Partnerství III, posvátná sexualita

13. března 2013 v 12:51 | Slunce Arunáčaly |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
Hned jak jsem napsal poslední článek o sexualitě, tak se mi dostal do rukou Drtikolův krásný text o ní. Chci vás jím potěšit. Je to ze skvělého, už zaniklého (málo lidí zajíma opravdová cesta k sobě), časopisu Dotek. Ukázka z Drtikolova deníku, věnovaného Elišce Jánské:

"Psal jsem, že člověk při každém konání má podat to nejlepší. Také při souloži má podat to nejlepší.. Spojení muže a ženy musí býti také umění.

Vždyť je to modlitba, vždyť je to mše svatá, kterou slouží každý člověk té obrovské bohyni - přírodě. Vždyť je to posvátné! Což není to božské, kdyžmuž dává ženě kus svého života, kus svého já a ona přijímá ten život s radostnou rozkoší, by ho vydala na svět s bolestí v určitý den?

Což není to modlitba, když těla muže a ženy chvějí se tajemnou rozkoší v těsném objetí, rty ve rtech, že dech jak jedna duše je?

Což není to vtělení božství samo, když zachvějí se obě těla prudkou křečí té tajemné rozkoše, když muž dává svoji šťávu života ženě, která ji v sebe přijme s radostnou rozkoší?

Což není ta sladká únava, ta agonie rozkoše lásky - klid duše po modlitbě?

Oh, přírodo - bohyně - nemohla sis krásnější úkon vymyslit, by lidé tebe uctívali, než objetí lásky. -

Ta mše svatá k přírodě, kdy bude čtena?

...

Něco jsem zde ještě nenapsal o sebepotěšení. Mnozí lidé to stále mají za něco méněcenného, co by neměli dělat, ale i to je posvátné, pokud je to činěno s láskou, jak dar božství samotnému, dar té nádherné erotické energie. Je to služba tělu, služba duši i služba vesmíru. Nejen potěšení v páru, I sám se člověk miluje s energetickým bohem, či bohyní, záleží jen na myšlenkách. Jak to provést, aby i tohle bylo modlitbou? Tak nejprve si krátce zameditujeme. Pak se pustíme příjemnou duchovní hudbu, abychom na tento rituál pozvali vesmírné bytosti. Upravíme si místo, aby bylo pěkné, přitažlivé. Pak pomalu, zlehka tančíme, vlníme se a věnujeme svému tělu i duši pozornost. A začínáme se hladit, celé tělo hladit s láskou a pozorností. Vnímáme energetický pohyb v našem těle, či vědomí. Pak se svlékáme a obdivujeme krásu těla, jak tvoří všechny křivky, zákoutí, údolí a tajné vchody. Nyní si můžeme lehnout a natírat vonným olejem, s láskou a klidem a radostí z potěšení. Hladíme se eroticky a postupně věnujeme víc a víc erotickým zónam. nergii nevybíjíme, nýbrž nadechujeme a vedeme dechem a pozorností do celého těla a do celé aury, tak se nabíjíme i nabíjíme prostor. Jsme plně vědomí a neztrácíme se v prožitku, držíme pozornost uvnitř a pokračujeme plynule dál až k vyvrcholení. Anebo se také můžeme učit zastavit se dříve, těsně před vrcholem a vnímat vnitřní orgasmus a vnitřní rozprostírání, rozvírání blažené energie. Ať tak, či tak, pokračujeme směrem k meditaci, uvolnění a chvíli ležíme bez hnutí a vnímáme jemný energetický prostor, který jsme aktem lásky vytvořili.
Vidíme, jak posvátná sexualita, sexualita s láskou a pozorností přirozeně vede k hluboké meditaci. Ale pozor, sexualita s láskou neznamená, že někoho anebo sebe milujete a někdo miluje vás. Sexualita s láskou znamená, že k ní přistupujete s láskou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama