Umění vztahů, doplnění přednášky

21. března 2013 v 12:56 | Slunce Arunáčaly |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
Doplnění po včerejší přednášce:

Partnerství naplněné láskou je vrcholem života a všichni po něm touží. Nemůže vám to být dáno, ani to nemůžete nalézt v někom, kdo najednou přijde, ale postupně to vytvořit. K tomu vám ve skutečnosti pomáhá každý vztah, protože brousí naše vědomí a rozbíjí naše představy, předsudky a obrany, prostě ego. Proto si musíte vážit každého vztahu, který jste měli a který máte. Kdo má stále v zórném poli jako cíl lásku, tak je dobře vedený k tomuto cíly, ačkoli cesta je trnitá abolí. Kdo není ochoten trpět, nést tuto bolest, nemůže ho láska zavést do své hloubky a otevřít se mu.
Šťastni jsou ti,l kdo partnerství mají, ať je zrovna jakékoliv.
Kdo si váží všech partnerů, rodičem tohoto pohlaví počínaje, nemá nikdy problém mít partnerství. Muž, který si váží všech žen svého života, počínaje matkou, a stojí u otce, nehledá v ženách náhradu, má vždy partnerství a naopak.
Nadřazování ničí vztah, jsme si vždy rovni, když se cítíte dál, musíte hledat, v čem je vám partner učitelem.
Toto naplňující partnerství není možná dosáhnout dříve, dokud neobjevíte anebo alespoň nehledáte lásku sami v sobě. Kdo ji objeví uvnitř, zažívá, že v partnerovi přichází bůh anebo bohyně a cítí vděčnost a partner se opravdu cítí jako bůh. Což ale znamená, že mu stačí úplná obyčejnost. Obyčejná přirozenost a přirozená obyčejnost. V tom je to tajemství.
Oba si musí uvědomit, že když muž dává sex a žena přijímá sex, není to málo, naopak. Když si vážíme tohoto nejdůležitějšího pro partnerství, může přijít i něco víc. Ale když mi někdo přijde říci: "Mezi námi už zbyl jenom sex," tak je jasné, že mají požadavky, které vztah ničí. Protože přicházejí partneři, kteří mají všechno jen ne sex, a proto přicházejí, protože se cítí prázdní.
Ženy, važte si muže, že vám dává aspoň sex, protože tím je naprosto v souladu s láskou života, který potřebuje jeho dítě. Bez sexu neotěhotníte a tím je řečeno vše, je tím ukázán význam sexuality pro pár. I včera se ukázalo, že často pro muže je velmi těžké najít si v rodině místo, a tak utíká. Žena se musí naučit mu toto místo dávat. Například tím, že muže požádá, aby něco pravidelně s dítětem dělal, třeba jej koupal anebo vodil do školky. Jen skrz tu zkušenost muž zjistí, jak je příjemné být s dítětem, jak je příjemné něco pro rodinu vykonat, což neumí hned, protože nenosí dítě v bříšku. Žena je to životem vyučena, je do toho vržena, ale muž ne. A v tom musí být žena trpělivá a oceňovat sebemenší mužovu snahu. No a muž si musí vářit ženy, že ji může obejmout, že se ji může dotýkat, že ji může hladit, mazlit a pronikat do ní, že se mu žena otevře. Pro muže je to něco obrovského, muže to proměňuje, zažívá něco nadpozemského, a proto to chce opakovat často a nejraději pořád. Žena to nadpozemské zažívá s malými dětmi, ačkoli také potřebuje sex, proto nechápe, proč se muž nechce starat. Muž to neví, musí to poznat, ale nepozná to, když žena na něj křičí, že nepomáhá. Muž se zase musí vzdát představy, že mu sex může přinést každá, takže si zas tak nemusí vážit toho, co mu dává jeho žena - stejně je furt unavená, bolí ji hlava - protože jinak zůstane na povrchu a prázdný.
Takže základem je vážit si sexuální potřeby partnera, vážit si toho, že vůbec se mnou je. Tento postoj vede pomaličku k tomu, že začne být ve vztahu něco víc.

V rodinách, které jsou namíchané, což je dnes často, je obrovsky těžké si hledat své místo, a je to jak pro partnery, tak pro děti každodenní výzva. Tady je fakt třeba nejprve projít rodinnou konstelací, abyste viděli, jak uspořádat vnitřní řád rodiny, aby se každý cítil přijatý. Například nevlastní otec a nevlastní matka nemohou mluvit do výchovy a v žádném případě trestat. Tady musí být respektován názor biologického rodiče. A zase pro syna otec a pro dceru je hlavní matka. Nezáleží na tom, jací jsou v životě, jsou prostě pravými a to k jejich kvalifikaci stačí. Lepší tu prostě nejsou!
(Je to vidět na dětech z tzv. špatných rodin, které sebral rodičům stát a vychovává je, že výsledky jsou špatné, ačkoli mají děti veškerou péči. A také to je vidět v pěstounské péči.)
Ať vás vztah bolí jakkoliv, je vždy namístě vděčnost partnerovi, že jej máte. S vděčností, ale skutečnou vděčností za to, co bylo, se můžete i rozejít. Bolest ze vztahu je vaše bolest, ale zodpovědnost za partnerovo chování je jen jeho. Takový postoj jedině vede k vytouženému cíli.

Kdo příliš rychle utíká ze vztahů, ten touto transformací nemůže projít, nemůže si myslet, že na sobě pracuje sám, a že něco pochopil, protože to vždy udělá až život sám a skutečný reálný vztah. A vztah je uveden do reality až tehdy, když je tam sex. Proto rozchod páru, kde byl sex, bolí, ale rozchod páru, kde byla jen platonická láska, nebolí, to ani oba nevnímají jako rozchod. Skutečná láska je se sexem v plném souladu a není na povrchu. Platonické lásky mezi mužem a ženou jsou totiž jenom obranné hry, abych se už nemusel měnit a procházet tak bolestí.

A co je to, co bolí, co je bolest, psychická bolest? Mám zatím jen osobní názor. Část našeho já se trhá, něco z psychiky, nějaké zážitky, ke kterým jsme přilnuli, odcházejí, zmírají, a to je pociťováno jako bolest, protože energeticky po té části (která je spojena s tím, co ztrácíme) zůstává na chvíli díra. Kdo neuteče před svými děrami, dokáže je cítit, aniž by utíkal do hněvu a zloby, tak jeho vědomí samotné díru pomalu vyléčí!!! Takže odvaha cítit bolest a cítit prázdno, tedy díru, ale nepadat do ní, to jest nenechávat se strhávat k myšlenkám a emocím, které v ní přicházejí.

Takže to je jen narychlo.
Na žárlivost, neodmyslitelnou součástí partnesrké lásky a další témata se podíváme na příští přednášce zřejmě v květnu. Téma už mám: Ženy, muži a láska. Naplněný vztah je vrcholem života a jak se tam vyškrábat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama