CESTA DO HARMONIE

7. listopadu 2015 v 12:53 | Rostislav |  Cesta poznání
ABY NAŠE SRDCE TLOUKLO V RYTMU SRDCE VESMÍRU

Skromnost je bohatství

Když pozoruji lidi, jak si vytvářejí utrpení, tak často vidím, jak se ŽENOU ZA ŠTĚSTÍM a nemohou ho dostihnout, protože (Hellingerovsky řečeno) ŠTĚSTÍ BĚŽÍ ZA NIMI a nemůže dostihnout je!

Pozoruji lidi, kteří mají vizi nebo spíš ILUZI, že když vydělají dost peněz, koupí si domeček na vysněném místě, tak potom si budou užívat a pohodově žít!
Opravdu se honí a žijí ve stressu, dřou, dřou a nemají čas... Věří své "VIZI".
TO, CO SE SKUTEČNĚ DĚJE je, že jejich vědomí se prostě změní, přizpůsobí, aby tělo i psychika vydržely ten nápor. Změní se jejich vnímání a ONI ZTRATÍ SCHOPNOST VNÍMAT HLOUBKU, vnímat radost i naplnění v obyčejných věcech, vztazích a událostech, jejich vnímání se zastře! A když se konečně zastaví, pokud se jim to vůbec podaří, tak si ty peníze nedokážou užít, protože na této cestě ZTRÁCEJÍ SCHOPNOST VNÍMAT KRÁSU A BOHATSTVÍ OBYČEJNÉ VŠEDNÍ PŘÍTOMNOSTI!
Je to hodně smutné, často se jedná i o lidi "SE SRDCEM", kteří podlehli této iluzi.
Znám i lidi, kteří došli k svému cíli, ty peníze vydělali a dnes nepracují a "užívají si." Ve skutečnosti živoří bez hlubších vztahů a bez naplnění z tvořivé práce, protože NEPRACUJÍ. Proto také většinou utápějí svoji potřebu smyslu a potěšení v luxusu, drahých věcech, množství jídla a alkoholu, což je dále odděluje od ČISTÉHO VNÍMÁNÍ, které je tak naplňující a vyživující v úplně obyčejných věcech.

SMYSL JE OVŠEM V ŽIVOTĚ JINÝ: Prací na sobě a svém vnímání se NAUČIT VNÍMAT SVOJI PRÁCI TVOŘIVĚ a dělat ji tvořivě a být DOST SILNÝ A SEBE - VĚDOMÝ, abych ustál tlaky okolí a žil vyváženě a s pocitem klidu a času na své zájmy, rodinu, vztahy a SVŮJ ROZVOJ! ROZŠÍŘIT A PROHLOUBIT SVOJE VNÍMÁNÍ natolik, abych dokázal prožívat SVÉ VLASTNÍ VNITŘNÍ BOHATSTVÍ v této a dokonce jakékoliv realitě svého života!

POZNAL JSEM NA SOBĚ I SVÉ ŽENĚ, že nejvíce je ŽIVOTEM oceňována práce na sobě, PRO SVÉ SRDCE, SVOJI VNITŘNÍ INTELIGENCI. Na této cestě se vám ROZŠIŘUJE VNÍMÁNÍ, dovedete si užít každý den, každý prožitek bez ohledu na váš výdělek A VÍCE A VÍCE PROŽÍVÁTE BOHATSTVÍ PŘÍTOMNOSTI, ať má jakoukoliv podobu! Máte dost ŽIVOTNÍ RADOSTI na to, abyste nepotřebovali tolik laciného smyslového potěšení, ukojovali svou nenaplňenou touhu po potěšení ve věcech, drahých věcech nebo dokonce v LUXUSU!

Jednou jsme měli krátce po sobě možnost vnímat tyto rozdíly v životě lidí. Na první krátké návštěvě jsme prožívali, jaké to je s lidmi, kteří se za NĚČÍM ŽENOU, celkem nás to rozhodilo, ačkoli i je máme rádi...
Krátce poté jsme se při mé práci seznámili s domovníkem velkého bytového domu. Byl to prostý muž, dělník, který miloval svoji rodinu, přátelé, koníčky, pracoval na 8 hodin a nikam se nehnal. Jeho pokora, klid a otevřené, přátelské SRDCE nás tak oslovilo, že jsme se rychle spřátelili a byli pozváni na čaj k němu a jeho ženě domů. Byli jsme tam asi půl hodiny, ale vzpomínky na to mám dodnes a zřejmě je znovu navštívíme. Jaký kontrast. Jaká láska i inspirace v nás ještě dlouho po tom příjemném setkání doznívala!

Pro mě je život velmi nádherně zařízen, protože vidím, že v něm nic neošidíš, nic nepředběhneš! Nakonec jedině prací na sobě, na své POZORNOSTI, vnitřních lidských kvalitách A VNÍMÁNÍ hloubky se můžeš dopracovat ke skutečnému BOHATSTVÍ - a také ho žít - v tomto těle, v tomto světě a v tomto životě!

Nádherné zjištění je, že je to fakt NA NÁS, na našich dovednostech poznávat a využívat SVÉ VNITŘNÍ KVALITY, jaký život žijeme a jaký budeme žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama