Prosinec 2013

Nejkrásnější rok 2013 i 14

29. prosince 2013 v 15:51 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání

2013 - nejkrásnější a nejbohatší rok!

Přeji všem nádheru, kterou si nesu v sobě jako nejkrásnější vánoční dárek, jaký mi a nám na Vánoce nadělili vysoké hory! Přeji všem, aby se dál vyvíjeli na cestě sebepoznání, třeba taky cestou výcviku Horského šamana v Léčivé síle hor a začali jste prožívat, že vaše Já je součástí univerzálního Já, a že pramen lásky, radosti a naplnění vyvěrá přímo z vašeho srdce, hlubiny vašeho vědomí a nalezli jste konečně své vlastní nádherné bohatství, které činí každý den tím "nejkrásnějším" a oslabovali tak své závislosti na vnějších věcech a druhých lidech! A protože "zítra" nikdy nemůže přijít a "dnes" nikdy nemůže odejít, můžete jedině v poznávání svého Já prožívat neustále dobrodružný, naplňující, jiskrný a opravdu živý a jedinečný život!
S láskou Hory!

Každý rok za posledních deset let je ten nejkrásnější, jaký jsem prožil, takové je bohatství našeho Já, takové je bohatství Přítomného okamžiku pro každého, kdo do něj svým vědomím vstoupí!

Přeje Slunce Arunáčaly

Gaia v Třinci 2014

20. prosince 2013 v 14:16 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE

ESENCE - SebeVědomí, Třinec

Gaia | Přímá zkušenost svobodného bytí ukončuje naše hledání. Poznáváme, že svobodu a volnost máme neustále k dispozici. Přichází prožitek míru, spokojenosti a uvolnění napětí. Spočíváním v tomto stavu dochází k rychlému léčení nervového systému či podvědomých vazeb.

Nádherné bytí s Gaiou, načerpání ohromné vnitřní energie míru a inspirace!

Oldřichovice 522 u Třince, v případě většího zájmu Třinec, Přístav dětství, Lesní 337
6.5. 2014, 17,30h

Nezbyné přihlášky! Viz dole

Oldřichovice 522: Ze směru od Frýdku-Místku, dlouhý sjezd z Nebor, Na Tyrské před Třincem odbočit vpravo směr Tyra a dojet tři kilometry ke kostelu, kde naproti je obchod... Za kostelem doleva a hned zase doleva (po pravé ruce minete velké plastové kontejnery) a dále 200 m rovně. Na velké křižovatce před dvěma stejnými vilami zastavit. Naproti první vile malý domek s červenou střechou...

9.10. 2014, 17,30hInfo a přihlášky: rtomanec@seznam.cz, M: 736205756


Semináře Léčivé síly: Meditace, 11.1. a Partnerství, 18.1.

20. prosince 2013 v 13:00 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Zdravím a krásný prosinec!
R á J


Léčivá síla meditace: 11.1.2014, 9,30h - 18h. V chaloupce, Oldřichovice 522.

Léčivá síla partnerství, 3. kolo, 18.1. 2014, 9,30h - 19h, v chaloupce Oldřichovice 522.

Po velmi úspěšných prvních dvou kolech, které navštívilo 34 lidí, přidávám ještě jeden termín, pro ty, na které se nedostalo ...

A navrch seminář o tom, "kdo jsem já?", jak se dostat k sobě, jak rozšířit svoje uvědomění sama sebe, protože to považuji za součást cesty k lásce, vnitřní síle a naplněnému partnerství.
Běžná partnerství jsou mentální, založená na pravidlech a chybí v nich potom láska a naplnění. Chcete-li vztah naplňující, založený na srdci a uskutečňovaný v srdci, musíte nejprve nalézt cestu a vstoupit do svého srdce, do své vlastní vnitřní hlubiny a prosekat se tam houštinou mentálního křoví, které v nás vyrostlo nepozorností i převzetím z rodiny...


Budeme se učit techniky dechu, pozornosti, tělesné pohyby, změnu vnímání reality, které všechny vedou mysl dovnitř, namísto ven. Od povrchových jevů k jejich hlubokému, pevnému základu, kterým je naše srdce.

Přihlašujte se včas, místa jsou omezena. Děkuji za zájem a opět se těšíme na zajímavé a inspirativní společné prožitky!

cena: 350 Kč
Bližší info a přihlášky: rtomanec@seznam.cz, M:736205756
a taky facebook

Rostislav Tomanec
Slunce Arunáčaly
Výpravy Léčivá síla hor
http://arunacala.blog.cz
M: 736 205 756

Bohatství, cesta k opravdovému bohatství

19. prosince 2013 v 9:34 | Slunce Arunáčaly |  Rodinné konstelace
Ač jsem tady i na seminářích o tomto tématu hodně sděloval, chystám se napsat souvislý článek, který by objasnil, co a jak. Budu se přitom snažit být stručný, věcný a srozumitelný, což nebude jednoduché.

(Když začnu u sebe, sám se cítím bohatý, už od dětství se tak cítím, prožívám bohatý a naplněný život, a to i přesto, že vidím, co ještě neumím, v čem se chci i potřebuji ještě rozvíjet, abych více splýval se Životem a obohatil sebe i druhé. Přesto mi trvalo pár desítek let, než jsem vůbec získal sebedůvěru nežít tento život jen tajně anebo se nepokoušet žít jiný život, pro mě sice chudý, ale pro lidi ten lepší a správný.)

Všimněte si, jak každý ví, co byste měli dělat vy, abyste byli šťastnější a bohatší, ale sám to nedosahuje, nenaplňuje.

O co tu jde, je vlastní prožitek a pocit ze svého života. Pokud se vám podaří oprostit od předsudků, představ a vzorů - pak ještě zde zůstává silný, nejsilnější, tzv. Vnitřní kritik - pak docházíte k jasnému závěru nebo pocitu, že každý život je cenný i bohatý a začnete pomalounku tento prožitek vnímat. Život sám je totiž bohatý a naplněný sám v sobě v každé podobě!

BOHATSTVÍ ZNAMENÁ PROŽÍVAT VLASTNÍ PŘIROZENOST

Bohatství znamená schopnost opřít se o vlastní přirozenost, poznat ji, uvědomovat si jí a na základě toho si vybudovat ztracenou důvěru v sebe sama, důvěru ve svoji přirozenost a pochopení, že ona je nejvyšší mocí, silou ve vesmíru i ve všech vesmírech. Což je nebetyčně těžké, a ačkoli jsem od mala měl tento pocit, že jsem a budu bohatý, trvalo mi desítky let, než jsem v sobě rozpustil větší část programů a získal Důvěru s velkým "D" i pochopení.
Když máte tuto důvěru, dovolíte si konečně žít to, co chcete. Jakmile si dovolíte žít to, co chcete, ale co skutečně chcete vy, v hloubi vašeho srdce - to nejsou žádné iluzivní a přelétavé žádosti typu, "kdybych měl milión", nebo, "Chci si koupit tohle a tohle a užít si to" ... protože, jakmile byste to měli, už by tu byla touha po něčem jiném. - Život se vám otevře a bude vás všemožně podporovat na vaší cestě, ať je jakákoliv a vede kamkoliv! Nakonec vždy dojdete tam, kam chcete a vytrvale míříte! A budete se cítit bohatí. (Materiálně bohatí lidé se tak často vůbec necítí, a to je důkaz, že v hloubi cítí, že vůbec bohatí nejsou... často jsem měl s nimi tyto rozhovory.)

Když k tomu najdete odvahu a důvěru, Život se zaraduje a bude vás nesmírně podporovat, ačkoli budete dál škobrtat, či dělat kopance.
Když jsem chtěl začít naplno dělat skálolezení a prostě jenom jezdit po skalách, a to mi bylo dvacet jedna let, doba, kdy už bych se měl poohlížet po budoucí matce našich dětí a nějaké práci, cítil jsem to tak silně, že mě prostě Život podpořil, maximálně podpořil a všechno přitom přišlo, žena, rodina, peníze.... Protože Život miluje, když člověk dělá to, co miluje. Láska miluje lásku. Zdá se to naivní, a přitom je to tak hluboké a jednoduché. Radost přitahuje radost, důvěra přitahuje naplnění a pochyby a sebepodceňování nezdar, jak jinak...

Lidé na přímé duchovní cestě sice vědí, že vše, co vidíme a zažíváme jsou naše projekce, ale jakmile to mají začít žít, tak rychle sklouzávají do starých vzorů a vyjetých kolejí. A stěžují si na nedostatek peněz. Peněz je ale dostatek, ovšem našich žádostí a představ je nadbytek!!!

Od dospívání ve mně znělo: SKROMNOST JE BOHATSTVÍ. Vždy jsem žil podle kréda, že bohatství je mít co nejméně tužeb, zato co největší nároky na poznání i prožívání přítomnosti. Protože já neříkám, že jsou zážitky zbytečné, naopak, chodíme si tu pro zážitky a zkušenosti, které skládají mozaiku našeho poznání. Život touhu po zkušenostech nesmírně podporuje. Protože to je, proč život vytváří život. Život pak přináší ještě bohatší a krásnější prožitky.

Když to, co skutečně vidíme a hmatáme jako svět, je pouze čistou vědomou energií zabarvenou projekcí našich smyslů a myšlenek, pak naše prožitky jsou výsledkem našich myšlenek a emocí.

Tato ENERGIE JE BOHATSTVÍM SAMOTNÝM a okamžitě vytváří uspokojení našch potřeb, pokud máme naprostou důvěru a v mysli klid, prázdno, přítomnost. Když ovšem nemáme důvěru, ona nám to také věrně zobrazí.

Mnohé knihy - a lidé to podle nich zkoušejí - učí vizualizovat si svá přání a soustředěním to vysílat do vesmíru. To je ale směšné. Naše vědomí, které je tím životem a vesmírem zná dobře naše přání a potřeby dřív než je vyslovíme. To, co skutečně potřebujeme udělat je vědomě poznávat a prožívat v sobě tuto základní Energii sama sebe, učit se v ní vědomě spočívat a splývat s ní. V tomto spočívání v ní se nám vždy ukáže, co ještě v životě nepřijímáme, čím si tedy blokujeme proudění této životní energie a bohatství. A pracujeme na tom, pracujeme na odhalení - ne vytvoření - schopnosti více milovat, spočívat v přítomností a klidu mysli, protože tím se nám vyčišťuje a rozšiřuje naše energetické tělo, kterým se tady ve skutečnosti žije a o to pak rychleji se realizuje, zhmotňuje prakticky vše, co si přejeme, ale v hloubi srdce!

Dále je potřeba zvyšovat vibrace a intenzitu i sílu našeho energetického těla. Protože jen na tom závisí, jak rychle a jasně se začnou naše myšlenky materializovat. Lidé s velkým polem plným lásky a světla samozřejmě velmi rychle dostávají to, co potřebují, anebo žádají, ale nepotřebují více. Zatímco lidé s malým polem pomalých vibrací to dostávají zpožděně anebo vůbec a samozřejmě si myslí, že potřebují stále více, takže výsledkem je, že dostávají stále méně.

MĚJ CO NEJMÉNĚ POTŘEB V MATERIÁLNÍM SVĚTĚ, ALE CO NEJVÍCE V DUCHOVNÍM

Bylo vždy mým krédem. Výsledkem ale bylo, že i to materiální vždy přicházelo přesně podle toho, jak jsem je potřeboval nebo lépe, jak je moje duše potřebovala k svému záměru na Zemi. Protože věci (třeba auto) kolikrát přicházely, když jsem je ještě ani nechtěl...

Když jsem se vydával na cestu lezce na plný úvazek, nestaral jsem se o to, z čeho budu živ. - "Jak se budeš živit?" - Ptali se mě dokonce stejně staří kamarádi. - "Nevím, ale vím, že peníze leží na cestě, jen se sehnout." - Odpovídal jsem spíš pro sebe, ještě jsem neměl takovou sebedůvěru to říci naplno, ale jasnou důvěru, že to tak je. Neměl jsem nikdy pocit, že na nějakou svou cestu i za moře nebo nějaký můj cíl potřebuji peníze. Věděl jsem, že to co potřebuji, je pevná vůle, rozhodnutí a vytrvalé soustřeďování na cíl. Protože přesně tohle dává Energii směr! Dnes vím, že díky tomu jsem si energii nijak moc neblokoval, to přicházelo až pochybnostmi a sebepodceˇnováním doma a ve společnosti, ale ne, když jsem si dal cíl. Díky tomu vždy peníze přicházely, abych svého cíle dosáhl a mohl dobře žít podle mých přání. Tolik, kolik bylo skutečně potřeba, a protože vždy mám rád i nějakou rezervu, mám při ní dobrý pocit, tak jsem vždy měl i rezervu. A když jsem se rozhodl vydat nějaký velký obnos a hrklo ve mně, že teď bude můj svobodný život ohrožen, velmi brzy přišla možnost je zase vydělat nebo získat zpět. Proč? Protože to hlavní, na co jsem vždy upíral svoji pozornost, byla touha poznat, vyřešit otázku, "kdo jsem já?" Byla to touha poznat a spočívat v pravdě, od mých asi 14, 15, či 16ti let, kdy jsem se začal zajímat o to, kdo jsem a co tu vlastně hledám, co je smyslem života? A tohle Život zvláště miluje a takové lidi podporuje, protože s nimi to má pak hned jednodušší, oni už proti němu a sobě nebudou bojovat!
Takže jsem, byť nevědomě, dlouhá léta spočíval ve spojení s vlastním přirozeným Vědomím (to píšu s velkým "V", aby bylo jasné, že nemám namysli něco, co vychází z osobnosti), aniž bych to jasně chápal, či věděl. A Život, Vědomí mě podporoval.

Když jsem se ale na cestě zaměřil třeba při stopování na to, že mi zastavuje auto, vůbec to nefungovalo, protože při všech těch cílených přáních vlastně bere kormidlo ego, to jest uzel toho vědomí a ne čistá Energie. Ale hned tu bylo auto, když jsem měl silnou touhu být včas někde, kde jsem to opravdu bral vážně a považoval za důležité být. Všechno se tak seběhlo, že jsem kolikrát i předběhl čas. Že bylo nemožné to stihnout, a přesto se to stalo. Musí to být ale v souladu s Životem, pak si to tak také Život vytvoří a my jen žasneme. Vyžaduje to ovšem obrovskou odvahu se pustit zajetých kolejí. (Např., když přímo předemnou nečekaně zastavil express, před nádražím, kde neměl stát, já jsem tehdy naskočil, s malou dušičkou a dojel včas na přijímačky...:-) ) Samozřejmě, protože čas je také jen myšlenkou... Lze předběhnout čas a změnit prostor. Jasně, protože obojí existuje také jen jako naše představa! A vytváří se myšlením. Ale kdo si s tím začne hrát, je spojená tím pádem s egem, což je zase myšlenka, myšlenka "já jsem osoba nebo tělo", tak hned tu je prostor i čas naprosto pevný!

PŘÍRODA A HORY

Prostě to, co bych na cestě bohatství doporučil, je vlastně jen prosté odevzdávání tomu, co je teď, ale ne apatické odevzdávání anebo pasivita, ale radostné, vděčné a aktivní odevzdávání své vnitřní Energii, kterou prostě člověk nejprve musí cítit, musí vnímat. Odevzdávání, vlastně je, nenásledování, vzdávání myšleneka egoistických tužeb! Takže bych doporučil znovu se naučit pobývat v přírodě, trávit čas v přírodě, protože ona pomalu promění vaši mysl a promění a rozšíří vaše vnímání, ona vás to prostě naučí, ať chcete nebo ne. Protože ona je "zhmotněnou" Čistou Energií, Životem samým, Vědomím. Mě takhle příroda vychovávala a vychovává a hlavně hory. Od dětství jsem utíkal sám do lesů a sedával tam u potoků a pod stromy a pozoroval zvířata. A samozřejmě, musel jsem postupně přidat i tu meditaci, ta vykonala zbytek. Avšak příroda a hory mě musely nejprve vycvičit a připravit!
Proto to zase sděluji touto cestou. Proto mě také má Duše, to jest Vědomí v tomto jednom těle podporovalo na cestě skálolezce a sportovního lezce, byť to byla ještě cesta plná ambicí a egoismu. Duše věděla, že hory mě nakonec vycvičí a připraví na náročnou cestu k Sobě.

ZVYŠUJTE VIBRACI I SÍLU SVÉHO ENERGETICKÉHO TĚLA


Hory, hlavně vyšší hory a osvícené bytosti, jakož i vlastní meditace a duchovní cvičení a skupinová setkání za vyšším účelem poznání, zvyšují vibrace a rozšiřují pole našeho energetického těla, což je nezbytné k tomu, abyste se cítili dobře, ale také abyste se cítili podporovaní a bohatí vašim vlastní způsobem a na vaši jedinečné cestě. Peníze pak dostáváte, kolik je potřeba pro váš jedinečný záměr na planetě Zemi, a trošku třeba navíc, abyste se opravdu cítili dobře. Ale jakmile do toho necháte vstoupit ego, které vám podsouvá, co je bohatství a co musíte ještě získat, tento proud hojnosti si začnete blokovat.

UČTE SE RADOVAT ZE VŠEHO, CO JE

Ve vás musí být stále naprostá spokojenost s tím, čím jste a co máte. A to se dosahuje poznáním anebo pochopením toho, kdo jsem. Když i jen mentálně jasně pochopíte, kdo jste a co tu pohledáváte, tak nemůžete jinak, než být spokojení a šťastní, a pak se vám život otevírá, otevírá se i vaše vědomí a dosahujete i určitého, pro vás důležitého, stupně poznání Sebe.

Prakticky to znamená, než neustále přemýšlet, jak vydělat víc peněz, tak přemýšlet, jak víc spočívat ve vědomí, ne jako nějakým útěkem od života, ale přímo v něm a uvědomovat a radovat se neustále ze všeho, co máme, a co se děje, protože i bolest a tzv. neúspěch může přinášet radost a pocit obohacení. A uvidíte, jak bohatý život najednou budete mít.

Neustále z toho žasnu, znovu a znovu, denně anebo skoro denně, ale možná denně. A potom zase žasnu ještě více, protože každý ten den přinese nějaký dárek, něco zvláštního, o čem si pak doma s ženou vyprávíme. Nádhera. Je to umění NÁDHERU vidět, ale přirozené umění. A život pak zase odpovídá: "Nádhera." V horách je to něco nesmírně intenzivního!

VŠE UŽ MÁTE TEĎ! Navštěvujte satsangy s přírodou i otevřenými lidmi.

A praktické rady (pokud si mohu, nebo nemohu, dovolit radit)

Materiálně skromný život, tichá klidná mysl, nevzdávat se naprosto životní aktivity a kreativity na žádné, hlavně ne materiální úrovni, ale nikdy nezapomenout na krátké ztišování a uvědomování si Vědomí. a HLEDAT, CO MI DĚLÁ RADOST, CO DĚLÁ RADOST MÉ DUŠI A JÍT ZA TÍM!

Otužovat se vůči nepohodlí. Chápejte, že každá věc, která zvyšuje vaše pohodlí, vás oslabuje. Lidé si neuvědomují, že tím, jak si materiálně i psychicky zlehčují život, tak se i připravují o Vnitřní sílu. Neznamená to ovšem nějaký násilný asketismus, ale skromnost, uměřenost ve všem konání a cvičení těla i ducha, tj. psychiky.

Navštěvovat satsangy, ale nebýt na nich závislý, nemusí to být každý měsíc - ale nějakou (začátečnickou) dobu to má a někdy i musí být každý měsíc - a také satsangy s mlčenlivými mistry - přírodou, divokou ryzí přírodou a horami a meditovat tam. To každý týden anebo i den.

Když něco děláte, dejte do toho plnost své energie a plnost pozornosti, pak z toho ihned máte radost a ta radost přináší větší radost a zdar té práce. Když jste zrovna v útlumu a negaci, raději nic nedělejte a věnujte se meditaci nebo procházkám. Někdy se po meditaci ten den úplně změní. Stejně se vám ten den nic "nepodaří" a zbytečně se do něčeho zakopete.

Kupujte jen to, na co máte peníze, a to ještě tak, aby vám něco zbylo. Pamatujte, že nic, na co nemáte peníze, nepotřebujete. VŠE UŽ MÁTE TEĎ!

NEJÍT DO DLUHŮ A NEBÝT OSOBNÍ

Nikdy, opravdu nikdy nejděte do dluhů, jinak vstupujete do vězení a z něho se pak těžko dostává. Život vám vždy dá to, co opravdu je pro váš vývoj nejlepší, a co opravdu potřebujete, protože On je vaším vědomím a Život podporuje vždy sám sebe a bez problému se tu podaří. Šri Brahmam sice kolikrát do dluhů jde, ale aby udělal něco veřejného a je naprosto sjednocený s Vědomím a má naprostou důvěru (že Já to zaplatí), a tak se to i nakonec děje. Ale v něm už tam je málo toho osobního, takže těžko říci, že "Brahmam jde do dluhů".

"Ale jak mám postavit dům?" - Zeptá se někdo. Ale těch příběhů je celá řada, kdy si lidé řekli, jdem stavět dům, ale nejdem do dluhu a peníze přicházely a jejich záměr došel naplnění, byť to nebyly žádné luxusní stavby, ale nač luxus? Ten člověka jenom oslabuje a připoutává. Viz Marian Kuffa a jeho dílo z bezdomovci a vězni... Začínal s pětistovkou a "stopětkou" a spával na pytlích cementu. Zase, vytrvalost, vůle a odvaha vás donesou k cíli!

To, co tady je klíčové na cestě k Bohatství, je nebýt osobní, neuvažovat o sobě stále v kategoriích "já" a "moje". Učit se prožívat spíš jako vědomý "bezhlavý" prostor nad rameny, za tělem a kolem těla. Vnímat se jako prostor, který vidím, a v kterém vidím věci...

Když se vnímáte jako prostor, tak už nemůžete tolik chtít pro to jedno malé já, a vaši duši tohle dělá dobře.
Dřív mi pomáhalo v realizaci mých záměrů, když jsem myslel na to, aby ta věc měla užitek i pro jiné lidi. Takový projekt pak měl velkou podporu. A taky jsem se sebou mluvil ve třetí osobě a to mi pomáhalo necítit se dotčený a stažený. Necítit se připoutaný k svému záměru a neodvozovat svoje štěstí od splnění mých cílů, či požadavků. (Nechtějte nemít žádné požadavky, jinak se stanete živou mrtvolou, to se musí stát ve vědomí, ne, že násilím ovládnete svoje touhy. Zároveň však je pomalu umenšujte, pmalu na nich pracujte.)

Na cestě k bohatství si také musíte dávat pozor na respekt a úctu, abyste ji dávali tam, kde patří, a kde ji třeba dlužíte. Rodiče vždy na prvním místě, pak partneři, děti v pořadí, jak jste je měli, a teprve pak další lidé... Kdo se ještě zlobí na minulého partnera, s kterým má dítě, tak si hojnost blokuje.
Život vždy stojí za rodičem, který životu dal dítě.

Úcta a poděkování těm, co nám "ublížili", však může následovat jen po tom, co jsme vyjádřili svoji zlobu. Nepřiznaná zloba, která v nás vyvstane jako reakce na bolest, když nám někdo ublíží, blokuje proud energie. Nemusíme mu to vždy říkat (osobně), ale sobě to musíme přiznat. Něco jako: "Ještě se na tebe zlobím, ale vím, že si mi tím něco dal a za to děkuji!"

A mít jasný postoj, v tom, co chci a co se mi líbí anebo nelíbí a rozhodnost, to má Život velmi rád. Slabé, liknavé lidi, ty, kteří si, to jest Jemu, nevěří, nemůže podporovat, to by zahynul...


Jasný cíl, odhodlání a vůle jít vpřed!

Cesta k bohatství vyžaduje také přesah osobnosti. Což znamená, jít dál za osobní blaho, dělat naprosto to, co mě baví, ale dělat to tak, aby to mělo širší přínost. Tohle život nesmírně podporuje. Ale musíš pořád z toho mít dobrý pocit, musíš to chtít dělat také pro sebe, jinak to bude hra, ve které skončíš unavený, vyčerpaný a nespokojený.

Gaia v ČR 2014

9. prosince 2013 v 16:34 | Slunce Arunáčaly |  Cesta poznání
Gaia u nás a ve Střední Evropě..:-)


APR
24. - 26.
Praha (CZE)
INTENSIVE m Essenzheilung

28.
Cesce Budejovice (CZE)
Satsang

29. - 30.
Brno (CZE)
Satsang
MAI
01. - 04.
Wien (AUT)
Satsang - Festival

05.
Bratislava (SVK)
Satsang

06.
Trinec (CZE)
Satsang

07.
Ostrava (CZE)
Satsang

08.
Opava (CZE)
Satsang

09.
Olomouc (CZE)
Satsang

A Třinec ještě 9. října


Léčivá síla 7.12.013

9. prosince 2013 v 13:09 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE

Druhé kolo Léčivé síly v Třinci, 7.12.

No, tedy, co napsat, kdo byl ví... Síla, intenzita, mnoho informací, prožitky, hudba, zpěv, křik, pláč, smích, sdílení, propojení a konstelace...ta síla v kruhu mužů a pocity při klanění kruhu žen...
Velký potenciál skupiny, léčivá síla kruhu... každého bych rád ještě viděl, setkal se s kruhem další den, doplnil sdělení, postavil konstelaci..., ale čas neúprosně zmizel, rychleji, než bych se mohl ohlédnout a zamyslet. Byl jsem tak nabitý (a v neděli vybitý, ještěže jsme měli děti i od přátel...), že bych mohl stavět konstelace do půlnoci a bylo mi líto, že jsme stihli jen 4, ačkoli jsem nepočítal dopředu s více... Ale na začátek stačí. Myslím, že jste viděli a zažili dost. Kdysi jsem se snažil udělat na jednom semináři všechny kroky, dnes už však vím, že takhle snadno to důležité přeskočíme, a že klíčové je udělat jeden malý krůček dopředu, a pak zase jeden!

Ohlasy, které mi chodí, vyjadřují zhruba toto:

" ... ráda bych poděkovala za vedení tvého sobotního semináře. Mám z celého dne pocit velké užitečnosti ... některé osudy lidí, co mluvili přede mnou se mě natolik dotkly, že se mi začaly zdát moje problémy banální a nestačila jsem se do nich znovu plně ponořit . ... Ale z toho, co bylo za celý den řečeno, mě oslovilo několik velkých věcí, které mi teď pomáhají ukazovat směr mé cesty vpřed .... A cítím se v tom dobře ... Takže ještě jednou velké díky a vyřiď prosím pozdravy a velké obejmutí ode mne pro tvou ženu..."

Co se zde opakovalo, bylo: ženy více mužské a muži více ženští. Jak je pro muže nezbytné brát si agresivitu, jít dopředu, do výzev, vést, rozhodovat a pro ženu se trochu stáhnout zepředu, vytvářet ducha rodiny, vztahu, projevovat lásku, cit i intuici, moudrou radu, která neprosazuje, pokoru a oddanost.
Vztahy vedou k vnitřní dospělosti. už nemůžeme říci: "Rodiče mi nedali tohle, nenaučili ono." Už jsem dospělý, už se musím naučit sám a dát si sám, co potřebuji a ustát to sám!"

Vidíme, že ve vztahu zase vyplyne na povrch vztah s rodiči a minulými partnery a vše, co k nim cítíme, jak jsme je přijali a odtud, jak přijímáme amilujeme sami sebe...

Pěkně bylo vidět v jedné konstelaci, jak působí, když se syn vnitřně vrací k otci a mužům, jak jeho partnerka šla hned blíže k němu!

V dalším kole asi začátkem února, přistoupíme více ke konstelacím, více si sdělíme o řádech lásky, o pořadí v systémech, rodinách, vztazích a naznačíme léčivé techniky pro vztahy a řešení konfliktů!

Zatím krásný a mystický prosinec v kruhu nejbližších i v kruhu (nás) všech v srdci! Vysílejte a spojujte se s láskou i sílou a Život na to odpoví!

Síla nemusí být oddělení od lásky, ale nezískává se automaticky adohromady s láskou, stejně jako láska nemusí být oddělena od síly. Skutečná Síla Esence a Láska Esence, stejně jako Radost, či Klid, jsou různými okny, kterými do Esence nahlížíme a různými vůněmi, kterými Esenci poznáváme a prožíváme!
Celkem semináře Léčivé síly partnerství navštívilo 1. a 12.12. 2013 34 krásných otevřených srdcí!