Hovory s Bohem

25. března 2013 v 8:55 | Neale Donald Walsch |  Cesta poznání
Známe to, ale nikdy není marné si znovu připomenout...
Jste bytosti, které se skládají ze tří částí, ale většina lidí žije jen svým tělem. Po třicítce zapomínáte na svou mysl. Nikdo už nečte. Nikdo nepíše. Nikdo nevyučuje. Nikdo se neučí. Mysl je zapomenuta. Děláte, co můžete, abyste ji otupili. Televize, filmy, škváry. Ať už děláte cokoli, nemyslíte, nemyslíte, nemyslíte.

Takže většina lidí žije výlučně na tělesné úrovni. Živí své tělo, obléká své tělo. Většina lidí si už léta nepřečetla dobrou knihu - takovou knihu, z které by se něco dověděli. Ale všichni vyjmenují televizní programy na týden dopředu. Na tom je něco neobyčejně smutného.

Většina lidí nechce muset myslit. Volí si vůdce, podporují vlády a přijímají náboženství, která nevyžadují nezávislé myšlení.

"Usnadněte mi život. Řekněte mi, co mám dělat ?"

Většina lidí to chce. Kam si mám sednout ? Kdy mám vstát ? Jak mám salutovat ? Kdy mám zaplatit ? Co mám udělat ?

Jaká jsou pravidla ? Co si mohu dovolit ? Řekněte mi, řekněte mi, řekněte mi. Udělám to - jen mi řekněte co.

Pak začnou být znechuceni. Celý život dodržovali pravidla a dělali, co jim bylo řečeno. Co se stalo ? Proč to najednou nefunguje ?

Přestalo to fungovat, jakmile jste opustili svou mysl - nejlepší nástroj, jaký jste kdy měli.

Je na čase, abyste se opět spřátelili se svou myslí. Dopřejte jí potravu - je tak hladová.

Někteří z vás - nepatrná menšina - si uvědomují, že máte tělo a mysl. Své mysli si vážíte. Ale přesto jen málokdo z vás užívá víc než deset procent její kapacity.

A jestli si myslíš, že jen málo lidí si uvědomuje své tělo i mysl, pak zjistíš, že ještě méně je těch, kteří si uvědomují, že se skládají ze tří částí - z těla, mysli a ducha.
A přece jste víc než tělo, a víc než tělo a mysl. Staráš se o svou duši ? Uvědomuješ si ji vůbec ? Neubližuješ jí ? Vyvíjíš se nebo zakrňuješ ?

Je tvá duše stejně osamělá jako tvá mysl ? Staráš se o ni ještě méně ? A kdy se naposledy vyjádřila ? Kdy jsi naposledy plakal radostí ? Kdy jsi naposledy napsal báseň ? Hrál na hudební nástroj ? Tančil v dešti ? Upekl koláč ? Namaloval obraz ? Spravil něco rozbitého ? Políbil dítě ? Pohladil kočku ? Vyšel si do hor ? Plaval nahý ? Hrál na harmoniku ? Hovořil s někým až do rána ? Miloval se s někým dlouhé hodiny... na pláži, v lese ? Kdy jsi naposled hledal Boha ?

Kdy jsi naposledy zpytoval svou duši ? Kdy jsi naposledy pozdravil svou duši ?

Žiješ-li jako jednorozměrná bytost, jsi hluboce ponořen do záležitostí těla. Zajímají tě peníze, sex, moc, majetek. Tělesná stimulace a uspokojení. Jistota. Sláva. Finanční zisk.

Žiješ-li jako dvourozměrná bytost, zajímáš se o záležitosti mysli. Zajímá tě tvořivost, přátelství, nové myšlenky, nové cíle a osobní růst.

Žiješ-li jako třírozměrná bytost, dosáhneš konečně rovnováhy. Začneš se zajímat a záležitosti duše: duchovní totožnost, smysl života, vztah k Bohu, duchovní růst.

Jak dosahuješ stále vyšších úrovní vědomí, začínáš realizovat všechny aspekty své existence.

Vyvíjet se však neznamená odhazovat některé aspekty ve prospěch jiných. Znamená to rozšiřovat své vědomí a milovat všechny aspekty svého bytí."

HOVORY S BOHEM II
neobvyklý dialog
Neale Donald Walsch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama