Listopad 2014

Láska v manželství

21. listopadu 2014 v 9:13 | Rostislav Tomanec |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
Láska v manželství

Po téměř pěti letech stále prožíváme v našem manželství krásný, vyživující i naplňující vztah jak v citové, duševní, tak sexuální oblasti. Láska prostě s léty roste! Někdo nám říká: "No, jo, našli jste toho pravého..."
Ano, ale tohle slyším pokaždé, když se mi někdo svěřuje s novým vztahem... Jakto, že to potom nefunguje? Zpravidla za rok slyšíme stížnosti a "jak ho mám změnit..., co mám udělat, aby už nedělal tohle...?"

Kdo je pravý muž a pravá žena? Je to muž, který je dobře spojený s otcem a s vými mužskými předky a má úctu k matce, a díky tomu ke všem ženám svého života... A ženu si doplníte sami.

Co vidím jako tři největší nedostatky, které lidé na začátku vztahu dělají, a které způsobují, že se po pár letech vztah hroutí a kvalita lásky neroste, ba naopak klesá dolů?

1. Lidé začínají nový vztah, aniž by měli ukončený starý a vůbec nepracuují na jeho dokončení, vyrovnání na pochopení toho, jak si ten původní vztah vytvářeli, že skončil, atd. Vůbec ve svém nitru nepracují na přijetí, lásce a úctě k minulému partnerovi, chovají se, jakoby chyba byla v něm!...)
(Práce na minulých vztazích a pochopení a změně v nás podle toho, co nám minulý vztah ukazoval, zrcadlil, to byla každodenní i náročná práce, stejně jako práce na úctě, pochopení a přijetí minulých partnerů...)

2. Přistupují k sobě tak, jako by neměli žádné stíny, žádnou nepřijatou minulost. Žádnou potlačenou a neviděnou agresivitu, zlobu, odsuzování, atd... a nepracují na tom, ani u sebe, ani u partnera - ve smyslu, ""dovedu tě milovat i s tvým stínem? Dovedu milovat tvé nedostatky?" Často dokonce nepřijímají jednoho z partnerových rodičů anebo dokonce jednoho svého rodiče, vlastně se i spiknou proti jednomu rodiči partnera a myslí si, že láska takhle může žít, může růst...!
A tyhle věci samozřejmě posléze přiletí jako bumerang. A čím naivnější a unesenější vzlet, tím tvrdší přistání...
(Od počátku jsme si říkali: "Dívej si i na mé "démony", dovedeš je milovat stejně jako mě? I toto je ve mně, i toto jsem já. Všímej si mých nedostatků a mé negativity a uč se je přijímat, uč se je milovat jako mě!" Zní to možná drsně, ale láska je i drsná...:-) )

3. Nevědomá sexualita. Bloky a předsudky a často i sobectví v sexualitě. Chybějící úcta k partnerovým potřebám, která se projeví po nějakém čase. Nepochopení posvátnosti sexuality a neporozumění sexualitě jako životní energii, jako proudu hojnosti! Což se také po pár letech projevuje jako lehkovážnost v této oblasti. Např.: Když si občas jen tak tajně "odskočím" od svého partnera, tak se přece nic neděje. Jestliže máme potřebu zkušenosti s jiným partnerem, tak už se v našem vztahu něco děje a my to nevidíme! Zpravidla si vůbec neuvědomujeme vlastní nezralost a nechce mi s ní vědomě pracovat. Někoho navštívit a ptát se. A na prvním místě, hovořit o tom se svým partnerem!
(Od počátku jsme pracovali na tantrické, vědomé sexualitě a na "milování tělem," celým tělem i duší, ne "sexu"! Tělo je posvátný chrám! Vážíme si potřeb jeden druhého ve všech oblastech! Je pro nás samozřejmě jezdit na semináře a rozvíjet a učit se dál!!!)

Tak bych mohl pokračovat velmi dlouho, je však důležitější udělat vůbec jeden malý krok!

UDĚLEJTE JEDEN MALÝ KROK K LÁSCE TÍM, ŽE SI DÁTE ZÁMĚR UČIT SE LÁSCE, A ŽE VYJÁDŘÍTE VDĚČNOST PARTNEROVI ZA TO, ŽE VÁM S TÍM POMÁHÁ - PŘECE S VÁMI JE! A KDYŽ JEJ NEMÁTE, PODĚKUJTE MUŽŮM ANEBO ŽENÁM ZA TO, ŽE JSOU, a že se rodiče milovali a VY JSTE! ...:-)


LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
Seminář, 6.12.2014. 9h-18h
Oldřichovice u Třince, č. 522

Info: rtomanec@seznam.cz
M:736 205 756

Vděčnost klientů

21. listopadu 2014 v 8:21 | Rostislav Tomanec |  Terapie
Zpětné vazby:


Ahoj Rosťo
Jsem Honza Holec a viděli jsme se na jaře v Praze na R.K.Moc nás to posunulo a za to ti moc děkuji.


Ahoj Rosťo,
díky za mail a za nádherný dnešní den u Tebe. Hodně se ve mně prolomilo,uvolnilo a zvláště poděkování otci za dar života, který mi dal a za odpuštění. Díky že jsi a za Tvou nesmírnou pomoc a rady.
Přeji sluníčkový víkend a spoustu energie.
Dan

Díky za tebe...:-)
Filip

Myslím, že lidi jako ty by měli povinně vyučovat na školách, bylo by mezi lidma vice dobra.
Roman

"Díky za moji poslední ind. konst. , jsem moc ráda, že bodavou bolest v zádech už necítím ( stále ještě záda volají po mé pozornosti víc, než je mi milé). Krásné listopadové dny, K.K. Havířov

"Ještě jednou dekujeme za konzultace a konstelaci, bylo to pro nás přínosné a povzbuzující. Ocenění ode mne i manžela..." L.P. Frýdek - Místek

Radost z práce...
A Léčivou sílu v partnerství!

Léčivá síla partnerství 2014

18. listopadu 2014 v 14:09 | Rostislav Tomanec |  SEMINÁŘE
LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
JAK TVOŘIT I LÉČIT LÁSKU
So, 6. PROSINCE, 2014, 9h - 18h,
Oldřichovice u Třince, č. 522
Vztahy nám ukazují náš vztah, který máme sami k sobě a partnerství cestu k LÁSCE! Chceme ji vidět? Vydat se na cestu? Vyléčit svůj vztah? Najít partnera? Pak se musíme konečně pravdivě podívat na sebe a jít do akce!
Jak mluvíte o svém partnerovi s kamarády? Dokonce, jaké myšlenky o něm chováte často ve své hlavě?
Ukážeme si nové postupy a nové metody při budování a tvoření vztahu a také řešení otázek, problémů i krizí.
Témata: Být sám sebou ve vztahu a svoboda ve vztahu. Pouta lásky. Láska v krizi. Hledání partnera. Rozchod v míru. Romantická láska a zamilovanost. SEXUALITA. Zralá láska. Sdílení a otevřenost ve vztahu, DŮVĚRA A AUTENTICITA (pravost)


Jaké věty a postoje léčí partnerství? Co vaše doteky, objímání, hlazení, naslouchání? Co poděkování anebo vyjádření úcty? Je to na denním pořádku? Věnujete denně partnerovi aspoň chvíli PLNOU POZORNOST? Ptáte se ho, co potřebuje? Co mu chybí? Co byste naopak potřebovali od něj vy - bez nároků a v klidu?
ANEBO BOJUJETE A TLAČÍTE, dokonce si stěžujete? Pomáhá to?
Pomocí sdílení v kruhu, rodinných a partnerských konstelací a mého poznání z našeho vztahu i seminářů se špičkovými evropskými terapeuty načerpáte vyživující ENERGII a inspiraci pro vaši vlastní CESTUK LÁSCE V PARTNERSTVÍ!
V naplněném partnerství lze žít a je to nádherné, nesmírně vyživující soužití, ale člověk musí pochopit zákonitosti partnerství, řády, ve kterých proudí láska a hlavně: DENNĚ JE PRAKTIKOVAT.
Všechno, co sděluji, jsem vyzkoušel a s manželkou praktikujeme v našem vztahu, takže vám GARANTUJEME, že pokud tyhle poznatky a metody budete uvádět do každodenní praxe, začne se váš vztah zlepšovat!!!
A hlavně, konečně věci pochopíte, začnete se cítit dobře a budete vědět, jak na to! Vše ještě mohu doplnit a vysvětlit v osobních konzultacích
Rostislav Tomanec vychází z prací i osobního setkání s Bertem Hellingerem, Bhagatem Zeilhoferem, Wilfriedem Nellesem…

CENA = 690 Kč
Ovšem, pro ty, kteří se dovedou rozhodovat rychle a posílají peníze do 28.11.,
dávám slevu na 490 Kč
A pro ty, kteří už teď ví, že je to pro ně a hned posílají peníze, čímž mi maximálně zlehčují organizaci a energie peněz přijde na účet do 20.11.
Mimořádná cena 390 Kč!
ÚČET: 154205201/0300, ČSOB, a.s., Třinec
MÍSTO: Oldřichovice u Třince, č. 522, před Třincem směr Tyra, u kostela - naproti obchod Korunka - doleva směr Karpentná a hned za kostelem znovu doleva a rovně mezi domky 200m. Naproti dvěma stejným vilám, RD, červený plot, modrá Octávka. Parkujte na křižovatce 30m zpět.
JÍDLO: Přineste vlastní na "velký společný stůl oldřichovický stůl"..:-)
Přihlášky, INFO:rtomanec@seznam.cz. M:736205756, http://arunacala.blog.cz, rostislavtomanec.cz

Radost z práce pro muže...

7. listopadu 2014 v 18:26 | Rostislav |  SEMINÁŘE
Ahóóój,
teď jsem tak vytížený, že k mailu se dostanu až na poslední chvíli...Tak samozřejmě, do práce nejdřív na 10h a do 17h doma..:-), nejprve meditace a tak, ale prostě pořád krásná práce, za to děkuji, a tak neotevírám moc mail... a TEĎ

nA POSLEDNÍ CHVÍLI PRO MUŽE: MÁME NA SEMINÁŘI SKORO SAMÉ ŽENY, TAK

3 MÍSTA PRO MUŽE, POKUD JEŠTĚ ZÍTRA DORAZÍ ZA SNÍŽENOU CENU

490 kČ!!!


NEVÁHEJTE, BUDE TO PECKA, po úvodním semináři ve Frenu...

No, uvidíte zítra!