Červenec 2012

S Marcelkou na horách

22. července 2012 v 5:13 | Slunce Arunáčaly |  Marcelka
21. července, údolí Ráztoky, Komorní Lhotka, parkoviště na konečné. Déšť,liják, zatažená obloha, třicet lidí, smích... Vyrážíme pomalu cestou kolem potoka a restaurace V zátiší na chatu Ondráš na Godule. Pláštěnky, deštníky, ale krásná atmosféra, energie proudí, je to silně cítit, jde se lehce a s radostí. V polovině kopce déšť končí - to bylo jen pro ty, kteří nemají dost důvěry - dokonce se na chvíli ukazuje slunce. Sedíme pod přístřeškem u chaty Ondráš, někdo jde dovnitř a dává si pivo a jídlo. Marcelka s Romkem zůstávají venku. Sem tam znovu poprchává, ale už neprší moc. Udržuje se zataženo. Příběhy, uvolněnost, vnitřní stavy Bytí...mír, blaženost, lehkost a rozprostření uvnitř... Venku chladno. Pokračujeme na Ropičku, další tři nebo čtyři kilometry, krátká zastávka a pokračujeme lesem na mystický Kotař, 810 m. Terasa. Nádherný výhled na Lysou, je zataženo, ale mraky jsou už vysoko... Zas nemám foťák. Jsme tu popáté za poslední rok a vždy zapomenu foťák. Energie mi tady nedovoluje "krást" sobě i lidem Přítomný okamžik...
Zbylo dvacet lidí. Příběhy, blízkost duchovní rodiny, sblížení uvnitř díky Duchu hory, přírody a společné vizi, společnému cíli, kterým JSME. Sestupujem nádherným smíšeným lesem do údolí. Pozoruji nádherně vodou vybarvené kmeny buků. Rozhovory. Mocná přítomnost uvnitř, jen se naladit, vlastně se nejde v blízkosti Marcelky nenaladit anebo přímo vypnout z vnitřní moci Přítomného Okamžiku. Rozjaření na parkovišti, veselé loučení a objímání. Trička. Jééé, my tu máme taky tričko! Zase jeden nádherný den. Spolu. Se Sebou. S Marcelkou. A nekončí ještě.
Jedeme do čajovny v Třinci na Pavla Vanka. Pavel už přibral do repertoáru sitár, to je nástroj duše, nic ji nedovede tak rozeznít jako toto... Koncert je pestrý. I bratr Jakub se smyčcem na elektrickou kytaru vytváří úžasné zvuky a do toho mystický text mluvený zvučným ženským hlasem. Mocný prožitek po těch horách.

Na závěr meditace, jak se rychle otevřít vnitřnímu vnímání, jak otevřít brány do Vědomí...:
Znovu musíme oprášit tatíčka Tomáše. Ne nadarmo tady přišel, aby nás učil před rokem 2000 a 2012, aby nás na tento příchod nových energií připravil. Je nutné mocně uchopit svoji pozornost a vložit do nitra páteře (sušumny) a nadechovat mentální ómmm na konci páteře, vést ómmm na vrcholek hlavy a vydechovat mentální ómmm zase dolů, vnitřkem páteře, sušumnou, na dolní konec páteře, do muladháry. Začátečníci 14 x, pokročilí 21 x. Vnitřní prostor se po každodenním vytrvalém cvičení zaručeně otevře. ("Vejdete-li do nitra sušumny, to, co zazáří, je jedině Átman - Nadjá, říká Maháriši." Eduard Tomáš) Pak už jen pozorujete své nitro, nothing else. Anebo ještě vejdete hlouběji - pootevřete ještě více bránu tak, že vstoupíte pozorností do duchovního srdce. Mírně vpravo od středu hrudi, kde začíná prsní oblouček, dva palce od středu hrudi ("kam mimoděk položíme ruku, když řekneme "já"," radí zase milovaný tatíček Eduard). Vejdeme tam, držíme se zuby nehty tam a pozorujeme zde nádech a výdech. Můžeme si pomoci: Nádech "já", výdech "já". To už je ale jen pro pokročilé a velmi pokročilé. Ale možná jimi jste už na začátku, to člověk nikdy neví...:-). To se pozná tak, že zde udržíte pozornost. Když ji zde udržíte, a jednou se vám to určitě povede, brána se vždy alespoň pootevře a vy "zažijete nesmrtelnost, to vám garantuji, přátelé..." (Eduard Tomáš). Brána se otevře anebo pootevře a do vás, tedy do vašeho mentálna, se doslova vylije mír a blaženost a vnitřní prostor se rozšíří. Jste v klidu a míru a je to najednou tak snadné a samozřejmé... Jste doma. Zkušení vstupují v meditaci hned do Duchovního srdce a jím do Srdce. Do otevřeného prostoru, Bytí...
Ómmm Tat Sat Ómmm

Koncert bratři Vankové v Třinci

11. července 2012 v 11:46 | Slunce Arunáčaly
Čajovna v pohodě, Třinec - Terasa, u Alberta, So, 21.7. 19h.


Pavel a Jakub v Oldřichovicích, v Óm Arunáčale

Zveme Vás na koncert Pavla a Jakuba Vankových. Kytarová iprovizace spolu se zvuky didgeridoo, djembe a dalších rozličných nástrojů Vás bude jistě inspirovat ke společnému jamování po koncertu.

Vstupné 30,-

Království nebeské

11. července 2012 v 5:16 | Slunce Arunáčaly

"Moje království není z tohoto světa," říkám si, když se nořím do míru a ticha vnitřního světa.

Lienzerské Dolomity, Kleine Laserzwand 2568m, dole Karlsbader hütte u jezera.

Když proniknete svým vědomím, vědomou pozorností, do svého nitra, už nikdy nemůžete být nešťastní. Objevíte vnitřní prostor plný míru, radosti i živosti a po nějakém čase opakovaného vnitřního soustředění tento prostor neustále v sobě zažíváte, vnímáte. Pak ať se děje ve filmu vašeho života cokoliv, nemůžete být z toho trvale smutní. Vidíte, že vaše "království není z tohoto světa," jak trefně poznamenal Kristus a těšíte a jste nadšeni ze života dál! Hory, panenské vody a osvícené bytosti tento prožitek umocňují a usnadňují. Neboť tam Království nebeské zůstalo neposkvrněné a nezapomenuté. To jest energetické vibrace zůstaly na nejvyšší, na Zemi možné, úrovni.