Říjen 2015

Léčivé partnerství a konstelace

19. října 2015 v 20:13 | Rostislav |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
A MULTIDIMENZIONÁLNÍ KONSTELACE na vaše téma
So, 21. listopadu 2015, 10h - 19h,
Oldřichovice u Třince, č. 522

Vztahy nám ukazují náš vztah, který máme sami k sobě a partnerství cestu k LÁSCE!

KONSTELACE vám jasně ukážou, kde je zápletka i cestu k řešení, pořád nejlepší terapeutická metoda, jakou jsem poznal! A pozor, zkušenějším můžeme postavit novinku MULTIDIMENZIONÁLNÍ KONSTELACE BERTA HELLINGERA
Témata: Být sám sebou a ve vztahu. OTEC A MATKA, první láska, první sex, bývalý partner s dětmi. Pouta lásky. Láska v krizi. Tvoření vztahu - základní pilíře. Pokročilé metody. SEXUALITA. Zralá láska. Sdílení a otevřenost ve vztahu, DŮVĚRA A AUTENTICITA

Jaké věty a postoje léčí partnerství? Co vaše doteky, objímání, hlazení, naslouchání?

CO VDĚČNOST A UZNÁNÍ?


DÁVÁTE PROSTOR ANEBO TLAČÍTE A CHCETE MĚNIT?

Pomocí sdílení v kruhu, systemických konstelací a příkladů z praxe i seminářů se špičkovými evropskými terapeuty načerpáte vyživující ENERGII a inspiraci pro vaši vlastní CESTU K LÁSCE V PARTNERSTVÍ!

V naplněném partnerství lze žít a je to nádherné, vyživující soužití, ale člověk musí pochopit zákonitosti partnerství, řády, ve kterých proudí láska a hlavně: DENNĚ JE PRAKTIKOVAT.

Vše ještě mohu doplnit a vysvětlit v osobních konzultacích

Rostislav Tomanec vychází z prací i osobního setkání s Bertem Hellingerem, Bhagatem Zeilhoferem, Wilfriedem Nellesem, Zdeňkou Tuškovou…

CENA = 690 Kč

Mimořádná cena pro všechny, kteří se přihlásí do 11.11. a zaplatí do 13.11.:
dávám slevu na 490

ÚČET: 154205201/0300, ČSOB, a.s., Třinec, VS: 2111, Zpráva: Jméno, Třinec LSP

MÍSTO: Oldřichovice u Třince, č. 522, před Třincem směr Tyra, u kostela - naproti obchod Korunka - doleva směr Karpentná a hned za kostelem znovu doleva a rovně mezi domky 200m. Naproti dvěma stejným vilám, RD, červený plot, tabulky. Parkujte na křižovatce 30m zpět.

Pozor, v případě velkého zájmu je místo: Přístav dětství, Lesní 337, Třinec

JÍDLO: Přineste vlastní na "velký společný oldřichovický stůl"..:-)

Přihlášky, INFO:rtomanec@seznam.cz. M:736205756,http://arunacala.blog.cz

UŽÍVÁNÍ ŽIVOTA

17. října 2015 v 15:57 | Rostislav |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
UŽÍVÁNÍ ŽIVOTA

Často slyším větu: "Já si chci užívat, my si chceme užívat, už tak máme málo radosti v životě." Nebo taky: "Chceme spolu zažívat jenom to krásné, myslím, že to jde..." Úsměvy!

Jak hluboko se dostanou takové vztahy? A jak dlouho vydrží? Právěže přesně tyto názory vedou k té nudě ve vztahu!

Říkám tomu, ŽÍT NA DLUH. Chceš OD ŽIVOTA VÍC BRÁT, NEŽ DÁVAT a dluhy se musí platit. V tom je život neúprosný!
Co znamená "od života brát?" Jen tak si povrchně, smyslově, užívat, držet se pohodlí (zóny komfortu) a moc se NEROZVÍJET! Lpět a uspokojovat svoje osobní žádosti. Neměnit, nepracovat na sobě a BRÁT, tj. hýčkat si svoje EGO, pěstovat ZLO - ZVYKY, lpění, připoutanosti, dávat přednost euforii před skutečnou radostí, pěstovat vztahy, které nám dávají za pravdu, chlácholí, UTĚŠUJÍ před vztahy, které se nebojí nastavovat ZRCADLO a dávat upřímnou zpětnou vazbu!

UŽÍVAT SI v tomto smyslu znamená vlastně ODDĚLOVAT SE OD LÁSKY, oddělovat se od své "VI" (vnitřní inteligence), vyhýbat se růstu, změně, která bolí naši psychiku, která má ráda setrvačnost, jistotu, ať jakkoli nepříjemnou, zato stále stejnou!

V PARTNERSTVÍ TENTO POSTOJ VYTVÁŘÍ NAPROSTOU PAST!
A je to naopak cesta k trápení, k ne - užívání si, k šedému životu s málem radostí...


Uvedu příklad Z PRAXE:
Přišel klient, že se chce odnaučit kouřit, už se mu podařilo na nějakou dobu přestat pít. Vysvětluju mu nástroje, on mě po chvíli přeruší a říká: "No jo, ale já si chci užívat, nechci se jen trápit!" -

Nechám jeho větu doznít a pak se ho zeptám: "Je ti asi zřejmé, že nepiju, nekouřím, nepiju kávu, dokonce nejím ani sladké, mám jednu ženu a nemyslím na jiné..., co myslíš, užívám si života míň nebo víc?" - "Tak, je vidět, že jsi takový nadšený a máš pestrý život, ale k tomu není lehké se dopracovat, taky sis asi vytrpěl!" -

"Ano, jistě, mnoho jsem vytrpěl i se vztahy, než jsem se naučil vytvářet vztah s jednou ženou i s odvykáním cukru, atd., ale při každém maličkém vítězství, dokonce už při tom ZÁMĚRU, že se vyčistím od - aspoň těch hrubých - závislostí, jsem začal cítit mnohem hlubší RADOST, než při uspokojování těch povrchních tužeb, které jen vedou k další ZÁVISLOSTI! Myslíš, že je k tomu třeba VŮLI? No, je třeba pěstovat i vůli, ale hlavně ZÁMĚR, jasný cíl, DŮVĚRA A STRATEGIE na svou MYSL vedou k ÚSPĚCHU!"
ŽIVOT se vám naopak MNOHEM ROZŠÍŘÍ, vaše vnímání prohloubí a rozšíří s každou proměněnou závislostí a OBYČEJNÉ DROBNÉ VĚCI VE VÁS VYVOLÁVAJÍ HLUBŠÍ RADOST i obyčejné prosté jídlo vám chutná mnohem víc a "obyčejný všední" den s partnerem je úplnou OSLAVOU. Jednoduše, PROŽÍVÁTE VÍCE LÁSKY, VÍCE RADOSTI, možná někdy i víc bolesti, ale kratší čas! Ale i s tou BOLESTÍ je to jinak, vy si dovedete užívat i jí, tak i ona vám PŘINÁŠÍ ENERGII a třeba LÁSKU!

DÁVÁTE ŽIVOTU tím, že odevzdáváte LPĚNÍ na své OSOBĚ, na tom svém malém hřišti i vězení svého EGÍČKA, osobního pocitu JÁ a necháte se ŽIVOTEM VÉST A PROMĚŇOVAT! A NAVÍC: Jdete tomu svým OSOBNÍM ROZVÍJENÍM a zájmem o VĚDOMÝ ŽIVOT naproti! A ŽIVOT TOHLE NESMÍRNĚ ODMĚŇUJE!
Příkladů bych měl spousty!

Tolik moje osobní zkušenost...
Můžete připojit svoji.
Mnoho odvahy pokračovat!

Co chybí mužům a ženám ve vztahu

12. října 2015 v 15:59 | Rostislav |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
Krásný den přeji!

A posílám vám článek, který měl tisíc přečtení za jediný den! Byl jsem z toho v šoku..:-) Zvu vás tímto na svoji stránku Léčivá síla partnerství na Facebooku.

Zvu vás do své poradny doma, kde vám pomohu pomoci prohloubit vaše partnerství a posílám termíny mých nejbližších vystoupení:

31.10. Praha, festival MILUJ SVŮJ ŽIVOT, Gamnázium, Omská 1300. 15h -16,45h, učebna A: Přednáška Léčivá síla partnerství
21.11.TŘINEC. Seminář Léčivá síla partnerství
5.12. Ostrava, Centrum Harmonie, Na Jízdárně18. Seminář Léčivá síla partnerství
19.1. Praha, Maitrea. Přednáška Léčivá síla partnerství
20.2. Praha, Maitrea. Seminář Léčivá síla partnerství


CO CHYBÍ MUŽŮM A ŽENÁM VE VZTAHU
Na co si nejvíc stěžují MUŽI:
1. SEX. Odmítání v sexu, sex jednou za dva týdny, za měsíc, za dva měsíce, jenom krátce, s dovětkem od ženy: "tak ale rychle"..., to je nejčastější stížnost u mužů.
Dále: Nesmí hladit své ženě prsa nebo zadeček, jenom někdy, atd. Samozřejmě, že to jsou místa, kde je žena často zraňována již v pubertě, většinou už svým otcem, pak spolužáky - všichni se těžko vyrovnávají s novou přitažlivostí mladé ženy a v "sebeobraně" se zlehčují tyto sexuální prvky ženy větami: "Máš velkou prdel, máš velké kozy..." Dívka v pubertě, které začnou růst krásné vnady, ještě není psychicky dost vyzrálá na to, aby mohla strávit i pochopit takovéto poznámky jak u otce - to hlavně, je to velmi nešťastný a nezvládnutý postoj otce -, tak potom u spolužáků i dalších mužů ve svém okolí.
Určitě na tom má podíl fakt, že muži neumějí dávat ženě pozornost, obdiv, ocenění jejich krásy, atd. Ale prostě, je to tak, že mužům v partnerství nebo spíš v manželství v dlouhodobé periodě nejčastěji chybí sexuální naplnění.
2. Respekt a uznání své mužské kvality a sebe jako muže. Muži se často setkávají s kritikou své ženy a snahou o změnu a "vychovávání" svého muže, což na mužskou (ale i ženskou) psychiku působí jako odmítnutí, nepřijetí.
3. Něha, jemnost, laskavost, ženskost chybí mnohým mužům u svých žena a stěžují si na to.

Co si MUŽI chtějí ve vztahu udržet: SVOBODU A NEZÁVISLOST

A co ŽENY? CO JIM CHYBÍ U MUŽŮ ve vztahu:
1. Téměř vždy. POZORNOST, PŘÍTOMNOST, VNÍMAVOST svého muže. Stěžují si na to, že muž sice je vedle nich, ale duší, myšlenkami, je jinde, nevnímá je, nenaslouchá, nedává pozornost, není přítomen duševně! V sexu to znamená doteky, hlazení, objímání celého těla ne jen těch tří pro muže nejsilnějších míst - prsa, zadeček a klín. A co záda?, ženy milují HLAZENÍ ZAD. Mluvení, ženy chtějí slyšet zvuk hlasu svého muže, příjemně naladěného, milujícího muže.
Co tady dodat? Slyším to v partnerské terapii, rozhovoru, téměř pokaždé. Muž své ženě nedává dost POZORNOSTI! Muž si hledá milenku, aby konečně došel sexuálního uspokojení, kdežto žena, aby ji konečně někdo vnímal, naslouchal a oceňoval!
2. Ocenění sebe jako ženy, obdiv své krásy a naprosté přijetí a bezpodmínečná láska. Žena potřebuje jasně cítit, že je pro muže na PRVNÍM MÍSTĚ! V ní se znovu probouzí DÍTĚ, KTERÉ POTŘEBUJE BÝT BEZPODMÍNEČNĚ MILOVÁNO A PŘIJÍMÁNO! Vlastně totéž dosahuje muž sexem! Pokud je pečováno s láskou o jeho sexualitu, cítí se jeho vnitřní dítě naprosto přijaté a milované! To není nic horšího, je to jenom jiné určení přírodou!
3. Peníze. Materiální podpora, ŽENSTVÍ ženy ROSTE, když muž ji dává, stejně jako mužství muže roste, když ona jej přijímá - do svého lůna. Není to tak, jak slyším muže namítat: "ženy jsou na peníze, jsou příliš materialistické!" Ony jednoduše potřebují cítit, že se můžou o muže opřít, že je muž zabezpečí a ony se mohou věnovat, oddat svému ženskému úkolu, což je PÉČE! A nestarat se o materiální úkoly.

CO ŽENY CHTĚJÍ dosáhnout ve vztahu? SDÍLENÍ A LÁSKU

Movitý muž nezíská ženu, proto, že má peníze, ale protože dává a žena se cítí více ženou, více uvolněná pro své poslání. Samozřejměže tady hraje velkou roli nezralé EGO a po čase i u těchto mužů začíná zpravidla ženám chybět to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ: POZORNOST. Brzy zjistí, že tihle muži se zase naoplátku vykupují z toho nejdůleřitějšího, co ženám také nedovedou dát! POZORNOST, PŘÍTOMNOST, SVÉ SRDCE!

VYŽADUJE VELKOU VYZRÁLOST, odvahu i umění, DÁT SVÉ ŽENĚ SVOJE SRDCE, a také dát SVÉMU MUŽI SVÉ SRDCE.
Samozřejmě, budu rád, když v komentářích přidáte svoje zkušenosti a postřehy...
Přeji mnoho nové inspirace V LÁSCE!


žena následuje muže

2. října 2015 v 5:08 | Rostislav |  LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ
ŽENA NÁSLEDUJE MUŽE A MUŽ O NI PEČUJE A PODPORUJE JI

Po dvou letech jsem opět navštívil SYSTEMISKÉ KONSTELACE se Zdeňkou Tuškovou v Ostravě. Kdo je z Čech nebo Brna, kde nejvíc působí, doporučuji její semináře!

SYSTEMICKÉ KONSTELACE jsou metodou, která mě nejvíc naučila o sobě i o vztazích, VDĚČÍM ji za nejdůležitější poznání v oblasti VZTAHŮ.

Znovu jsem mohl vidět SÍLU ÚČINKU, když se syn, který odmítal OTCE, znovu k němu postavil anebo, když se žena poklonila MATCE.

VĚTY JAKO: JSI MŮJ JEDINÝ MOŽNÝ OTEC, JSI MOJE JEDINÁ MOŽNÁ MATKA, mají nesmírně hluboký účinek na naši duši, celou psychiku.

PARTNERSTVÍ V LÁSCE není bez těch vět možné!

ŽENA NÁSLEDUJE MUŽE a děti následují OTCE! Když tuto větu řeknu svobodným matkám, tak je to jako píchnutí do vosího hnízda, ale je to tak klíčové PRO LÁSKU a ZDAR DĚTÍ v životě!

Dokonce, pokud JE MUŽ CIZINEC, tak DĚTI musí následovat jeho VLAST! Např., je-li otec Rus, pak děti, i když mají českou matku, jsou Rusové. A ŽENA následuje muže do JEHO VLASTI!

V KONSTELACÍCH vidíme, že jinak to nebude fungovat. Že to často žena nedokáře v cizí zemi vidíme také, ale to musí zvážit dopředu!

Jsou to mnohdy tvrdé věci, které konstelace ukazují, a které jdou proti našemu povrchnímu citu, ale JE TO REALITA.


***
ODPOUŠTĚNÍ. Odpouštění funguje pouze v povrchní rovině. Lidi na duchovní stezce tohle neradi slyší, ale POHYB NAŠÍ DUŠE v konstelacích znovu ukazuje, že odpouštění možná uvolňuje mysl, ale UVNITŘ nic neřeší.

NAOPAK, odpouštění vytváří vazbu, neboť odpouštějící je VĚTŠÍ než "ODPOUŠTĚNÝ", zatímco na úrovni DUŠE existuje pouze ROVNOST!

Při konstelacích jsem vždy uviděl, že ten, kdo odpouštěl, se vlastně chtěl druhého člověka "zbavit", protože ho nepochopil, ale vazba mezi nimi trvala dál...

CO TADY NAOPAK OSVOBOZUJE, urovnává konflikt? "SOUHLASÍM s tím, co se stalo", je jedna z možných vět!
Naopak v konstelacích u člověka, který odpouští vídím, že nesouhlasí s tím, co se stalo, ještě to neumí integrovat!

***
Často od žen slyším, "jak mohu takového muže následovat?". A tím dává najevo svůj NADŘAZENÝ POSTOJ. Je to pak obtížné pro děti, aby našly svoji sílu, když žena žije s mužem, a nedokáže jej následovat. Chce, aby následoval on ji.

Ta HELLINGEROVA VĚTA zní doslova: ŽENA NÁSLEDUJE MUŽE A MUŽ JI SLOUŽÍ.

Tohle ctí VNITŘNÍ ŘÁD LÁSKY. Muž vnáší do partnerství DUCHOVNÍ ŘÁD, tj. směr, vizi a žena lásku. Láska je ovšem až druhá! Vnitřní řád je první!
Je to vidět na tom, když žena chce v rodině nastolit lásku za každou cenu a nerespektuje muže, protože třeba nemá dostatečný "mravní kredit", pije, nechová se "dobře"..., pak rodina končí v chaosu a děti se neumějí najít a ještě se třeba obrátí proti matce. Neboť je-li MATKA PROTI OTCI, JE TAKÉ PROTI DĚTEM!!!

Prožili jsme si také MULTIDIMENZIONÁLNÍ KONSTELACE nebo-li POHYBY DUCHA. Tady se ukazuje, co nevidíme, nepřijímáme někde v nějaké "schované vrstvě" VĚDOMÍ.

KRÁSNÝ A NAPLNĚNÝ DEN!