Červenec 2015

STÍNY V PARTNERSTVÍ

27. července 2015 v 13:09 | Rostislav |  Terapie
STÍNY V PARTNERSTVÍ

V dlouhodobé perspektivě ve vztahu nerozhoduje tolik, jak nakládáte s láskou, ale jak nakládáte se svými stíny!

Naše stíny, skrytý potlačený hněv, úzkost, agrese, násilí, smutek, deprese, atd., to je silné TABU, o kterém se moc nemluví a lidé si vůbec bojí přiznávat své stíny a chovají se často tak, jako by žádné neměli, a to ať jsou na vědomé cestě anebo nejsou!

Je to v učení o LÁSCE asi nejtěžší téma. Sám nevím, jak se ho zhostím...:-)

Když se lidé rozcházejí a začínají hledat někoho nového, tak zpravidla vždy mají přesvědčení, že najdou někoho, kdo nemá stíny! Svoje stíny si moc nepřiznávají anebo, protože s nimi žijí, je nepovažují za tak velké a důležité. Po pár měsících jsou pak velmi překvapeni z toho, co se svým miláčkem prožívají a myslí si, že si špatně vybrali, čtou návody, jaké má mít ten druhý vlastnosti, aniž by si vůbec uvědomili, o co jde. Takže do toho padají znovu a znovu, a buď rezignují na vztah anebo si oba udržují vzdálenost - nebydlí spolu, neberou se, apod...

V klasických vztazích - PARTNERTVÍCH A MANŽELSTVÍCH - pozoruji, že lidé po období střetů a hádek si vypěstovali cestičky, jak se svým stínům úspěšně vyhýbat. Pak si samozřejmě stěžují, že z jejich manželství se po letech vytratila jiskra a vášeň.

Menší procento jde do svých stínů sice s odvahou a naplno, ale naprosto NE-VĚDOMĚ - tj. netrénují, ani neznají SEBE-UVĚDOMOVÁNÍ, takže jsou přitom svým STÍNŮM naprosto vydáni napospas. V těchto parnerstvích jsou na pořadu dne těžké hádky i bouře, nadávky i nějaké strkanice, ale zůstává i láska a vášeň. Protože naplno prožijí své stíny, projdou jimi, vyčistí své energetické průduchy a znovu jimi proudí láska. Pozoroval jsem jedno takové manželství, kde bylo hodně násilí, křiku, atd., a kde i po letech si dokázali říci, "miluji tě!" a vášeň mezi nimi zůstala.

Tohle jistěže není řešení, byl to příklad, kdy uvolňování stínů, byť nevědomé, uvolňuje také cestu lásce.

Co je ŘEŠENÍ? Co ODPOVÍM, jsme alespoň my praktikovali a PRAKTIKUJEME se skvělým VÝSLEDKEM = LÁSKOU I VÁŠNÍ dodnes!

1. Se člověk musí vydat na VĚDOMOU CESTU! Trénovat SEBE - UVĚDOMOVÁNÍ, VĚDOMÉ činnosti, VĚDOMÉHO života, vědomé PŘÍTOMNOSTI A POZORNOSTI, atd. Co to prakticky znamená, o tom jsou jiné články. (Viz Marcelka, Zdeněk Webber, blog Slunce Arunáčaly a moře dalších.)

2. Přiznání si a AKCEPTACE svých stínů. Dokonce přijetí i partnerových stínů. Tzn., že dokážu říci partnerovi, "ano, přijámám tě, jsi dobrý takový, jaký jsi i se svými stíny!" - Anebo ještě vyšší stupeň: "Miluji i tvoje stíny!" Nestačí to ovšem říci, ale skutečně MYSLET!
Jak znám z terapie, většina lidí nedovede přijmout ani svoje stíny, tj. ODMÍTÁ část SEBE! A samozřejmě sděluje podvědomě partnerovi: "ty ano, ale tvůj stín NE!" A tím jejich LÁSKA KONČÍ! To je rozchod.

3. TRÉNINK PRÁCE SE STÍNY! Nejprve odvaha setkat se se svými stíny, tj. i stíny partnera, a potom trénink a trénink, jak s nimi zacházet! Což je trénink POZORNOSTI! A musí v tom být oba, aby se to podařilo.
Pokud ovšem váš PARTNER ODMÍTÁ VĚDOMOU CESTU, pak to neznamená hned, že s emáte rozejít, aleže nejprve potřebujete vytrénovat SEBE a partnera máte jako výborného trenéra!

A. Uvědomováním sebe zachytíme vznikání emocí a tendenci naše vědomí do emocí vtáhnout. Silou tréninku udržíme vzdálenost mezi sebou jako VĚDOMÍM a EMOCÍ jako formou vědomí, než se emoce rozpustí, a poté RESPEKTUJÍCÍM ZPŮSOBEM naši emoci vyjádříme!
Např.: "Teď jsem fakt naštvaný!" - "Uf, to mě fakt bolí!" - "Nejradši bych teď udeřil, ale neudělám to." - "To je silné, tohle musím jít vyřvat!" A udělám to, jdu se vyřvat, vytřískat, vybít, protož to vě mně teď je!
Někdy je dokonce nutné jít do kontaktu s partnerem. Ale klíčem je: DĚLAT VŠECHNO VĚDOMĚ!!!

B. Opakováním těchto technik pomalu svůj STÍN rozpouštíme a transformujeme v jinou energii.
Mohlo by to vypadat takto: "Teď to ve mně vře, teď bych tě fakt potřebovala zbít, cítím se děsně ponížená, pojď se se mnou prát!" - Je však nutné, aby oba zůstali, co nejvíce vědomí a žena přijímala, že partner může odmítnout. Pokud se partner cítí v pohodě, což je předpoklad. NEMŮŽETE JÍT DO KONTAKTU, BYŤ PSYCHICKÉHO, POKUD NA VÁS OBA ÚTOČÍ VAŠEPODVĚDOMÍ, EMOCE! - Takže odpověď by mohla být: "Ok, jdem se prát, ale bez cíle jeden druhého zasáhnout a zranit!".
Můžu vám říci, že pokud třeba jeden z nich byl bitý jako dítě, tak není vůbec jiné cesty, jak se uvést do klidu, jak přivést i své podvědomí a posléze vztah do HARMONIE. ZATÍMCO při vědomém uvolňování této nahromaděné agrese, která v tomto případě směřuje na rodiče, se postupně zmírní, až se úplně rozpustí.
Seminář, kde se tohle provádí pod dohledem terapeuta, a jaké jsem samozřejmě prošel, praxi nemůže nahradit. Těm lidem se to vrací zpět, protože situace na semináři prostě není reálná a mozek to ví... Ale na druhé straně to bez seminářů také moc nejde, neboť lidi potřebují získat techniku i odvahu a příběhy ostatních účastníků...

Není to rozhodně vyčerpávající NÁVOD, protože je to příliš hluboké a široké TÉMA. Nenahradí to osobní individuální rozbor PROBLÉMU. Ovšem postačí to k VAŠEMU ZAMYŠLENÍ!
Několika lidem jsem pomohl zvládnout pomoci respektující komunikace a vědomému přístupu k emocím, nepotlačováním, velmi ZÁTĚŽOVÉ SITUACE a zlepšení ve vztahu!

4. Převzít 100% zodpovědnost za to, co prožívám. Tzn., neházet nic na partnera. Klást si otázky typu: "Co mi to ukazuje? " - " Jak já to vytvářím?" - "Co se tou lekcí mám naučit?" a "co by teď udělala láska?". To jsou výborné otázky, které mi, když si je v té vypjaté chvíli stihnu položit, vždy přinášejí LÉČIVOU ODPOVĚĎ.
Jedna z odpovědí vypadá takto: "Dokážeš ji milovat i teď?" - "A když ne, jakou myslíš, že máš naději, abys vytvořil milující partnerství s někým jiným?" Anebo, "teď je to zkouška, kterou si dáváš, abys viděl, kolik v sobě dokážeš najít lásky." Po takových odpovědích nezbývá, než opět sklopit hlavu, chytit své EGO, které chce bojovat a mstít se pod krkem a jít do pokory.

Výsledkem je zvládnutí situace tak, že může nastat velmi rychlé opětovné sblížení a velká ODMĚNA V PODOBĚ NÁSLEDNÉ SILNÉ LÁSKY, BLÍZKOSTI A VDĚČNOSTI!

5. OMLUVA, POKORA = POKLONA, VDĚČNOST. Každý konflikt je potřebné zakončit takto. Není podstatné, kdo konflikt začal, protože v té chvíli napadení SE VŽDY TEN NAPADENÝ CÍTÍ LEPŠÍM! Proto se vždy pokloním své ženě, protože jednoduše jsem se také zlobil, za to, že mě napadla, i když jsem jí to nevracel. A ona se pokloní mi, i když je to obráceně, když já na ní vypustím svého DRAKA! No a pak si děkujem, za to, co jsme prožili, protože KAŽDÝ PROŽITÝ A VYROVNANÝ (omluva, dárek, prostě vyrovnání...) KONFLIKT ve skutečnosti PROHLUBUJE A POSILUJE LÁSKU.

ŘÍKÁM VÁM NA ROVINU, LÁSKA BEZ KONFLIKTŮ JE ÚPLNĚ SLABÁ!!! Lidé, kteří dělají vše proto, aby se vyhnuli konfliktům jsou úplně slabí a zůstávají na POVRCHU!

Tak to je jen takový nástin velmi OŽEHAVÉHO TÉMATU LÁSKY, tzn. STÍNY a následný konflikt.

ZÁVĚREM: HLUBOKOU A TRVALOU LÁSKU MŮŽETE MÍT JEN TEHDY, KDYŽ MÁTE ODVAHU A SÍLU SETKÁVAT SE SE VZÁJEMNÝMI STÍNY!

A SÍLU MÁTE TEHDY, KDYŽ JSTE SPOJENI SE SVÝM SRDCEM, tzn. dovolíte si a vypěstujete si schopnost CÍTIT A VNÍMAT SEBE, své tělo, svoji mysl, svoji psychiku i svou INTUICI, tj. DUCHA!

JE TO NA VÁS...:-

INSPIRACE PRO ŽIVOT

9. července 2015 v 10:26 | Rostislav |  Cesta poznání
ZDRAVÍM VÁS PŘÁTELÉ po delším čase a PŘEJI NÁDHERNÉ LÉTO!

Umíte si takové LÉTO vytvořit? Už nyní si ho tvoříte! PRÁVĚ TEĎ! Jak? Tím, co právě teď nosíte ve svých MYŠLENKÁCH, POCITECH A TOUHÁCH!

Učte se proto VĚDOMÝ ŽIVOT A ptejte se kompetentních, co to je! Třeba i knih!

Moje práce je nyní především MENTÁLNÍ. Samozřejmě, že práci odvádím VENKU - s klientem, firmou anebo horolezecké práce. Ale ZÁMĚR A UZAVŘENÍ OBCHODU provádím UVNITŘ!

Například včera jsem tak uzavřel hned dva obchody za několik tisíc i výhledovou spolupráci. Aniž bych se pohl ze zahrady a aniž by mi to zabralo víc než dvě hodiny...

UVNITŘ sděluji ZÁMĚR i PŘÁNÍ, ten koluje vnitřní sítí a vrací se mi zpět ve FYZICKÉ PODOBĚ. To jest, lidé mi sami VOLAJÍ A NABÍZEJÍ ZAKÁZKY!

Na takovou práci je ovšem nutné se připravit, neznamená to, že NIC NEDĚLÁTE! Je to vždy výsledkem tvrdé a náročné práce na sobě i na svých DOVEDNOSTECH, ale ŽIVOT TO VŽDY OCENÍ!

jESTLIŽE NEVÍTE JAK A CHCETE DO TOHO JÍT, CHCETE SE UČIT A ROZVÍJET, COŽ NESMÍRNĚ DOPORUČUJI, NEBOŤ MI TO PŘINÁŠÍ V ŽIVOTĚ VELIKÝ UŽITEK! pAK MI NAPIŠTE, stavte se a já vám své poznatky SDĚLÍM.

NĚCO VÁM VŠAK MOHU SDĚLIT JIŽ TEĎ: nEPŮJDE TO, KDYŽ NEBUDETE MAKAT!!! kDYŽ TO NEBUDETE PRAKTIKOVAT!, PROTOŽE!

TRÉNINK DĚLÁ MISTRY!!!

VŠECHNO TO NEJLEPŠÍ V ŽIVOTĚ ZAČÍNÁ NALEZENÍM A VYTVÁŘENÍM PROSTORU VNITŘNÍHO KLIDU!!!

cHVÍLI přemýšlejte přátelé, ovšem hned poté KONEJTE!

Inspirativní den přeji!
Rostislav