Srpen 2012

Marcelka, nová setkání

16. srpna 2012 v 6:48 | Markétka
Ahoj, 21.9. 2012 bude povídání s Marcelkou v Ově, ve Vivě, info mám na facebooku. 5.10. v 17h bude povídání v Třinci v ZUŠ prosím rozešli info budu ráda za pomoc Objímám Pěkné dny
Markétka Kukuczková


A nějaké motto na dnešní den?

Vracejte se k přirozenosti a přírodě, učte se tam znovu pobývat i spát, zvlášť nyní v teplém létě; a budete šťastni. Už vidíte, že "moderní" společnost vám to nedá, žádná z těch věcí... Seberte se, vylezte na nejbližší kopec a pozorujte západ slunce...Pozorujte ho ze srdce, zevnitř, z ticha mysli! ... Ta síla ztišující se přírody To ve vás otevře...

Dösener Tal, Mallnitz

Pěstujte skromnost potřeb a síla Ducha a pocit štěstí ve vás poroste. Musíte jít přesně opačně, než vás tlačí společnost. Všichni mí přátelé, kteří došli k vnitřnímu naplnění, šli tak.

Voda v bazénu vás nenabije, jděte k pramenům a ponořte se do nich, do bystřin a bude vám to jasné...


Venediger Gruppe, Innergschloss, Rakousko

Hory, hory a hory vás zavedou do Nitra a ukážou poklad ve vás.


Säuleck 3 086 m, Ankogel Gruppe, Dosener tal

S Brahmamem v Praze

2. srpna 2012 v 16:03 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Přelom července a srpna jsme trávili v poli Ticha a Míru se Sri Brahmamem z adpatri v Indii, následovníkem Ramany Maharšiho z Arunáčaly. Co napsat? Hluboké vnímání skutečného Já, které vždy spočívá v tichu a míru sebe sama, v plnosti života v přítomném okamžiku, v tichu za myšlenkama a vším osobním. Mohli jsme přímo cítit, co to znamená, být splynutý se svým pravým Já prostřednictvím Šri Brahmama.


Za Šrí Brahmamem jeho syn Mahéš


Chvíle po rituálu požehnání

Šest lidí sedí na židlích před Brahmamem, který se posouvá od jednoho k druhému a setrvává několik minut plně ve Vědomí bez myšlenek. Pro ostatní velká příležitost načerpat vnitřní energii Jáství a prohloubit svůj prožitek skutečného neomezeného Já, Vědomí. Těžko přibližovat nepopsatelné. po pěti letech intenzivních meditací na otázku "kdo jsem Já?" budete vědět..:-) Ale jinak to nejde, bez práce nejsou koláče. To nejcennější se nejvíce ukrývá. Proč? Protože tisíce let jsme chtěli něčeho dosahovat, a tak jsme se mentálně uzavřeli a zahalili závojem prožité emocionality a mentálních zvyků, přes který nejsme schopni zachytit svou pozorností štěstí a mír naší pravé skutečnosti, našeho pravého Já Jsem.


Začátek požehnání, ticho

A klid v přírodě Tiché Šárky, kde jsme trávili volné chvíli


V hladině vody se klidně zračí Přítomnost, Já, kdo může doufat, že ji jednou popíše...