Březen 2015

Léčivá SÍLA Hor

25. března 2015 v 16:05 | Rostislav |  Terapie
LÉČIVÁ SÍLA HOR

HORY tě vždy prověří, jak na tom jsi se SEBEPOZNÁNÍM, sebedůvěrou a schopností ODEVZDÁNÍ PŘÍTOMNÉMU OKAMŽIKU. Cítíš JEDNOTU s HOROU anebo máš strach. CÍTÍŠ, jak tě HORY chrání, podporují? Umíš překročit svoje limity, hranice? Znáš je?

A co tvůj ZÁMĚR, doveš nosit ve své mysli jasný záměr, co chceš, co si přeješ? Na to všechno HORY odpovídají. HORY jsou průvodci školou života.

Jak často v NICH pobýváš?

...

RADOST A KLIDBhagavadgíta

25. března 2015 v 7:59 | Josef Fric (www.svetmysli.cz) |  Cesta poznání
Bhagavadgíta ve verši 2.22 říká
Jak šaty obnošené odhazuje, do nových jiných obléká se člověk,
tak odhazuje tělo obnošené, do jiného nového jde vtělený.

Kdo je ten vtělený, který odhazuje lidské tělo jako člověk staré šaty ? A jak si oblékne nové tělo ? Tady v Indii se tomu věnovalo spoustu mudrců po celá tisíciletí a objevili tento skrytý princip, který každou bytost provází od úplného počátku až do úplného konce, od první myšlenky až do myšlenky poslední. Je to podstata života, na níž náš život běží jako film na filmovém plátně. A dokud film neskončí a v sále se nerozsvítí, tak to jasně bílé plátno není vidět. Tomu principu se zdá náš život, stejně jako se mu zdají naše sny, když naše těla spí. A jaký je On, ten princip ? Na to odpovídá Bhagavadgíta ve verši 2.20


On se nerodí, nikdy neumírá, On nežil a tak nebude žít znovu,
nevzniklý, věčný, stálý je On dávný, není zabit, když zabito je tělo.

On je pořád v nás i my jsme stále Jím, ale my to nevíme. Je to protože jsme to zapomněli a stali jsme se lidmi, lidskými těly, kterými se zdáme býti. A tak se rodíme, žijeme životy plné pomíjivého štěstí a strastí a nakonec odhodíme obnošené tělo a umíráme, abychom se potom zase znovu narodili a pachtili se po světě v nějaké jiné formě, dokud nepřijde další konec a další začátek. Nevypadá to tak hrozně, vždyť ten život zase není tak zlý. Nevypadá to tak hrozně, dokud si neuvědomíme ty tisíce životů, které už máme za sebou a další tisíce, které nás ještě čekají. Teprve tehdy můžeme alespoň trochu pocítit tu hroznou bezvýchodnost vtělené existence. A až potom můžeme jako Buddha zahořet touhou to ukončit, teď v tomto lidském životě. Jasně, dřív než vaše tělo zahoří na dřevěné hranici :-)

FESTIVAL ŽIVOTA

9. března 2015 v 10:25 | Rostislav |  Rodinné konstelace

Včera návrat z velkého festivalu MILUJ SVŮJ ŽIVOT v Praze. Měl jsem tam poprvé a hned dvě přednášky: LÉČIVÁ SÍLA HOR i LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ. Ohlas značný na obou přednáškách, zejména LSP byla nabitá - asi 50 lidí, nádherné sdílení, množily se slova uznání, což bylo pro mě překvapením, protože v Praze je všechno a všichni...
Za všechny jedna zpráva, která mi přišla - moc DĚKUJI za toto další povzbuzení, stálo mě to fakt dost sil - včera s Janičkou na LYSÉ HOŘE jsem jí k její radosti ledva stačil...:-) - 24h jsem nespal...
REFERENCE Petry: "Ahoj Rosťo, moc ti děkuji za včerejší přednášku na festivalu Miluj svůj život, pro mě to bylo to nejlepší za celý den Tak inspirativní, nečekané, nevím, jak to dál popsat. Jak jsem říkala včera, Alpy jsem si zamilovala od té doby, co mě tam poprvé vzal tehdejší přítel před 7 lety. V té době jsem měla služební auto a jezdili jsme do Alp snad každý měsíc. Neskutečně mě to tam táhlo a táhne a těším se na každou možnost, kdy mohu vyrazit. Včera jsem díky tvé přednášce pochopila hlubší smysl své touhy, jsem za to moc vděčná, šťastná, moc díky! "


KORUNU VŠEMU NASADILA cesta vlakem zpět. V kupéčku seděl ŘIDIČ KAMIONU, obchodní zástupkyně těhotná, SKLADNICE a starý omšelý "anglický" EMIGRANT. Dovedete si představit, že jsme celou cestu vykládali - hlavně řidič kamionu nás bavil svými příběhy - a celá cesta uběhla jako lusknutí prstů a mí spolucestující ani nechtěli v Ostravě vystoupit a jít domů...
Já jsem byl potichu, protože podle toho co a jak se mluvilo, bych rozhodně nechtěl přiznat, že jsem terapeut, protože bych jim fakt neuměl poradit...:-), ale zato jsem rád poslouchal a učil se CO a hlavně JAK běžní lidé své životní VÝZVY řeší.


Tak ŘIDIČ KAMIONU: VRÁTIL SE po 4 měsících z cest a zjistil, že jeho těhotná žena už žije z jiným mužem a právě rodí... Šel zapíjet žal. Přisedla si neznámá žena, ptá se, "na co piješ?" Utekla mi žena i s dítětem. - "Já jsem se rozešla s klukem, protože dítě nechce." - "Tak pojďme žít spolu a já ti dítě udělám!"... Za hodinu byli v jeho bytě, pak svatba a dnes po osmi letech kluk osmi letý a dcera 4.. Bývalé ženě PODEPSAL! dohodu, že se nebude o svou dceru zajímat výměnou zato, že NEMUSÍ PLATIT!!! Samozřejmě, že na nátlak ženy, že mu ji stejně nedá! Ale přesto, prostě "PRODAL DCERU"! ... oSATTNÍ ŽENY v kupé přikyvovaly, že to udělal dobře, aspoň to DCERA BUDE mít jednodušší... !!!!
... Hovořil, že ale ctí věrnost, záleží mu na rodině, atd, tím mě překvapil. Samozřejmě konflikty řeší svérazně a důrazně,. prostě chlapsky a mocensky. Jak to tam asi vypadá, si asi lze představit, pěkné ale je, že bylo z něj cítit, že s druhou ženou drží spolu....
No nic.
PŘÍBĚH 2, asi taky běžný: Žena už přes třicet. Na Facebooku si NAŠLA INDA. Za hodinu se domluvili. Za měsíc přijel, pak ona tam. V DILÍ TŘI DNY nevyšli z hotelu...:-) Pak za jeho rodiči a HNED SE VZALI.... nyní spolu žijí 4 měsíce v Ostravě. Samozřejmě už byla na KONSTELACÍCH v Brně... IND totiž znovu sedí na Facebooku a ohlíží si ženy a komentuje...:-)
Pak zas

JINÉ PŘÍBĚHY, ŘIDIČ KAMIONU: "Rozumíš, ať jsi v jakékoliv zemi, muž číslo jedna ve firmě je VRÁTNÝ. (Jediná výjimka jsou Třinecké železárny, tam už prý nechce jezdit.. Dáš mu kulaté razítko (flaška nebo víc flašek). On pak sice otevře kamion, ale nic nekontroluje. No a se skladníkem už se domluvím, ať mi přihodí jedno "íčko" (nebo pračku...) navíc, hned to odvezu do sběru a jdeme na půl. Když jsem jezdil pro ... (řekl značku), tak jako obvykle tam byl jeden skladník na celý sklad, řekl mi: "tam si to nalož". Tak jsem si nabral pár LCD televizorů navíc..."
Pak se vykládalo o Anglii, životě tam, atd... No, jen jsem tiše zíral, to byl SEMINÁŘ ze života pro mě!
Tak vám přeji krásný ZÁBAVNÝ A BAREVNÝ DEN!