Září 2016

Síla mysli

19. září 2016 v 16:07 | Rostislav |  Cesta poznání
Je důležité

být občas delší dobu sám v přírodě, v horách. Anebo s blízkým člověkem, s kterým sdílíš i bezeslov. Abys znovu vystoupil z ILUZE, MATRIXU, který se neustále ve společnosti tlačí do vědomí a vnucuje přesvědčení, že věci a svět fungují tak, jak vidíme anebo je nám sdělováno.

Jednou za rok jsem déle než týden ve velkých horách a jednou za měsíc kratší dobu, abych znovu viděl a zařil, ŽE VŠECHNO JE JINAK! ŽE O VŠEM ROZHODUJE NAŠE MYSL.Tam zažívám, jak se materializují myšlenky a jak je důležité TO, CO NOSÍM VE SVÉ HLAVĚ. To, na co myslím! TO, na co myslím bezděky, často, neustále, jaké myšlenky si v hlavě ponechívím a jak to ovlivňuje prožívanou REALITU!

Je KLÍČOVÉ NAUČIT SE PRACOVAT A HLAVNĚ OVLÁDAT SVOJI MYSL! To všechno, co tam nosíš, má tendenci se zhmotňovat, uskutečňovat ve fyzickém světě. I fyzický svět je zhmotnělé naše přesvědčsní! Vždy to v horách prožívám až s odstrašující jasností a to mi pomáhá zase se upevnit na své cestě, kterou ostatní životem většinou nejdou. Na své jedinečné cestě mého poznání a mého tvoření, na které se stále učím.

Uvědomuji si znovu a znovu nejvyšší důležitost klidu mysli, bez kterého se nemůže odehrát žádná vědomá tvorba. Právě KLID dává sílu myšlenkám a jedině klid dovoluje mysl ovládat, řídit, řídit tok myšlenek. Zatímco neklid začne pomocí myšlenek ovládat vás!

Vidím, jak se moje myšlenky uskutečňují velmi bezprostředně - někdy v můj prospěch a jindy neprospěch, podle jejich povahy a znovu si uvědomuji, co je tady na zemi nejdůležitější! Abych se neztratil v imaginární honbě za penězi, či zážitky.

NĚCO pořád zůstává ZA TÍM, a když jsi to schopen uvědomit a následovat svou pozorností, pak je tvůj život snazší, jsi jakoby nesený a STÁVÁŠ SE SPOLUTVŮRCRMs veškerou radostí a pocitem naplnění, který s tím souvisí...

Jednou tak scházím z velké hory do údolí a před nosem (mám ho velký) mi ujíždí poslední autobus, nohama už pletu. Čeká mě další hodina po štěrku rovinou. Hned se ptám do nitra, jak to, že mi ujíždí, že jste to nezařídili... - Zlobím se. A hned taky přichází odpověď: "Vždyť jsi říkal, že dnes už neutratíš ani Euro." - Tak jsem to nemyslel.
Hned vkládám do mysli silné přání, ať se objeví nějaké auto, že nejde o mé pohodlí, ale moje už dost utahané tělo a klouby.- Říkám si, tak teď se ukáže, jaké mám duchovní síly a vůbec nějakou sílu mysli.
Do tří minut zastavuje auto lesní správy a jedu si parádně až na parkoviště...
A tak bych mohl pokračovat dál...

Co je tedy nejdůležitější?

KLID MYSLI, získaný tréninkem POZORNOSTI a především POZORNOSTI obrácené DOVNITŘ, na PROSTOR VNITŘNÍHO KLIDU.

"Když se držíš svého vnitřního klidu, věci se vždycky nakonec samy uspořádají, jak potřebuješ." Říká často moje žena!