Říjen 2013

Poznání s Gaiou

16. října 2013 v 12:17 | Slunce Arunáčaly |  GAIA
Satsang s Gaiou, 10. 10. 2013, Třinec

Vidět se s Gaiou, sednout si s ním do auta, obejmout se, je jako vetoupit do ticha bez hranic. Mír se rozprostře uvnitř, nitro se vyleští a vědomí roztáhne tak, jak to miluji.

Nejen to však. Gaia patří k těm mnoha západním osvíceným lidem, kteří pochopili, že jen sedět v míru dokáže chápat jen málo lidí, ostatní potřebují více pochopit svou psychiku, strukturu své mysli a možnosti jejího uvolnění a řeči, "co si to v tobě uvědomuje?", jsou pro ně ještě neuchopitelné, přitom také chtějí mír. A proto také začal studovat terapii, přesněji traumata a somatické projevy traumatu.

Takže hned první otázka na partnerství rozpoutala přesně mířenou diskusi a návštěvníci souhlasně pokyvovali hlavami. Vládla komorní, téměř rodinná atmosféra, ve které se člověk obzvlášť cítil dobře. Moc krásné setkání, stejně mohutné, jako když zde na jaře sedělo skoro 50 lidí.


"Nemůžeš mít vztah, pokud se nechceš potkávat s bolestí." - "Jsme všichni z dětství, s matkou, hodně zraněni a toto vyplyne na povrch v každém intimním vztahu." - "Nejprve musíš vydržet sám se sebou, najít klid sám se sebou, a potom se teprve můžeš setkat s partnerem bez očekávání a naplnit váš vztah. Neznamená to ale, že tam bude jenom láska a že se vyhnete bolesti!"- "U mě na prvním místě bylo vždy, kdo jsem já? A když jsem to jasně poznal, mé štěstí jsem už nespojoval s partnerstvím."

Když to člověk poslouchal, něco v něm se otevíralo víc a víc a do těla vstupoval naprostý klid. Vnitřní souhlas tazatele vlastně otevíral v psychice tento prostor pro vnitřní mír.

Odjezd na hory byl vlastně takovým bonbónkem na konec a možností domeditovat si s horami načerpaný mír a rozšířené vědomí. Hory jsou také osvícení učitelé...:-)

Léčivá výprava na Kolovém a Kežmarském štítu

16. října 2013 v 12:13 | Slunce Arunáčaly |  LÉČIVÁ SÍLA HOR
Nepřestanu nikdy žasnout nad tím, jak hory skládají skupinu, vylaďují její členy, vedou k Jednotě, učí harmonii, nabíjejí láskou, odpovídají na každou otázku a ukazují kvalitu našich myšlenek a emocí. Často nás nejprve svlečou do naha, a potom teprve obdarovávají, aby se v nás naplno otebřela vděčnost, láska i síla. Učí jak bezvýhradné sebedůvěře, tak pokoře. V tom spočívá ta léčivá síla hor. Posílení odolnosti a zdraví je také po každé návštěvě ohromné a citelné.

Děkuji hory! Děkuji živote! Děkuji lidé a všechny bytosti!


Belánské Tatry ráno v říjnu.


Malý Kežmarský štít, 2 514m


Kolový štít, 2 418m ze Svišťovky, Jarda a Radim.


Obloha po zpívaní manter nám vykreslila Arunáčalu na Černou Javorovou dolinou.

V horách láska i síla splývají dohromady!