Květen 2013

Momentky Splývání na zahradě

23. května 2013 v 13:08 | Slunce Arunáčaly |  Duchovní setkání

Klárčino dílo pod vnitřním vedením mistra Radka.


Napojení, sdělení, děti v pískovišti mají své vize...


Radek a Ticho promlouvá

Satsang s Marcelkou 1.6. na horách

23. května 2013 v 11:46 | Slunce Arunáčaly |  Marcelka
V sobotu, 1.6. se koná na Koštúrách v Kysuckých Beskydech druhé společné setkání s Marcelkou a cestou Sebepoznání. Venku je možnost přespat ve stanu, či ve spacáku pod širákem! Příspěvek dobrovolný.

Naše skupinka se v sobotu 8,15h setkává na benzínce Slovnaft v Bystřici, po cestě z Třince na Čadcu. Tady se můžeme rozmístit do aut a vyjet směr Lutiše.

Lenka Schneiderová nabízí svezení po cestě ze Studénky: Le.Schneiderova@seznam.cz

Z Brna v pět ráno kolencik@sako.cz

Píšu ohledně dopravy na Koštury. Zatím se vše ještě mění a vytváří, ale zatím jsou 3 volná místa z Opavy, z Ostravice 2, z Ostravy 2, z Horní Suché 1, z F-M 2. Kdybys o někom věděl, že mají zájem se přidat, tak jim dej prosím na mě kontakt, já už je nasměruji. Děkuji. Objímá I.: irena. Kontakt:Irena.strbova@seznam.cz, www.prozivot.ic.cz

Naropa v Třinci 4.6.

17. května 2013 v 8:06 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Zdravím! Nenechte si ujít Naropu v Třinci. Je nutné včas se přihlásit!

NAROPA 4.6.2013 Trinec
Satsang 17.30 -20.30 hod.
Cena 350,-

Prihlášky a bližší informace: Rostislav Tomanec, rtomanec@seznam.cz, tel. 736 205 756
Tlumocení anglictina/ceština zajišteno.

O Naropovi:
Naropa je probuzenou bytostí z duchovní tradice
Sacha. Tato tradice existuje pouze za úcelem
probuzení všech bytostí. Jeho setkání jsou spontánní
reakcí na to, co se objeví, bez jakéhokoliv dogma.
Proste rezonuje s prítomností lidí a svobodne
odpovídá na jejich otázky.
www.naropa.eu
www.maitrea.cz/naropa

Odvaha žít
Sacha linie: http://shantimayi.com/wpweb/about/lineage/
Potrebuješ v sobe objevit odvahu a jasný zámer k uvedomení si, kdo skutecne Jsi. Jsi vlastne zodpovedná/ý
za úplne všechno, protože žiješ v neustálém vztahu se svetem, lidmi, Tebou samotnou/samotným i Tvým
vlastním rozpoložením mysli a srdce. Pokud nejsou tyto vztahy cisté a jasné, potrebuješ s tím neco udelat.
Nikdo jiný to za tebe neudelá, ale dostaneš podporu, pokud ji budeš ochotna/ý prijmout.
Je cas prestat delat kompromisy, prestat slepe doufat a cekat.
Je cas být odvážná/ý, být sama/sám sebou!
Muže se zdát, že Ti Tvuj strach brání poznat, kdo skutecne Jsi. Jenže svému strachu se nemusíš bránit,
mužeš se mu postavit celem. Casto vkládáš do strachu mnoho ze své energie a on Ti bere sílu a jasnost.
Když se ale se strachem potkáš, tak Ti svou živost a sílu predá a Tvé napetí se uvolní. Stažení strachu se
promení v lásku.
Když neutíkáš od toho jaká/ý Jsi a co práve prožíváš, žiješ v opravdovosti a pokore. K transformaci
dojde pouze pokud k sobe budeš opravdová/ý. To je cesta k pravde, která pak vstoupí do tvého každodenního
života.
Jen málo lidí žije naplno svuj potenciál. Jenže život v zajištení a komfortní zóne sice prináší docasné
bezpecí ale ne pravdu. Pravda znamená vždy riziko a dobrodružství. Pravda Vám prinese sílu, radost
a tvorivost, protože odhaluje jednotu s veškerou Skutecností.
Spocívání v prirozeném plynutí a prijímání toho, co tu práve je, Vás prináší do hloubky Vašeho bytí.
Avšak dokonce ani Vaše bytí nepatrí Vám, je bránou k absolutnu. Absolutno je za myslí a slovy,
vyjadruje se prostrednictvím ticha, lásky, soucitu a extáze.

Dopis jednomu tazateli

15. května 2013 v 11:11 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Krásný den!
Děkuji za milou a upřímnou zprávu, jaká vždy poteší!
Mě taky nejvíce pomohly konstelace a Maharšiho metoda hledění do nitra s cílem poznat, kdo jsem já. Po letech meditací se ve mně vytvořilo trvalé spojení s tím, co jsem, cítím a prožívám to kdekoli a kdykoli, ale pochopil jsem časem, že to ještě zdaleka není probuzení nebo plné probuzení. To je tady Marcelka, ta je plně probuzená.
Ale já se tím netrápím, naopak, jsem šťastný a vděčný za poznání a pochopení, které mám. Ano je to výdobytek minulých životů, ale není se tím třeba trápit, proptože jakmile člověk intenzívně začne, tak výsledky se vždy dostaví.
Ve mně se taky stále objevují ty "zaryté problémy", jak píšete, ale vtip je vtom, že už s nimi nebojuji, že se na ně nedívám jako na něco, co musí pryč, a to ohromně ulehčuje život. Život sám to potom odplaví.
O těch léčitelích vím, (že odmítají konstelace a říkají, že se máme přímo obracet k Bohu) ale nechápu přesně, co za tím je. Jestli mají jen omezené poznání, a podle toho odpovídají, jsou napojeni na nějakou sféru, odkud přichází jiná poselství, nevím. Ale vím, že je tu vědomí, které si každý může uvědomovat a žít právě s tímto uvědomováním, tj. že se člověk tohoto uvědomování drží v běžných životních stuacích tak, jak přicházejí a to samotné mění vlastní život přímo zázračně. Ovšem, aby se to dělo, musí člověk opustit tlak na to, že se chce měnit a co chce dosáhnout. Protože pak člověk překáží svému vědomí v tom, co ono chce tady v tom těle na zemi dosáhnout, jaké zkušenosti a poznání.
Takže v praxi dělej, co ti pomáhá v životě, co opravdu zlehčuje tvůj život, ale netrap se osvícením. To přijde samo svým vlastním způsobem v souladu s potřebami tvého vědomí. Samozřejmě, že je třeba jít tomu naproti, ale bez tlaku. Boj a tlak jde proti vědomí.
Co se týká obracení k Bohu, tak kde ten Bůh je? Kdysi jsem to tak taky měl, a to mě vzdalovalo od lidí, kteří o něm neuvažovali. Tak jsem si řekl, jaká je moje představa Boha, když jej nevidím i v těch ostatních lidech a celý ten program já a Bůh, ke kterému se musím přibližovat, jsem opustil. Když je člověk s intuicí dobře spojený a nazývá to vyšší v sobě Bohem, tak mu ono odpovídá a on si myslí, že to je Bůh. Když to někdo nazývá jen svou vlastní vnitřní inteligencí anebo vědomím, dostává informace stejně. A když někteří lidé říkají, "toto je v souladu s Bohem, toto není v souladu s Bohem", tak si jen vytvářejí představu a ta je iluzí. Konstelace, stejně jako mudrci, poukazují, že vše je v souladu s Bohem a vše je On. A když je vše On, tak už ho nijak nemohu nazvat, protože už tu není něco nebo někdo a Bůh. Ale pro sebe si jej tak mohu nazývat, abych se spojoval s nejvyšší inteligencí v sobě. Ale jakmile někdo řekne, "toto je božské, "toto není božské", tak je v iluzi.
Jednou jsem konečně pochopil, že vše je božské, když jsem v hluboké meditaci, je to božské, a když jsem vynervovaný, je to taky božské, že i v tom je vědomí přítomno, nic víc. Nedá se to vysvětlit, ten vhled musí přijít. A přijde tehdy, jakmile si uvědomíš, jak skvěle ti na této cestě pomáhají tví puberťáci... To je pravda.
Co se týká konstelací, tam člověk může zažívat, že vlastně nic není, kromě uvědomování, a že tím, čím je, je pouze já jsem, protože půjdeš do jedné role a budeš mít určité pocity a půjdeš do jiné a zase budeš mít v sobě něco jiného, ale co zůstává stále, je uvědomování samotné, a když se toho dokážeš držet a žít tak, jen jako uvědomování, tak uvidíš, že otázka osvícení odpadne!
Je třeba si všímat toho, co je v nás všech stejné, a to je uvědomování. A tomu je třeba dát ve svém životě prostor, a to je v podstatě všechno. Pomáhá se setkat s osvícenými, to určitě, ale to nejdůležitější, neztotožňovat se s ničím, co si uvědomuješ, musíš udělata sama.
Takže dělej, co tobě pomáhá, a co ti dává radost a všímej si, jak na to odpovídá život (co ti sdělují puberťáci...:-) ), a to je všechno. Protože všechno, co se v našem životě děje, nás vyučuje, a když tomu nebráníme, tak nás to formuje směrem k plnému sebepřijetí, což je také plné probuzení neboli život v nepřetržitém vědomí.
Samozřejmě je důležité mít svou komůrku, kde tě nikdo neruší, a kde máš jen svou energii a své ritály, to potřebuje ke svému růstu každý.
Měj se krásně a raduj se ze všeho i z toho, co bolí!