání, So, 23.6. od 9h do 17h, Oldřichovice 522

Na den Cauac = Svoboda Mayského kalendáře. Moudrý člověk se cítí stále svobodnější a zbavený omezujících myšlenek a pocitů, ví, že pocit oddělení je jednou velkou iluzí.
Konstelace nádherně dovolují prožít zážitek Jednoty, ale nejprve musíme uvolnit svoji energii ze zápletek v rodinném systému skrz přijetí, úctu a vděčnost. Pak síly, které nás dosud brzdily na naší cestě, nás začínají podporovat a milovat.

Přihlášky: rtomanec@seznam.cz, M:736205756
Jídlo vlastní a zdravé jógové se dává na společnou tabuli.
Cena: 500 Kč
účast bez vlastní konstelace: 300 Kč
Záloha: 300 Kč po přihlášení zašlete na účet: 154205201/0300, zpráva: RK, Vs: č. telefonu
OTEVŘENOST, LÁSKA, ÚCTA, POKORA, VDĚČNOST, PŘIJÍMÁNÍ, POUŠTĚNÍ otevírají dveře do nového šťastnějšího života, života v JEDNOTĚ SE VŠÍM, co je i není. Otevírá cestu k vlastní ENERGII, kterou můžeme začít vnímat, někdy poprvé a začít žít.

Kontakty: rtomanec@seznam.cz, M: 736 205 756

Šrí Brahmam v Praze

27. května 2012 v 19:26 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Od 21. července můžeme meditovat a pátrat po vědomém spojení se svým skutečným Já spolu s žákem a pokračovatelem velkého učitele Šrí Ramany Maharšiho z Arunáčaly, Šrí Brahmamem z Indie, z Tadpatri, ášramu Šri Ramany Maharšiho, jenž založil a vede. Tuším, že v této linii je probuzená a vede náš region k probuzení Marcelka. Od 21. července do 2. srpna. V neděli v 10h ráno a večer v 18h a ostatní dny večer. Satsang a požehnání. Promluvy, při kterých se naslouchá a medituje anebo přímo medituje ve sledování vnitřní Energie hlouběji k čistému Pozorovateli, čistému Vědomí Já. Ten prožitek je neskutečný a po pár letech - řekněme tak 5ti až 10ti ( :-) ) to v jeho přítomnosti krásně naskočí a je vždy úžasným zážitkem, jak žívot poté a v tom až zázračně běží.
Brahmam: "Odevzdejte se Božskému Já a hned cestujete životem první třídou!" Pod to se stoprocentně podepisujeme. "Vzdáním se končí vaše povinnosti a Átman (Božské Já) sám přebírá vaše povinnosti a dohlíží na váš život." Yes, it, is. Je to tak. "Vaše povinnost je pozorovat mysl, mít pozornost upřenou na Já a váš život se stane povinností Boha." Po deseti letech meditací pochopíte, co tím myslí...:-)
Po, čt a další Po je volno. ZŠ, Bílá 1, Praha 6, Dejvice, metro Dejvická a cestou k Národní technické knihovně, a dál to každý musí najít...:-) (Cimrmann - Svěrák)

Více www.brahmam.net


"Skutečná rozmluva mezi dvěma srdci je Ticho," Ramana Mahariši Nádvoří Šrí Ramana Maharshi ášramu v Tadpatri, u Šrí Brahmama. Na lavičce Martin. Ve stínu za lavičkou prasátka, na stromech opičky a uprostřed nádvoří leží kráva, inu idylka Indie...:-)

Setkání s Marcelkou v Dobré, 26.5. Celodenní

27. května 2012 v 13:26 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Rodina duší se opět sešla při veliké oslavě přítomnosti a také učení a sdílení. V Dobré (v) základní škole. Když si otevřete srdce, jste doma. Jste doma s lidmi, kteří si otevřeli své srdce a s nimi se také cítíte jako ve své rodině. Je to víc než fyzická rodina, ale dostat se k ní je možné jen skrz úctu a respekt ke všem členům fyzické rodiny, pak je možno ji překročit a vystoupit z jejich omezujících vazeb, které určují osud a brání životu v Jednotě, ačkoli paradoxně, také nepřímo k němu vedou!
Těžko zážitek takového setkání popisovat, lze to jen prožít, procítit, je to vždy velice osobní a vnitřní, nelze to předat. Zavřený pozorovatel, pozorovatel s povrchním vnímáním, by jistě řekl, "seděli tam, smáli se ničemu a nic se tam nedělo, úplná blbost." Ale z tváří lidí bylo možné číst, nakolik je setkání obohacuje.


Děti meditovaly u "švédské podlahy"

Mnozí lidé po takovém setkání skutečně prožívají stavy Jednoty a hlubšího chápání. Je to přirozené a nemusí se moc dělat, krom toho - nejtěžšího - být opravdu duchem přítomen, tj. držet si svoji pozornost. Je to mnohdy únavné, často pro lidi únavné, protože ještě nemáme pozornost samo sebou, nestali jsme se jí, takže ji někdy musíme násilím držet v přítomnosti. Ale ta odměna, ten prožitek "bohatství přítomného okamžiku", bohatství toho, co jenom je a že my jenom jsme, jak to vyjádřit. A pochopení pro své osobní životy, co změnit v nazírání, v názorech a jednání, aby to bylo častěji a déle a nejlépe pořád v našich životech. To je výsledek těchto setkání - seminářů. Jak se děje tento proces? Jsme ve společném mentálním poli po nějakou dobu, v přítomnosti člověka, který žije v otevřenu, tímto se všechny ostatní individuální mysli pomalu slaďují s tímto převažujícím mentálním stavem. A když se pár lidí rychleji "naladí", ostatní se taky rychleji ladí, protože energie takového společného pole se zase ještě zvýší a zintenzivní. Každému pak poučení přichází z nitra, protože každý si nosíme svého mistra uvnitř s sebou. V tomto otevřeném vnitřním prostoru, jej najednou můžeme vnímat a "slyšet"!


Tančilo se, smálo se

Utkvěly mi věci o strachu:
Marcelka vyprávěla, jak se ji kdysi strach zjevil v podobě odpudivé postavy, a jak do ní vstoupila a ona se rozplynula, strach definitivně zmizel. Vždy lidem říkám, ať chodí do toho, čeho se bojí, aby prožili, že nic, že strachu dávají sílu jen jejich představy, jinak nemá žádnou sílu a opakovaným procházením tímto zážitek, nakonec strach ztratí veškerou moc (vašich představ) a rozplyne se. Ve skutečnosti uměle udržujeme život jakékoliv emoce, svými představami, svoji pozorností! Dejte pozornost jinam a ožije toto. Dejte pozornost Přítomnosti, Vědomí samotnému a bude "růst" ve vás uvědomění tohoto nádherného Vědomí. Budete-li stále věnovat pozornost - hloubat o tom, co vám škodí, bude to růst! Taková je přirozenost!

A hurá na jídlo

Taky skutečný příběh o pálení čarodějnic. Ukázka, jak se minulé životy prolínají s přítomným a vše se děje v Přítomnosti. Jak se zachovat a uvolnit zakonzervovanou starou energii! Prostě zůstat v klidu, otevřený, uvolněný v přítomném okamžiku a dovolit, ať se staré věci vyčistí silou čistého Vědomí. To je naše pozornost bez úsilí, čisté Vědomí. Vědomí je vše a vše je Vědomím, jak už konečně dokazuje i moderní kvantová fyzika. Kvanta: Elementární, základní, nejmenší částice se projevují jako vlny i částice zároveň. Vlna, energie Vědomí i svět zároveň, pochopili jste? Ne? Tak meditujte dále až to zažijete! Hmota je jen tam, kam se díváme, jinak je jen vlnou, vibrací Prázdnoty, možností, všemi možnostmi najednou!

A taky nechyběla meditace smíchu, ani meditace v Tichu po smíchu a smích v Tichu.

Další setkání:
ZUŠ Frýdek, 15.6. 18h.
Kulturní středisko Karviná, ul. Kosmonautů. 8.6. 18h
150 Kč
28. 7. celodenní, 8,30, Dobrá, ZŠ. 300 Kč
"Společně na cestě Sebepoznání", Morávka, Penzion u Přehrady
25.10.-28.10. Čtvrtek 18h - Ne 16, 17h. 2 270 Kč

A pozor:
První výlet s Marcelkou do hor, nádherným, pohádkovým údolím říčky Ráztoka asi na Kotař anebo Ropičku.
Sraz v 10h na posledním parkovišti v Komorní Lhotce, na konečné autobusu. 21. 7. V sobotu.

Jak začít vnímat štěstí

27. května 2012 v 12:27 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Konečně jsem si přečetl v magazínu LN, že už více lidí pochopilo, jak je to se štěstím, že absolutně není závislé na vymoženostech "moderní" doby a materiálním zabezpečení jakbysmet. Když jeden reportér pobýval v Africe, tak si konečně všiml, že ačkoli ti lidé nemají ani pořádné šaty, dost jídla a vody atd, tak jsou přesto spokojeni, ba co "horšího", působí šťastným dojmem! Přesně jako když jsem přijel do Indie poprvé, neviděl jsem chudé, viděl jsem bohaté! Dospělé i děti, jak sedí vedle svých přístřešků na asfaltu v kruhu, kolem nějaké nakreslené hry křídou a náramně se baví a smějí se. Viděl jsem v Indii bohaté a spokojené žebráky - i chudé žebráky velkoměst, pochopitelně... - a vidím mnohem více chudých lidí u nás, žijících v nadbytku! Něco se totiž musí změnit v hlavě, ve vnímání, tedy ve vědomí, aby člověk byl šťastný anebo nešťastný, ne v hmotných věcech. Výzkumy ukázaly, že lidé, kteří vyhráli milion dolarů anebo ti, kteří hodně ztratili byli za rok s mírou svého štěstí tam, kde předtím. Tzn., pokud neudělali změnu ve své hlavě, nic se v jejich životě nepohlo ani miliony, ani jejich ztrátou, či ztrátou zdraví. Ale přecejen je mnoho těch, kteří něco ztratili a pochopili a začali šťastně žít, ale nikdo, komu by bylo štěstí dáno.
Ta změna je vlastně velmi jednoduchá, jde o to, TEĎ, okamžitě, si uvědomit, vidět a cítit štěstí a spokojenost v tom, co právě jsem a mám a co mohu. (Mohu vždy nesmírně mnoho!) Ale odvalit předsudek svůj a zejména okolí, jak by mělo štěstí vypadat, a kdy teprve můžu být šťastný, vyžaduje velkou odvahu i sílu!
Ale co dělat konkrétně?
Zastavit rozlišování, skákání pozornosti, zastavit vědomí a držet je na uvědomování toho, co si právě uvědomuji (zase ta meditace, já se jí snad nezbavím...). Co se pak stane? Když mé vědomí zůstane v klidu? Začne se rozšiřovat a já začnu zažívat hlubší vjemy. Jaké jsou? Naplňující jsou. Jemnější jsou. Začne něco jemnějšího vstupovat do mého uvědomování, začnu z toho cítit víc radosti, svět se jakoby rozsvítí a zkrásní. Ze mně ve skutečnosti vytryskne ta krása a já ji vtiskuji do světa, který vidím... Takto vás postupně Něco začne životem nést a naplňovat. To je to pravé nebo skutečné "štěstí". Protože to není chvilkové, ani to není euforie, ale nemůžete se neradovat anebo cítit bez lásky. Tak jako ti lidé v Indii, většina znich, anebo mi tak alespoň připadají, když si večer klidně lehnou tam, kde právě jsou a spí. A ráno si na tom místě vesele povídají a začnou prodávat nějaké ty drobnosti.


Tady to není sice v Bombaji ve slamech, ale v turisticky navštěvovaném Thiruvannamalai, tedy realtivně bohatém městečku, ale obrázek hrajících si lidí a dětí je všude podobný.

Meditace v horách

15. května 2012 v 8:39 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Energetická síla hor je tu pro nás a pomáhá nám k poznávání svého Já. Udržuje nás vyšší energetické hladině, proto se na horách cítíme tak dobře a vracíme se nadšení. Naše cesta, cesta Slunce Arunáčaly, je cesta meditací na vědomí Kdo jsem Já. Je to cesta, na které spojujeme pobyt v horách, sport v horách s každodenní meditací a s každodenním životem. Hory nám pomáhají spojovat se svým Já, vedou nás k pochopení a prožívání Jednoty a nabíjejí vysokou energií, kterou lze prožívat jako nesmírný (vesmírný) mír, blaženost a vnitřní čistotu.

Grosse Priel, 2515m, Totes Gebirge, Hinterstoder

Hory nás spojují s vnitřní Silou, nabíjejí nás vnitřní Silou, která je spojená s Pokorou a Klidem, hory nás otevírají vnímání vnitřní krásy a rozšiřují naše vnímání vůbec. Hory nás učí o Jednotě, těžko se vše zachycuje slovy, buďte otevřeni a pozorujte a Hory vás povedou. Hory nás vyživují pránou a ukazují, jak se nabíjet. Je úžasné vstoupit do jejich aury a cítit, jak nás Duch hory prostoupí a nese. Doslova se vznášíme a pohyb je lehký.


Postalmklamm, Weissenbach

Meditace s Marcelkou

15. května 2012 v 8:22 | Alžbětka |  Marcelka
Vážení a Milí

V pátek ve Frýdku na
"Setkání s Marcelkou"
proběhla domluva,

že se propojíme soustředěním do Nitra
můžete si pomoci otázkou "Kdo jsem JÁ"


Ráno v 9,00
Večer v 20,00
každý den