Vnitřní motivace

3. ledna 2018 v 18:53 | Rostislav |  Terapie
Ještě k novému roku: DĚLEJTE TO, CO VÁS BAVÍ!

DĚLEJTE pravidelně to, z čeho vám ZÁŘÍ OČI, ať vaše VNITŘNÍ MOTIVACE, SMYSL A RADOST ZE ŽIVOTA jsou neustále vyživováni a nevyhasnou! Nenechte se zahltit a přesvědčit POVINNOSTMI, že to je to nejdůležitější. Mnozí lidé začali stavět povinnosti nejvýše už od dětství, bylo jim to vtloukáno do hlavy (i do zadku....) a výsledkem je, že ZEMŘELI. Jejich vnitřní dítě rezignovalo a smysl života se jim vytratil. "Živoj trup", psal Tolstoj, Gogol, Čechov, Dostojevskij? Už si ze školy nepamatuji, ale ten výrok si pamatuji dodnes. Znamená, "živá mrtvola."
Hodně takových "živých mrtvol" jsem měl na terapii, či konzultacích. Ačkoli to vše odkývou, je pro ně velmi těžké udělat změnu v životě, protože už si zvykli, už zpohodlněli ve svém utrpení...!
Proto neustále pamatujte, že pokud nejde o život, je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ TO, CO VÁS BAVÍ, NAPLŇUJE! Jinak začne váš VNITŘNÍ OHEŇ vyhasínat a je jedno, jak "posvátná" je vaše "povinnost", pro kterou zanedbáváte své NITRO!
V jednom horolezeckém časopise jsem četl: "I nejlepší stroj potřebuje občas jít do servisu, jinak se zadrhne. A my teď jedeme do servisu, lézt na skály!"
Takže PAMATUJME I V NOVÉM ROCE NA TEN SERVIS, NA TO, CO NABÍJÍ PRÁVĚ VAŠI DUŠI, TEPRVE PAK, AŽ SE SAMI DOBIJETE, MŮŽETE PŘEDÁVAT - PARTNEROVI, DĚTEM, PŘÁTELŮM...
MNOHO NADŠENÍ do života!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama