Únor 2013

Moment pravdy

22. února 2013 v 16:26 | Radek Botoš |  Cesta poznání

Moment pravdy

(Není to sice ode mne, ale rezonuje to se mnou, našel jsem to v poště... Slunce)

Nic v tomto blogu nemusí být pravda. Ale co kdyby byla?
čtvrtek, 21. února 2013

Začni tam, kde jsi
Zastav se na chvíli a pozoruj, kde jsi. Jaké předměty jsou kolem Tebe? Jsou nablízku nějací lidé? Slyšíš nějaké zvuky? Honí se Ti v hlavě nějaké myšlenky? Pokud ano, všechno nasvědčuje tomu, že jsi uprostřed svého diamantového pole, vždycky jsi byl/a.

Možná, že chceš ve svém životě něco změnit, ale vypadá to, že cílový stav je daleko. Zatím na něj nedosáhneš, nebo ani nevíš, kde přesně leží. S velkou pravděpodobností je to kvůli tomu, že ignoruješ svojí současnou pozici. Právě v tuhle chvíli už totiž někde jsi. A Tvoje současná pozice je jediná, ze které se můžeš dívat, ale také vydat na cestu.


Pokud si dovolíš uznat, kde stojíš, pravděpodobně hned vzápětí začneš taky vidět. Nejde se totiž koukat z místa, na kterém nejsi. A když se Ti začne vracet zrak, vem do ruky svůj mobil, otevři seznam a prohlédni si všechny svoje kontakty. Kolik lidí tam je? Co všechno umí? Co by společně s nimi šlo dělat? A kolik lidí asi tak znají oni?

Až položíš svůj telefon, koukni se na svůj stůl, jestli tam najdeš tužku a papír. Jsou tam? Výborně, máš na stole nástroj, skrze který přišla na svět většina Tvejch oblíbenejch věcí. A většinu věcí kolem Tebe vymysleli lidé jako jsi ty.


A teď něco řekni nahlas. Nebo něco zakřič, kdy si to naposledy udělal? Tohle je totiž způsob, kterým svoje myšlenky a pocity přenášíš na druhé a můžeš je tak zapojit do svojí vize. A pokud je dost silná pro Tebe, bude pravděpodobně silná i pro ně.

Možná už začínáš vidět, že všechno, co v týhle hře může způsobit rozdíl, už máš. Začni tam kde jsi, s tím co už umíš. A pokud budeš pro své sny potřebovat něco dalšího, posbíráš to po cestě - leží to přímo na ní. Jen nehledej zkratky, minul by si tak lidi, znalosti a dovednosti, které leží na Tvé cestě. Není to zkratka k Tvému cíli, je to cesta jiným směrem a leží na ní věci, které možná ani nechceš.

Začínáš to už trochu cítit? Přestaň to na chvíli číst a koukni se na svoje ruce. Zvedni je hezky do vzduchu a zavrť si prstama. To je Tvůj další nástroj, vidíš, jak Tě poslouchaj? Co by mohly vytvořit, kdybys je nechal pracovat na tom, co Ti dává opravdu smysl?

A pak je tady spousta různejch povídaček o tom, že ještě nemáš všechno, nebo že ještě neni ten správnej čas. A jejich magie spočívá v tom, že upoutá Tvojí pozornost a ty si pak nemůžeš všímat toho, co už máš. Je to jednoduchej trik, ale pořád docela frčí!

Proto sem přišel s touhle výzvou. Věnuj pozornost sobě a svým zdrojům, který už máš. A demonstruj jejich sílu tím, že se dáš rovnou do akce. Není potřeba se nějak přesvědčovat, nebo zakládat kluby pozitivního myšlení. Nějaká část v Tobě na tyhle kecy kašle, chce se dát totiž rovnou do akce, tak koho takový cinty zajímaj ...
(Slunce Arunáčaly jen dodá, že není třeba žádné velké akce, jen udělej, co chceš udělat a co tobě i druhým udělá radost...)
www.momentpravdy.cz


Vhledy

21. února 2013 v 14:07 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Když kráčíte přírodou a necháte ji na sebe působit, vnímáte své nitro a vnímáte i přírodu, její barvy a zvuky a nejste přitom ztraceni v myšlenkách, mohou se ve vašem nitru objevit takzvané vhledy. Vhledy do podstaty vašich otázek, vašeho problému, s kterým se potýkáte, a který vás trápí. Podmínkou však je, vypěstovat si vnímavost ke svému nitru a mít jako samozřejmou praxi utišování mysli, tj. praxi odtahování pozornosti od myšlenek směrem k tomu, co myšlenky vnímá. Stačí vlastně udržovat svoji pozornost na dechu v hrudi nebo prostě v těle. Někdy je dobré udržovat pozornost na představě dechu uvnitř páteře. Tím se objeví mezi vašimi myšlenkami prostor a díky tomuto prostoru, si můžete všimnout, že se ve vaši mysli objevilo něco nového, co vás rozzářilo jasným pochopením, prostě se objeví vhled.
Vhledy jsou nádherné a přichází nečekaně. Potřebují totiž, abychom byli zcela uvolněni, bez jakýchkoliv představ. Když se objeví vhled, inspirace z nitre, úplně se rozzáříte a jste úplně šťastni. Z takové "blbosti", že brouzdáte lesem sami a občas se zamyslíte nad nějakou otázkou a najdenou "To" víte, vás úplně rozzáří. Ačkoli mohu jet autem anebo autobusem, často jdu do města i zpět raději pěšky. Jednak člověk může prožít opravdu krásné okamžiky a krásné setkání, protože koho máte potkat, tak se objeví i v lese a je pak otevřený a setkání má neopakovatelné kouzlo. No a přichází vhledy. Hodně mi to pomáhalo v prvním partnerství, v kterém jsem se dlouho neuměl orientovat a často byl v koncích, jak dál, tak mi to na těch procházkách často přicházelo a bylo to úplně jasné.
Např. jednou, to jsem byl hodně zoufalý (je to tak deset let), mi přišlo: "Musíš žít jako blázen, který pořád všechno (z minulosti) zapomíná!" A raduje se a těší každý den znova a znova! Na to, co přichází a z toho, co přichází. Vidí každý den svého partnera nově a nově se na něj těší, bez ohledu na to, co si zase včera řekli a udělali. No, to mi tehdy nesmírně pomáhalo, když jsem ještě neznal praktická řešení... Protože díky tomu někdy opravdu přicházely krásné dny s partnerem, bez ohledu na vzájemné odlišné vnímání života, a které jsem si nepokazil nějakou snahou si vzájemně vysvětlovat včerejší konflikt. Protože takové vysvětlování nikdy nevede k řešení. Partner má prostě právo na svůj pohled a my také. Ony se nemusí schodovat, abychom žili v míru.

Srdce jezera Dössener pod Säuleckem v Ankogel Gruppe
Ještě dříve, v době, kdy jsem procházel hlubokým přerodem a přebýval na svém dně, se ve mně objevil klíčový vhled, ačkoli jsem ještě tehdy nevěděl, co to je. Je to více než dvacet let dozadu. Objevilo se ve mně: "Jsi jediný, kdo je zodpovědný za své štěstí!" Opakuji, jsi jediný, kdo je zodpovědný za své štěstí! Já jsem to tehdy pochopil a pocítil vděčnost za to, že jsem mohl poznat svoje dno a nekompromisně jsem začal žít a dělat opravdu to, co jsem chtěl. Naprosto sobecky, vzhledem k názorům druhých. Přestaly mě úplně zajímat. Nebylo to žití na úkor někoho, ale naprosto navzdory očekávání mé rodiny. Do pár měsíců se můj život naprosto obrátil. Začal jsem žít beze strachu a naprosto bezestrachu jít svou cestou, protože své dno už jsem znal, už jsem tam byl, tak co více by se mi mohlo stát? A paradoxně, světe div se, ačkoli jsem šel proti všem zvyklostem, tak i finančně a existenčně se mi dařilo líp a líp. Přestože si spousta přátel myslela, že jsem blázen, že si ve dvaceti šesti letech dovoluji takhle žít a odmítnout stálé zaměstnání atd. Dnes samozřejmě už vím, že pro Srdce není žáden problém postarat se o vaši existenci, když naopak vy se postaráte o to, aby Ono se mohlo ve vašem životě projevit. Šel jsem za svým srdcem, za svým posvátným snem, a dělal jsem prostě jen to, co jsem v hloubi duše cítil, že chci, a co mě nabíjelo.
Pak už bylo vše jednodušší, protože to základní už bylo pochopeno. Ale objevovaly a objevují se další vhledy, které mě učí moudrosti, což je pomalá, ale nádherně objevná cesta. Stále se učíme anebo můžeme učit a je to moc krásná hra, protože zároveň naše vědomí už vše umí...
Například jsem tak jednou před pár lety kráčel lesem a ve mně se objevilo: "Všechno už máš teď!" A to bylo už v poslední době, takže jsem okamžitě rozuměl, protože vhledy chodí ve zkratce a bez vysvětlivek, není zde možné bez naprostého zkreslení vysvětlovat význam vhledu. Všechno už máš teď! Tehdy jsem ještě neměl naplňující partnerství, takže něco v osobnosti evidentně chybělo, ale přesto jsem se ihned začal smát, protože jsem jasně věděl, že to tak je, že všechno už mám TEĎ!!! Bylo to moc krásné a už jsem tehdy podle toho víceméně žil, ale musel jsem si to připomínat. I nyní si to rád připomínám, protože mysl ráda utíká a začíná něco kombinovat, co ještě nemá. I ty, čtenáři, všechno už máš teď! Když si to jasně procítíš, musíš se začít smát a cítit, doslova cítit, jak jsi spokojený a šťastný, protože si konečně dovolíš vnímat a přiznávat, že všechno už máš teď. Samozřejmě, že tehdy už byl člověk připravený, ještě musel učinit určité pochopení, a pak takřka ihned přišla nabídka naplňujícího partnerství a k němu vhled. To vás asi bude zajímat, jaký s tímto partnerstvím přišel vhled, protože se vás to taky může týkat. Přišlo mi: "Můžeš to mít (naplňující vztah založený na lásce), ale musíš to dokázat vzít se vším." Znamenalo to, přijmout partnera s veškerou minulostí a problémy, které z toho vyplynou a partnerství s celou svou zátěží, s celou svou karmou. A já jsem tomu tehdy řekl, "ano". Protože jsem věděl, že všechno to trápení mě a nás ponese k Lásce. Taky jsem dostal na výběr, mohl jsem si to zlehčit a mít jen přítelkyni a nijak moc neměnit svůj život, ale za cenu toho, že hlubokého partnerství nedosáhnu. Pro mě byla volba jasná a nelituji ani náhodou, ani náhodou. I když zpočátku to bylo nesmírně, nesmírně těžké... Byla tam ohromná láska, ale zároveň i ohromné těžkosti...Kdybychom se byť jen na chvíli zastavili a něco si chtěli zlehčit, od něčeho utéci, tak už to nemáme.
Další vhled, o který bych se tady mohl podělit - protože o některé vhledy se nedá podělit, některé jsou jenom v tom, že v tu chvíli to jasně vím, ale nemůžu to ani uložit do paměti, protože to nejsem schopen dát do smysluplných slov, takže jen musím věřit, že duše to slyšela, a že se tím dokáže řídit i bez mého vědomí za pár dní - a nemohl, protože se mi to už zavřelo, je toho už asi moc. Takže to ukončíme, pro vás jsou stejně nejdůležitější vaše vhledy, a někdy se k tomu třeba vrátím.
Aha, tak ještě jeden, jeden z dalších byl o bohatství: Bylo to něco jako, "Jsi neskutečně bohatý, pouze se dívej, všimni si toho!" To byl vhled pro druhé lidi, protože sám již jsem to věděl, už jsem to žil a učil se žít a stále se to učím žít, ale věděl jsem to již. Když prostě opustíte ty dětské iluze a naivní představy, jak má vaše realita vypadat - sami poznáte, že to jsou opravdu naivní představy, protože realita je vlastně už teď mnohem krásnější, než jakékoliv vaše představy o ní - a co musíte bezpodmínečně ještě získat, abyste mohli být spokojeni; tak si najdenou můžete všimnout, jaké bohatství už máte teď a jen ho dále objevovat, všímat si ho víc a víc a světe div se, ono bude víc a víc růst a krásněji růst, než jste si kdy představovali, ale také jinak, než si představujete. Ovšem výsledek bude stejný, prostě z toho budete šťastni a budete se cítit bohatí, protože ho najednou anebo postupně budete schopni vidět a vnímat... Pak pocítíte nehranou vděčnost životu a život vás bude obdarovávat víc a víc.
Jestli stále nechápete, podívejte se na malé děti. Když je necháte, za chvíli si něco najdou a jsou šťastné, ztratí se ve svém světě. Stačí je jen nechat být... Vám zase jen stačí nechat svůj život být..., nechat jej na pokoji...a jen mu dovolit, aby na vás pracoval, působil, aby vás pomalu obrušoval, to je vše. Vy se totiž nemůžete sami změnit, můžete se tomu procesu pouze vystavit, dovolit, odevzdat, odevzdat se životu a nechat se jim vést...

Setkání s Monfortem

18. února 2013 v 8:06 | Slunce Arunáčaly |  Pránická výživa

Další setkání s Henri Monfortem, šamanem, probuzenou bytostí, která již nejí "hmotu"! Moderuje Jarda Dušek ✼ 1.6. 2013 Bohumín kde: Městské kino Bohumín,
Studentská 871 kdy: 18 hodin
vstupenky: www.k3bohumin.cz

Sluneční akce v Třinci

11. února 2013 v 12:58 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Přednáška: Systemické konstelace

...jako cesta léčení svého nitra, osvobozování od starých a převzatých struktur
rodinného vědomí a odhalování svého přirozeného potenciálu pro naplňující
život...Jako odvaha dospět, říci ANO, DĚKUJI a oddělit se od minulého a jít vpřed sám svou vlastní cestou!
Rostislav Tomanec:
"Ústředním tématem všech přednášek a seminářu je Sebepoznání. Lidé si potřebují uvědomit, že dokonalí již jsou a porozumět, v čem jejich dokonalost spočívá a jak se jí nechávat ve svých životech inspirovat a vést."


20.02.2013 - 17.00h

100kc
Budova Přístavu dětství Jako děti...
Lesní 337, 739 61 Třinec
(Cesta ze starého města k zimnímu stadionu)


Více zde: http://www.vedomacesta.cz/o-nas/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz


26.2. 19h, čajovna Třinec-Terasa: Cesta na Arunáčalu - cesta k Sobě

CESTA NA ARUNÁČALU, CESTA K SOBĚ
Přednáška a promítání.
Spirituální putování do centra filosofie hledání, "kdo jsem já?", do města Thiruvannamalai pod horou Arunáčala v Jižní Indii a povídání o tom, co na této cestě do svého vlastního nitra může člověk nalézt a prožít. Uvnitř každého člověka leží bohatství, jakému není rovno, potenciál, který nemá ve světě srovnání. Jak tam ale vstoupit, jak je poznat? Vědomí je tou Ariadninou nití, která vás vyvede z labyrintu myšlenek ven na svobodu. Objevit a prožívat své vlastní bohatství, svou vlastní přirozenost, je nejkrásnějším darem života. Život se začne měnit sám, vy do něho nepotřebujete zasahovat, aby se změnil, nepotřebujete opravovat všechny ty "nemožné" lidi kolem. Proces vyžaduje pouze změnu vnímání sebe sama, změnu vnímání okolností svého života a všimnout si konečně tak jednoduchého faktu, že tu vědomí je.
A taky společné prožívání vnitřní radosti, míru a vděčnosti v přítomném okamžiku takovém, jaký je.
30 Kč
A setkání s Gaiou v dubnu, plně probuzenou bytostí z Německa:
18.4. 17,30h, Oldřichovice 522, rozc. Ke Karpentné. Nutné přihlásit: Rostislav Tomanec: 736205756 a email:rtomanec@seznam.cz


Kód návštěvnost

11. února 2013 v 12:55

<a href="http://www.toplist.cz/" target="_top"><img
src="http://toplist.cz/count.asp?id=1467450" border="0" alt="TOPlist" width="88" height="31"/></a>

Akce Marcelky 2013

8. února 2013 v 20:07 | Slunce Arunáčaly |  Marcelka
Místo
název akce
datum, čas
adresa
cena
MÍSTEK
POZNÁNÍ SAMA SEBE
16. 2. 2013 9:00-18:00 h
ZUŠ MÍSTEK, Hlavní ul. č. 11
300,- Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
22. 2. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
15. 3. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
MORÁVKA
SPOLEČNĚ NA CESTĚ SEBEPOZNÁNÍ
O smrti a životě
29. 3. 2013 od 18:00 -
1. 4. 2013 do 16:00 h
Penzion u přehrady
Morávka u Frýdku-Místku
2260,-Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
19. 4. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
DOBRÁ
POZNÁNÍ SAMA SEBE
27. 4. 2013 8:30-22:00 h
ZŠ Dobrá u Frýdku-Místku
sál nad školní jídelnou
300,- Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
17. 5. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
DOBRÁ
POZNÁNÍ SAMA SEBE
25. 5. 2013 8:30-22:00 h
ZŠ Dobrá u Frýdku-Místku
sál nad školní jídelnou
300,- Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
14. 6. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
DOBRÁ
POZNÁNÍ SAMA SEBE
29. 6. 2013 8:30-22:00 h
ZŠ Dobrá u Frýdku-Místku
sál nad školní jídelnou
300,- Kč


KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
20. 9. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
DOBRÁ
POZNÁNÍ SAMA SEBE
28. 9. 2013 8:30-22:00 h
ZŠ Dobrá u Frýdku-Místku
sál nad školní jídelnou
300,- Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
18. 10. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
MORÁVKA
SPOLEČNĚ NA CESTĚ SEBEPOZNÁNÍ
25. 10. 2013 od 18:00 -
28. 10. 2013 do 16:00 h
Penzion u přehrady
Morávka u Frýdku-Místku
2260,- Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
15. 11. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
DOBRÁ
POZNÁNÍ SAMA SEBE
30. 11. 2013 8:30-22:00 h
ZŠ Dobrá u Frýdku-Místku
sál nad školní jídelnou
300,- Kč
KARVINÁ
Setkání s Marcelkou z hor
20. 12. 2013 v 16:30 h
SOŠ OMO, budova Obchodní akad. Leonovova 1793/3, Karviná-Hranice
150,- Kč
DOBRÁ
POZNÁNÍ SAMA SEBE
28. 12. 2013 8:30-22:00 h
ZŠ Dobrá u Frýdku-Místku
sál nad školní jídelnou
300,- KčA zapište si nové stránky, které informují o všech akcích Marcelky: www.prozivot.ic.cz, provozuje a organizuje Irenka Štrbová.
Kontakt: Irena Štrbová (zajišťuje všechny akce)
tel.: 737 557 686, e-mail: irena.strbova@seznam.cz

Jsme tělem?

4. února 2013 v 13:46 | Joshi, www.zivotvpritomnosti.cz |  Cesta poznání

Jste opravdu uvnitř svého těla? - Rupert Spira


Naučili jsme se a převzali jsme běžné tvrzení, že jsme v těle, někde uvnitř v něm. Naše prožívání této teorii však neodpovídá. Ověřte si to svou vlastní zkušeností.
Jste opravdu uvnitř svého těla? - Rupert Spira
Tělo je obvykle považováno za obal z kůže, naplněný pevnými objekty jako jsou orgány, kosti atd. Nicméně zavřete oči a vnímejte přímé prožívání těla. Vnímejte plochu těla, kůži, a také 'vnitřek' těla, například tlak za očima.

Zakoušíme jeden pocit uvnitř jiného? Ne! Oba pocity jsou zakoušeny 'uvnitř nás', ve vědomé přítomnosti.

Je vlastně zajímavé pozorovat naši hluboce zakořeněnou víru, že zakoušíme tělo ve světě a mysl v těle. Naše jediná znalost o těle a světě je série pocitů a vjemů.

Podívejte se blíž na vaše prožívání a pozorujte, zda vůbec někdy zakoušíte pocity uvnitř jiných pocitů, vjemy uvnitř jiných vjemů. Jasně pociťujte, že tomu tak není a ani nebude nikdy možné.

Proto nikdo nikdy neprožíval tělo nebo objekty ve světě. 'Tělo', 'svět' a 'objekty', to jsou všechno pojmy "nalepené" na skutečnost našeho prožívání.

Stejně tak se podívejte na vlastní prožívání a tažte se, jestli jste někdy zakusili nebo vůbec můžete zakusit myšlenku uvnitř vjemu či pocitu. Ne! Je naší zkušeností, že nikdy nezakoušíme myšlenku, to jest mysl, uvnitř těla nebo světa.

Naše prožitky těla nebo světa se neobjevují v mysli. Ony jsou mysl.

Prožitek je prostě souvislá celistvost bez oddělených vnitřních nebo vnějších částí nebo entit, které by mohly být kdekoli nalezeny.

***

Poznejte jasně na základě vašeho momentálního prožívání, že to není kůže, v níž jsou umístěny různé vjemy, které nazýváme tělem.

Jinými slovy, vědomí je vaše skutečné tělo. Pozorujte jasně, že všechny pocity, které normálně považujeme za naše tělo, se vlastně volně pohybují v tomto neomezeném, neohraničeném prostoru vědomí.

Vědomí je skutečné tělo, skutečný 'obal' všech věcí a vše je vyrobeno z jeho průzračné, světelné substance.

Nicméně, co jsou vlastně tyto objekty, například tělo, které se zdají být obsaženy uvnitř vědomí? Pokud se ponoříme hluboko do pocitu váhy tohoto zdánlivého těla, najdeme zde pouze vnímání. Kolik vnímání váží? Nepřemýšlejte o tom. Není to teorie. Získejte vlastní zkušenost, zbavenou veškeré interpretace.

Vnímání nic neváží. Proto je to naše přímá a intimní zkušenost, že naše tělo je nehmotné. 'Váha' je koncept navrstvený na naši zkušenost myšlením.

Nyní se dotkněte něčeho pevného a naleznete 'dotýkání' a 'vnímání'. Jak pevné je 'dotýkání' nebo 'vnímání'? Jasně pozorujte, že tato 'pevnost' je také koncept přidaný k holému prožívání myšlením.

Nicméně, pokud budeme tvrdit, že objekty se objevují uvnitř vědomí, tak zůstaneme takzvaně jen na půli cesty. Přiznali bychom se tím k víře v existenci objektů.

Pokud však půjdeme hlouběji do povahy objektů, které se zdají objevovat ve vědomí, nalezneme pouze zakoušení, a zakoušení samo je nehmotné, průzračné a světelné
či vědomé. To jest, nalezneme pouze vědomí. Vědomí nalézá pouze samo sebe.

***

Setkání s Gaiou

4. února 2013 v 13:38 | Slunce Arunáčaly |  GAIA
TŘINEC
18. dubna, 17:30 - 20:30 h., Oldřichovice 522, 739 61 Třinec
cena: 350 kč za jeden večer, individuální setkání 1 200 Kc

Přihlášky: Rostislav Tomanec, e-mail: rtomanec@seznam.cz, tel: +420 736 205 756

Satsang s Gaiou, 2. října, v Hranicích na Moravě se nesl v duchu silné energie přítomnosti. Je to s ním vždy velmi působivé, není téměř možné v jeho přítomnosti zůstávat v mylšenkách.
Satsantg probíhá tak, že si k němu sednete na volnou židli a můžete sdělit svoji otázku anebo trápení anebo jen tak sedět vystaveni silnému energetickému vyzařování z jeho vědomí. Je to tak silné, že lidé se smějí anebo pláčí, aniž by bylo cokoli řečeno. Gaia klade otázky a mysl člověka pomalu ale jistě vede do přítomnosti, ve které se člověk začne cítit volně a svobodně. Energie léčí tělo i psychiku.
Gaia: "Lidé přicházejí, mají problémy, tak se těším, že mi ukážou něco, co nemám. Přijdou ke mně a řeknou, "teď to nemáme", že až potom. Jsem zklamaný, protože si svoje problémy schovávají jen pro sebe. Tak se jich ptám, kdy přijde potom? Odpovídají, že třeba zítra. A kdy to "zítra" přijde? Nikdy nepřijde. Se "zítra" se nikdo nikdy nesetkal, jenom s "dnes" a teď." Osoba s problémem se směje a je uvolněná. Gaia:"Žárlím na lidi, co říkají, že mají strach, protože ho taky nemám a taky mi ho nechtějí ukázat, že teď ho nemají, ale když přišli, tak ho měli. Zase si ho schovali pro sebe. A jak to je teď? - Teď máme klid. - A co pro ten klid musíte dělat? - Nic. - Přesně tak! Nedělejte nic, jen buďte a zůstaňte uvolnění. Mysl stále o něco usiluje, nechte ji být a všímejte si jen toho, že jste!"

Slunce: Když jsem seděl na židli naproti němu, tak jenom smích, smích, nezadržitelný se dral z hrudi. Stával jsem se Prostorem, který pozoroval mě i Gaiu. Absolutní klid a blaženost. Gaia se zeptal, " co proto musíš dělat?" - Odpověď: "Nic." - "Jasně, nemůžeš nic dělat, jenom zůstávat tak, tím, čím jsi. Jenom jsi a všímáš si toho, co jsi." Je to víc, než nějaký pocit štěstí, naprosté naplnění. Gaia hovoří a doporučuje neúsilí, jen si uvědomovat, co jsem? Ale mě stálo mnoho úsilí po léta, abych těď mohl sedět s Gaiou, nedělat nic a prožívat tak nádherně a bytostně vlastní štěstím zářící přirozenost.
Zadívejte se Gaiovi uvolněně, zato s plnou pozorností, právě teď, do očí a "uvidíte"...
Gaia je probuzená, osvícená bytost, žije ve stálé přítomnosti, ve Vědomí. Je osvícený v linii Šri Ramany Maharšiho, tzn., že i jeho vzor a učitel, s nímž se Gaia probudil, ctil Ramanu Maharšiho. Národností je Němec a žije v Německu. Satsangy vede po celé Evropě.

Gaia:

Esence, satsang a meditace

Esence je stále přítomná, léčivá existence Tvého vlastního já - osvobozená od strachu, nedostatku a nemoci. Satsang je pro mě pozvání pro všechny přítomné, aby poznali tento naplněný, léčivý prostor - esenci - beze strachu, jako přirozený stav bytí, a tím mohli prožít nekonečnou meditaci.
Meditaci bez cvičení a úsilí. Esenci jako to, co právě je. Satsang bez mistra a žáků.