Červen 2014

VĚDOMÝ BUSINESS

25. června 2014 v 18:07 | Slunce Arunáčaly |  SEMINÁŘE
Začaly mi enormním způsobem růst zakázky. V době, kdy už jsem se vždy chystal na prázdniny (a léčivé výpravy...:-) )a říkal si, začnu vůbec v srpnu nebo v září? Dostanu práci? Tak mám zakázek až do září dopředu.a možná do října. Co se stalo? Zkusím být stručný, ani mi nic jiného nezbývá...:-)

Za prvé jsem si to zadal do Vědomí (v lednu), že po osobním poznání, vztazích, partnerství, chci rozvinout své vnitřní schopnosti ve vědomém podnikání a rozvinout svůj vědomý byznys, jak se tomu dnes říká, což samozřejmě vůbec není honba za penězi, nýbrž opravdové rozvinutí vnitřních schopností ve vydělávání peněz v souladu s potřebami i možnostmi Celku. Protože jsem si řekl: "No tak, celkem už žiješ vědomý život, tak nemůžeš pořád jen tak vlát, ale také se naučit trochu víc tvořit pro Celek, tj. naučit se nové věci, dát taky někomu vydělat, rozšířit nabídku, stabilizovat příjmy, atd...a to vše v souladu s e Srdcem, Vědomím.

Jakmile jsem se tímto směrem začal zamýšlet, spustilo se to... Viz i některé semináře, které jste mnozí zažili. Prostě výuka zevnitř ven! Za prvé tedy ZÁMĚR. Řeknete jednoduše svému nitru, co chcete dělat a objevujete svoji jedinečnou vnitřní vizi.
Na to ovšem je třeba mít vědomé spojení se svojí duší, tedy svým srdcem. Musíte to zkoušet, i když to třeba ještě nemáte, ale plně to bude fungovat, když si budete uvědomovat přímé propojení anebo Duši jako svou podstatu, ale myslím přímo vnímat!
A o tom, jak se spojit jsou semináře a články na blogu Slunce Arunáčaly, to víte.

Za druhé: Zaměřil jsem se na spolupráci a na zisk a úspěch i pro toho DRUHÉHO. Vlastně soupeře, by se dalo říci, v tom dobrém. TZn. toho, kdo chce sice mou práci, ale cenu srazit co nejvíc. Tzn. jednoduše, že myslím i na to, někdy hlavně na to, co pro něj udělat, co opravdu potřebuje a jak z toho budu mít užitek já i on! A je jedno, jestli jde o terapii anebo o výškové práce. On musí ze mě cítit, že mě jde především o kvalitu výsledku, dokonce snad ještě více než jemu. Takže se mnou se nemusí starat o kontrolu, já to sám "obstarám". Proto nemusí člověk mnoho říkat nebo dělat, aby to ten druhý vnímal. Stačí to tak mít nastaveno a oni reagují... Stoprocentně poctivá práce a ochota bonusů navíc jsou samozřejmostí a ne zadarmo...

Za třetí: Jednání. To je nyní alfou a omegou mé práce: Už jsem o tom začal psát, myslím, že v Léčivé síle hor, kde ovšem nemohu pustit každého, proto je třeba ze sebe něco vydat, něco udělat... Jednání tak, abych se dotkl srdce mého partnera v jednání, obchodě atd... To je úplně klířová oblast! Proto se jí teď trošku pověnuji:

JEDNÁNÍ. První věc, spojím se s jeho srdcem. (Články něco tu a na blogu, nemohu se rozepisovat, jak.) Toto se nedá naučit, toto se dosahuje prací na sobě, nemůže to být hrané, každý to cítí. Otevřu v sobě prostor pro něho, naprosté přijetí a respekt. Jsem ti roven a ty jsi mi taky roven, s otevřeným srdcem. To může být ředitel, jaký chce, a to je první podmínka, která funguje, ale musíte to v sobě cítit: JSEM TI ROVEN A TY JSI MI ROVEN. Prosím vás, já jsem dělal manažerskou práci pro maličký sport a do malého Třince jsem přitáhl špičku z celé střední Evropy a firmy do toho šly s neznámým človíčkem a psaly o tom všechny regionální noviny - tu teď nejde o osobní rovinu, jde o to zdůraznit, co dělá tento postoj...

Za druhé: STOPROCENTNÍ DŮVĚRA v mou práci, produkt, atd., že přináší prospěch i tomu druhému. Záleží mi na tom, abys vydělal i ty a ne na někom třetím, ale abychom vydělali všichni nebo získali tím všichni.

Za třetí: GARANCE A BONUSY. Když tohleto dostanu, garantuji vám prohlídku i po pěti letech a zdarma provedu drobné opravy. Tuhle práci, když mi přidáte, tak já k ní přidám ještě tohle zadarmo a na konci vám slevím do této částky, protože věřím, že věci půjdou hladce a budu mít náskok a budu si to moci dovolit. Ale potřebuji taky od vás nějakou garanci, co mi můžete nabídnout vy? Tady v tonhle potřebuji vaši garanci navýšení peněz v případě, že... a vy si můžete být jistý, že se mnou budete vydělávat na další zakázce...(Do toho telefon šéfovi firmy, že se mnou počítají na další zakázky a jestli to zastřeší...To se fakt stalo...A to jsem ještě nezačal s prací, jen jsem šel na obhlídku a mluvil se zákazníkem.)

Za čtvrté nebo které: NAPROSTÝ KLID uvnitř, vy tam nesedíte jako prosebníček, vy nabízíte spolupráci, a když nic, tak nic (já mohu jet do Tater a běhat po horách místo toho...:-) Nemusít znamenat, že hned máte další práci, ale musíte mít v mysli ten klid, že vče je zajištění, když tak jedete třeba na hory anebo máte jiné zakázky, ale prostě nemusíte mít. To je, jak jsme s ebavili na horách, sedět tam a nebo stát na náměstí a být nadšený jen z toho, že tam sedím a jednám. To ohromně působí. Nikdo se necítí pod tlakem a necítí se jako u žebráka - tak když mu to nedám, tak zemře, ach jo... Tak ne. Vy dáváte a beret a on taky dává a bere. To je ten klíč, a to musí z vás sálat. A jedno jaké máte oblečení, na to jsem si nikdy nehrál a ještě víc mi věřili. Samozřejmě že nějaký základní bonton, možná někde, no...) Naprostý klid, vy to nepotřebujete mít, ale vnímáte, že by to bylo dobré, že to je dobrá spolupráce a dává vám to radost. To nadšení je ve skutečnosti ten dar pro toho druhého i pro vás.


Z jednání prostě odcházím nabitý a ten za stolem se směje radostí, tak to musí být, oba končíme nasátí, nabití, a pak do toho s vámi chtějí jít. Teď jsem měl jedno jednání, já jsem od toho mohl jít pryč, ale řekl jsem si, jsou okolo mě skvělí lidé, chci to s nimi udělat (a znal jsem je jeden), ale nemůže to být zase sebevražda. Tak jdu za zadavatelem. Ten už nervózní, jak mě viděl, protože tušil, co budu chtít, a že to bude tvrdé, ale já jsem šel na to jinak, začal jsem s našimi garancemi. A loučili jsme se objetím, s člověkem, který nemá nejlepší pověst, tedy velmi mírně řečeno. A za tři hodiny mi sám volá a říká, když všechno poběží dobře a nebudu mít s vámi starosti, přihodím vám dvacet tisíc. On, který má ve zvyku vyhrožovat, že za branou stojí dvacet Ukrajinců... Tohle se mnou ani nezkusil. Takhle působí, když jste klidní a prostě přijdete hledat řešení, jednáte naprosto PŘÍMO A OTEVŘENĚ, ale bez jakéhokoliv tlaku jakýmkoliv směrem... A dáváte najevo, chceme udělat tu práci, ne z existenčních důvodů, ale zajímá nás to, je to výzva, chceme umět něco nového a ukázat naši kvalitu a posunout tu práci dál... A když to nechcete, tak úplně v pořádku, nic neztrácíme... A máme zájem, aby byl klient maximálně spokojen a abyste i vy vydělal. Tedy všichni vydělali.

A klást otázky, mít je připravené. Otočit odpověď na otázku. Chvílema ten člověk rudnul, když vycházely najevo tajené informace a já jsem je v klidu přešel, že tohle mě nezajímá, nepřišel jsem s nimi operovat a tlačit, že je znám, "jak byste v takovém přpadě postupoval vy? Myslíte, že bude dobré postupovat takhle? Já už mu ukazuji řešení, ale přitom se ho ptám.

No taky to všechno ještě neumím, ale na toto se zaměřuji. Stále s eptám, jak to jednání vést, abychom z toho vyšli oba spokojeni, i když je téma nepříjemné. Musím to udělat tak, abych odešel nadšený a s radostí přivítal Janičku, ne abych došel zbitý domů s pocitem "a ještě ty tady doma,,,"

Zaléží na tom, jak jsme schopni utvářet svoje vztahy v každém okamžiku a od toho se taky odvíjí partnerství, protože jaké vztahy a emoce zažíváte v práci, tak tohle si potom odnášíme domů a já nevěřím, že kdo má špatné vztahy na pracovišti, tzn. takhle je podvědomě vytváří, má dobrý vztah doma se svým partnerem...

Tak dost, to nemá být dokonalý článek, mě hned za chvíli napadnoui i lepší myšlenky, to má pouze inspirovat, jak se nově zamýšlat i nad dalšími oblastmi našeho života.

A to je ten druhý krok : ZEVNITŘ VEN! Co poznávám jako své NITRO, jako své skutečné Já, to se učím projevovat v každé oblasti svého života! Nejen, že "sedím", "já si uvědomiji..." a to stačí. To je alibi. Teprve akce vše vynáčí na světlo a prověřuje...:-)

Tak GOOG LUCK!

ÚSMĚV