Srpen 2015

ŽIVOTNÍ MOTIVACE A DOVEDNOSTI

19. srpna 2015 v 11:04 | Rostislav |  Cesta poznání
Zdravím vás přátelé!

Už jsem vám dříve psal, že mým novým programem je RADOST Z PRÁCE A UMĚNÍ JEDNAT, zaměřený na tvořivost v práci a schopnost dojednat si podmínky tak, abyste odcházeli spokojeni, ba přímo nabití vy i váš partner v jednání, ať je to šéf, zákazník, spolupracovník anebo podřízený.

Je to mé propojení hlubokých VNITŘNÍCH ZKUŠENOSTÍ, řekněme duchovních, s PRAKTICKÝM životem, který přináší obyčejné postarání se o svoji hmotnou existenci i hmotnou existenci rodiny. Během jednoho roku se dostavily pro mě neobyčejné výsledky. Snadno si dojednávám zakázky i cenu a zákazníci se stávají mými přáteli a posílají mi nové klienty.

Na této cestě mi velmi pomohlo spojení s "podnikatelem srdce" Peterem Urbancem, se kterým jsem se již několikkrát osobně setkal a prošel jak jeho on-line programy, tak živým tréninkem. Každý jeho program, či setkání mě posunulo dál a byl jsem úspěšnější ve vydělávání peněz TVOŘIVĚ A RADOSTNĚ.

Ne nadarmo se jeho projekt jmenuje Radost z úspěchu.

Pokud i vy se chcete seznámit s jeho práci a zlepšit svoje dovednosti, jak v osobním životě, pracovní, či obchodní činnosti, tak ve vedení a spolupráci lidí, dokonce i řešení vztahových krizí a problémů pracovních i rodinných, KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ.


PETER URBANEC je člověk, jehož práce a osobní příklad mě nejvíce ovlivnily za poslední dva roky.

Tato spolupráce mi opravdu otevřela oči a postavila nohama na zem. Naučil jsem se lépe své široké duchovní a psychoterapeutické znalosti využívat v nejobyčejnějším praktickém životě!

Pokud vás zajímá především TÉMA ŽIVOTNÍ RADOSTI, klikněte SEM

Jestliže jste obchodníci nebo cokoli prodáváte, pak vám garantuji, že tento program vám otevře NOVÉ MOŽNOSTI, ZDE

NEBO JSTE DOKONCE MANAŽEŘI, vedete a spolupracujete s týmem lidí, jste živnostníci a řídíte sebe, pak TOHLE vaši komunikaci posune zcela novým směrem!

Přeji radostný a inspirativní den!

Rostislav


****
Ahoj Rosťo,

to je vtipně, ačkoliv ho osobně neznám, tak Peter Urbanec je člověk, který mě za poslední dobu zaujal. Už jsem se přihlásil do jednoho z jeho programů.

Znáte se osobně? Budete spolu pořádat nějakou akci? Moc rád se ji zůčastním!

Moc zdraví,
Honza


ROZCHOD

17. srpna 2015 v 16:20 | Rostislav |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
ROZCHOD

Rozchod bolí. Je důležité nechat si čas na prožití bolesti. Kdo skočí hned do dalšího vztahu, aby se bolesti vyhnul, bude vrácen zpátky.

Jsou lidé, kteří se rozcházejí lehce, jsou to ti, kteří mají problém dostat se v lásce do hloubky a znají jenom anebo především LÁSKU JAKO ZAMILOVANOST. Je to však fáze LÁSKY, nikoli však láska celá.
Tihle lidé na začátku zpravidla nic neřeší, jdou do vztahu naplno, někdy hlava nehlava a myslí si, že LÁSKA vše vyřeší za ně. Pak za se po hlavě odcházejí. Odchod však má prověhnout s hlubokou úctou i lítostí a je nutné naplno cítit bolest, jen tak se v nás NĚCO HLUBŠÍHO otevře. Jinak se zavře a další vztah se odehraje zhruba stejně!

ROZCHOD JE VELMI CITLIVÁ ZÁLEŽITOST A ZÁLEŽÍ NA NĚM STEJNĚ JAKO NA ZAČÁTKU NOVÉHO VZTAHU!

Pak jsou lidé, kteří se neumí rozcházet a neustále se k sobě vracejí. Jsou to lidé, kteří ještě silně hledají rodiče v partnerovi. Neuvědomují si svoji závislost pramenící z vnitřní nejistoty. Nejistota zase zpravidla vždy pramení z odmítnutí jednoho z rodičů anebo nedostatečné vnitřní spojení s ním.

Džbán však neZlepíš. U krizí, velkých krizí, kdy se oba na čas rozdělí, lze jít dál, ale u ROZCHODU, kdy si dva řeknou, "rozcházíme se" a po čase - když zjistí, že není lehké vytvořit nový a lepší vztah - se zase k sobě chtějí vrátit, tak TO NEJDE! Výjimky jsou, jako všude, ale pouze potvrzují pravidlo.

Při ROZCHODU se totiž něco uvnitř rozdělí, "DUŠE si jdou každá svou cestou," tak si to představuji a ti dva za chvíli dojdou do stejného bodu, jako předtím - to POZORUJI STÁLE.

Ve skutečnosti, když dva začnou uvažovat o rozchodu, vážně uvažovat, tak ROZCHOD UŽ ZAČAL! V nějaké úrovni je to hotové! Když se ještě oba chtějí spolu trápit dál, ještě chtějí, aby něco v nich DOZRÁLO. Je to důležité, proto nikdy nezasahuji a jsem opatrný sdělit, že už NEMAJÍ ŠANCI.

VZTAHY JSOU OTÁZKOU ZRALOSTI a jakékoliv moralizování, či sofistikování, jako "není třeba měnit partnera," tu nemá žádný význam. V určité úrovni to tak je, ovšem nelze předbíhat.

DUŠE VÍ, co má dělat!

Nedávno jsme pár let pozorovali vztah, který vznikl na úkor předchozího. V LÁSCE to byli dva citliví a velmi vnímaví lidé, ale nezralí... Ten nový vztah se tedy rozpadl a brzy se zase rozpadnou jejich nové vztahy, protože stále si za sebou vlečou NĚCO, CO NEDOKONČUJÍ.

Z venku to vypadá, že mohli tedy zůstat v původních vztazích, tak bude uvažovat ten, kdo nerozumí OSOBNÍMU VÝVOJI VĚDOMÍ - pro které tady jsme na Zemi.
Jenomže, když jsem si jejich cestu v duchu prošel, VIDĚL JSEM, jak důležité pro ně bylo začít nový vztah, a potom jej zase ztratit. Oni by opravdu nebyli jinak schopni si mnohé velmi důležité věci NA SOBĚ uvědomit a také je ZMĚNIT.

DUŠE = VNITŘNÍ INTELIGENCE tedy VÍ, ví, co má s námi dělat, abychom se posunuli blíž k LÁSCE!

Proto nějaké SOUDY O ROZCHODECH a dobře míněné rady nezasvěceného okolí, nejsou na místě a oběma spíše škodí!

Kdysi jsem si taky občas naivně myslel, "kdyby přišli ke mně, nemuseli se rozejít." Dnes vidím, že tehdy nemohli přijít ke mně možná právě proto...

Když prostě chybí důležité zkušenosti, které potřebujeme k POCHOPENÍ, tak žádnou "DOBROU RADU" nelze předat, druzí ji nebudou schopni vnímat a rozumět jí...

To, o co tady jde především, JE ZRÁNÍ, ZRÁNÍ K MOUDROSTI I LÁSCE a na té cestě musíme projít bolestivou cestou PROMĚNY od našich mylných IDENTIFIKACÍ k mnohem ŠIRŠÍMU A HLUBŠÍMU VNÍMÁNÍ SVÉHO JÁ, pak se nám mohou vztahy DAŘIT V LÁSCE, dříve NE!

PARTNERSKÝ VZTAH JE OPRAVDU VŽDY UKAZATELEM, KDE VE SVÉM OSOBNÍ VÝVOJI SKUTEČNĚ JSME.

Co lze tedy při ROZCHODU VŮBEC DOPORUČIT JE: ZACHOVEJTE SI VŽDY A PROJEVUJTE K PARTNEROVI HLUBOKOU ÚCTU I PŘI ROZCHODU! Jen tak se ve vás opravdu objeví VDĚČNOST, a jen poté JSTE VOLNÍ!

TEN, kdo se rozchází bez ÚCTY a dokonce s pomluvami nebo nadřazováním, je k bývalému partnerovi dále VÁZÁN!!!

MOUDROST, ANI LÁSKA NEPŘICHÁZEJÍ ZADARMO...:-)

Mnoho odvahy a pochopení nést bolest při rozchodu přeji!
A ostatním nebo VŠEM ŠŤASTNÉ MANŽELSTVÍ A PARTNERSTVÍ (ale ne bez bolesti, to bych vám opravdu nepřál! Bez ní se růst k VĚTŠÍ LÁSCE skutečně NEDĚJE!)

LÁSKU VELKÝCH HOR POSÍLÁM VŠEM!


CO POTŘEBUJE ČLOVĚK...?

6. srpna 2015 v 11:56 | Rostislav |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
Co potřebuje člověk ke ŠTĚSTÍ?

Výtažek jednoho rozhovoru s kamarádem...

Kamarád: Pro mě jsou v životě nejdůležitější peníze a zdraví...

Odpověď: KDYŽ JSI ŠŤASTNÝ, NEPOTŘEBUJEŠ MOC PENĚZ A POCIT ŠTĚSTÍ PODPORUJE ZDRAVÍ.
V PODSTATĚ, ČÍM JSI ŠŤASTNĚJŠÍ, TÍM MÉNĚ PENĚZ POTŘEBUJEŠ!

Kamarád: Mě ale dělá šťastným tohle a tohle a na to potřebuji víc a víc peněz! Co vlastně dělá člověka šťastným?

Odpověď: KLID MYSLI. To, co člověka trápí jsou myšlenky. kLID MYSLI TI DÁVÁ POCIT ŠTĚSTÍ.

Kamarád: Jak toho dosáhnout? Jde to vůbec?

Odpověď: TRÉNINKEM POZORNOSTI K PŘÍTOMNOSTI!

Kamarád: Stejně bych chtěl vydělat hodně peněz, abych už od 55ti let nemusel pracovat a jenom si užíval.


Odpověď: Pak ale ztratíš pocit štěstí! ZA PRVÉ, PRÁCE JE I TVOŘIVOST A TVOŘIT JE RADOST, ZA DRUHÉ, NAŠE VĚDOMÍ UMÍ VNÍMAT JEN V PROTIKLADECH, takže pokud se vyhneš tomu, co je ti nepříjemné, kde se namáháš anebo strádáš, nemůžeš prožít RADOST Z ODPOČINKU.

CELOŽIVOTNÍ ŠTĚSTÍ JE VÉST VYVÁŽENÝ ŽIVOT CELÝ ŽIVOT: I PRÁCE I VZTAHY I OSOBNÍ ZÁJMY!
Kamarát: Já bych chtěl mít vztah, ale je to strašně neekonomické a nemohl bych dělat svoje koníčky tak, jako dřív!
Odpověď: Mít ženu je opravdu velmi neekonomické... (Smích). MUŽ POTŘEBUJE SAMOZŘEJMĚ DÁVAT A ŽENA BRÁT. MUŽ, KTERÝ NECHCE NEBO NEMŮŽE DÁVAT, NEMÁ ŽENU! To je nutné, neboť žena DÁVÁ ŽIVOT A VRACÍ TO MUŽI V PODOBĚ LÁSKY.

Žena slouží ŽIVOTU a muž ženě. VÝSLEDKEM JE LÁSKA PRO OBA.
MUSÍŠ SE DOKÁZAT VŠEHO VZDÁT, ABYS MOHL MÍT ŽENU A S NÍ LÁSKU. TA LÁSKA VÁM PAK OBĚMA VRACÍ MNOHEM VÍC, NEŽ JSTE KDY MĚLI.

Tohle však ví jen ten, kdo tím prošel. Ten ví, jak malicherné bylo lpět na svých osobních zálibách.
Žena je "přinucena" projít tímto PROCESEM VZDÁVÁNÍ samotným ŽIVOTEM tím, že porodí a pečuje dítě. Prochází přitom bolestivou transformací svého VĚDOMÍ. Když se však ohlédne, nevyměnila by nový stav ani za nic.
ŽENA DOZRÁVÁ K MOUDROSTI A LÁSCE DÍKY PÉČI O DÍTĚ.

Pro muže je to těžší, MŮŽE SE CELÝ ŽIVOT SVÉMU ZRÁNÍ VYHÝBAT A SETRVÁVAT V DĚTSKÝCH SOBECKÝCH POTĚŠENÍCH. Zaplatí za to velikou cenu a ani o tom neví.

MUŽ DOZRÁVÁ DÍKY TOMU, ŽE OBĚTUJE SVÉ OSOBNÍ ZÁLIBY PROTO, ABY MĚL ŽENU A PEČUJE O NÍ. Prochází bolestivou transformací svého VĚDOMÍ, ale když se pak ohlédne zpět na svůj svobodný život, NEMĚNIL BY ANI ZA NIC!
A tak je to se vším v životě. VE SKUTEČNOSTI VZDÁVÁNÍ SE PŘINÁŠÍ VÍCE, NEŽ SETRVÁVÁNÍ A LPĚNÍ NA OSOBNÍM.
Jiný kamarád: Co budu mít, když se vzdám alkoholu a cigaret? Budu se trápit a budu mít v životě málo potěšení.
To je přesně to, co si lidé myslí, když se mají něčeho vzdát.
Odpověď: Já jsem se například a mimo jiné vzdával závislosti na sladkém. Trvalo mi to 10 LET! A hodně mě to bolelo. Dnes jsem volný. Co myslíš, mám méně potěšení? MÁM NESKUTEČNĚ VÍC POTĚŠENÍ!!! A JSEM MNNOHEM HLOUBĚJI SCHOPEN VNÍMAT A PROŽÍVATRADOST!


LIDÉ SE CHTĚJÍ VYHNOUT UTRPENÍ TÍM, ŽE BY SE MĚLI NĚČEHO VZDÁVAT, NĚJAKÉ SVÉ ZÁVISLOSTI A ŽÁDOSTI A NEVĚDÍ, ŽE TÍM VE VÝSLEDKU TRPÍ MNOHEM VÍC A SOUSTAVNĚ!
BOHATSTVÍ TOTIŽ NENÍ, ŽE MÁŠ VŠECHNO, ALE ŽE NEPOTŘEBUJEŠ TÉMĚŘ NIC, ANEBO VELMI MÁLO A MÁŠ KLID A NAPLNO SI UŽÍVÁŠ PŘÍTOMNOST.
VE SKUTEČNOSTI JEDINĚ PLNÉ PROŽÍVÁNÍ PŘÍTOMNOST JE TÍM HLEDANÝM ŠTĚSTÍM I BOHATSTVÍM. Nedá se to ano dost dobře vyjádřit!


A JAKÝ MÁ VÝZNAM POTOM PARTNERSTVÍ A TRÁPIT SE S TÍM SVÝM PARTNEREM? :-)
PARTNERSTVÍ JE NEJEN VYNIKAJÍCÍ ŠKOLOU VZDÁVÁNÍ SE, ALE TAKY UMOCŇUJE RADOST ZE SDÍLENÍ, RADOST A NAPLNĚNÍ ZE SPLYNUTÍ DVOU ODLIŠNÝCH PRINCIPŮ. A všechny ty problémy, které zde vznikají, pocházejí ze STRACHU ZE SPLYNUTÍ A ROZPOUŠTĚNÍ OSOBNÍHO JÁ. Protože, KDO POTOM BUDU, CO BUDU (MÍT) POTOM JÁ?
Jinými slovy: Hýčkáme si obyčejný špinavý kamínek, protože aspoň ten držíme pevně v rukách nebo si to aspoň myslíme a bojíme se ho pustit, abychom získali DIAMANT, protože, co když TO NEVYJDE NEBO TO NENÍ PRAVDA? Aspoň máme kamínek...


A jeden můj kamarád PETER URBANEC to krásně ukázal v jednom motivačním videu.
otočil tu otázku a řekl si:
A CO KDYŽ TO VYJDE?
Petře, Rosťo, Jano, Zuzko, Pavle, Majko, Katko, Rudo, Terezko, CO KDYŽ TO VYJDE, CO POTOM???


TAKHLE SE SBÍRAJÍ DIAMANTY...
TAKHLE SE NACHÁZÍ LÁSKA...